راهنمای کامل خرید خانه در ساری

راهنمای کامل خرید خانه در ساری

اگر شما هم قصد خرید خانه در ساری داشته باشید، قطعاً به دنبال محله های خوب این شهر هستید. خیابان فرهنگ ساری، کوی اصحاب ساری و محله سلمان فارسی ساری، نام هایی آشنا هستند که خریداران با مراجعه به املاک با آن روبرو می شوند. اینکه چه میزان بودجه دارید تنها بخشی از روال خرید خانه در ساری محسوب می شود. در این مقاله قرار است محله های خوب ساری را بشناسیم و از وضعیت ملک در این محله ها اطلاعات خوبی کسب کنیم.

خرید خانه در ساری در یک نگاه

ساری دو منطقه مهم را از نظر شهرداری به خود اختصاص داده است. در واقع شهرک های 600 دستگاهی و همینطور شهرک هایی که 1100 دستگاه آپارتمان در آنها احداث شده اند موارد خوبی برای خرید خانه محسوب می شود. یک سری شهرک های بزرگ نیز در این شهر وجود دارد که ساخت و ساز آپارتمان در آن بسیار خوب است. به هر صورت شهرداری ساری از مناطق مهم زندگی در ساری محسوب می شود. در صورتی که قصد دارید منطقه ای لوکس برای زندگی را انتخاب کنید سلمان فارسی و همینطور محدوده خیابان پیروزی گزینه خوبی است. کوی 22 بهمن، کوی پنج تن و همینطور خیابان های مربوط به رضا زمانی از مهمترین مناطق خرید خانه در ساری محسوب می شوند.

 

محله های گران خرید خانه در ساری

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد یک سری از منطقه های خرید خانه در ساری مشهور به مناطق با کلاس و محله های اعیان نشین هستند که قصد داریم در موردشان کمی بیشتر صحبت کنیم:

یکی از مناطق بسیار خوب برای خرید خانه در ساری منطقه سلمان فارسی است. خانه ها در این منطقه اغلب 100 متری هستند و خوشبختانه از نظر نقشه شهرداری کوچه ها و خیابان ها دسته بندی خوبی را شامل می شوند. از سوی دیگر می توانید به سراغ محدوده خیابان پیروزی بروید و یا کوی پیوندی را انتخاب کنید. این مناطق می توانند به واسطه سرمایه گذاری از طریق خانه سود خوبی برای شما داشته باشند. مناطقی از میدان خزر نیز به سمت فرح آباد و میدان معلم وجود دارد که سهم قابل قبولی از موقعیت خرید خانه در ساری را در نظر می گیرند. مرکز شهر اغلب در لیست مناطق گران قیمت قرار می گیرد. سطح مالی مردم در مرکز شهر بالا است. نکته مهم اینکه در ساری منطقه فقیر نشین به ندرت دیده می شود و وجود ندارد. مردمی که سطح مالی ضعیفی دارند اغلب در روستاها زندگی می کنند و وضعیت اقتصادی مردم در سطح شهر به صورت میانگین خوب است.

منطقه فدک و فرهنگ در لیست بهترین محله های ساری محسوب می شوند. اینطور که مشخص است در لیست بهترین محله های ساری می توان سلمان فارسی و طبرستان و همینطور خیابان شفا را نیز گزینه خوبی در نظر داشت. هر یک از مناطق نامبرده بر اساس بافت ساختمانی طبقه بندی می شوند و قیمت خرید خانه در ساری نیز بر همین اساس مشخص می شود. در سال های اخیر قیمت ملک در این شهر به واسطه بافت ساختمانی با تغییراتی همراه بوده است.

راهنمای کامل خرید خانه در ساری1

 

بافت ساختمانی برای خرید خانه در ساری

قیمت خرید خانه در ساری به واسطه بافت ساختمانی تعیین موقعیت می شود. و نوع بافت ساختمانی در ساری وجود دارد که عبارت است از عالی و نسبتاً خوب. راه آهن از محله های قدیمی در ساری است که بافت ساختمانی آن به نسبت محله های دیگری قدیمی تر است و می توان گفت که در لیست ارزان ترین محله های این شهر قرار دارد. نام دیگری که برای راه آهن در نظر گرفته شده است راه بند است. مردمی که در این محله زندگی می کنند اغلب از نظر سطح مالی در شرایط نامناسبی هستند.

افرادی که قصد خرید خانه در ساری با متراژ پایین دارند می بایست مرکز این شهر را انتخاب کنند. مثلاً خیابان معلم، قائم، نهضت و بعثت از موارد خوبی محسوب می شود و بافت آپارتمان های این بخش عالی هستند. از سوی دیگر مناطق بعثت، توانبخشی، هابی ، امیر مازندرانی و گل افشان نیز سایر مناطق مهم در ساری محسوب می شوند. میانگین خرید خانه در ساری در این مناطق به نسبت جاهای دیگر بیشتر است. البته که اجاره نشینی در این مناطق نیز کار دشواری است.

یک سری محله ها نیز وجود دارد که ساختمان سازی در آنها بسیار لوکس انجام شده است و معماری به کار رفته بی نظیر است. این محله ها نیز به واسطه دسترسی به بخش های مختلف می توانند گزینه خوبی باشند. مثلاً منطقه توکلی، باغ سنگ و سعدی و حافظ از محله های خوب در ساری محسوب می شوند و قیمت خرید خانه در چنین محله هایی اغلب زیاد است. در صورتی که قصد خرید خانه در ساری به صورت نوساز دارید و محله های خوب این شهر را انتخاب کرده اید به هر صورت می بایست دو برابر بیشتر از محله های دیگر بودجه در نظر بگیرید.

راهنمای کامل خرید خانه در ساری2

 

تقسیم بندی ساری از نظر خرید خانه و زمین

در صورتی که قصد خرید خانه در ساری دارید بهتر است این شهر را از نظر تقسیم بندی به شکل دقیق شناسایی کنید. ساری به 4 قسمت کلی تقسیم شده است. بخش اول شمالی است که شامل محله 600 دستگاه است. بخش دوم منطقه جنوب است که شامل بلوار کشاورز می شود و بخش شرق نیز با محله های پل تجن بلوار امام رضا شناسایی شده است. بخش دیگر غرب ساری است که به میدان امام مشهور است. این تفکیک سبب می شود تا خرید خانه در ساری برای شما آسانتر باشد.

موضوع دیگر خرید زمین در ساری است که بر اساس تفکیک صورت گرفته می تواند بهتر صورت بگیرد. قیمت زمین در ساری در بالاترین نقطه در صورتی که تراکم بالایی وجود داشته باشد مربوط به بخش های شمالی و شرقی می شوند. از سوی دیگر یک سری مناطق نیز پایین ساری هستند که قیمت زمین در این مناطق ارزانتر از جاهای دیگر است

منطقه کوی پیوندی از نظر خرید زمین گرانتر از سایر مناطق محسوب می شود و این منطقه در لیست بهترین محله های ساری قرار دارد و موقعیت ویژه ای داشته و استقبال زیادی از سوی انبوه سازان می شود. همینطور بلوار کشاورز و کوی طالقانی و دخانیات نیز محله های ارزان ساری برای خرید خانه محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در ساری3

 

محله های مرکزی خرید خانه در ساری

یک سری محله های خوشنام در ساری وجود دارد که برای خرید خانه گزینه خوبی محسوب می شود، مثلاً خیابان پاسداران در لیست این موارد وجود دارد. برخی از خانه های ویلایی در این بخش وجود دارند که از نظر قیمت گذاری گزینه بهتری هستند.

مورد دیگر محله پیوندی است که در لیست محله های لوکس و گران قیمت ساری محسوب می شود و البته که بافت ساختمانی در این محله بسیار جالب است. در این محله خانه های ویلایی لوکس نیز وجود دارد. مشخص است که این خانه ها به واسطه متراژی که دارند انتخاب می شوند و قیمت گذاری برای آنها بسیار مهم و قابل قبول است.

راهنمای کامل خرید خانه در ساری4

 

محله های ارزان خرید خانه در ساری

برخی از افراد بودجه کمی برای خرید خانه در ساری دارند، این افراد باید به سراغ محله های ارزان قیمت ساری بروند. یک سری محله ها وجود دارد که تعرفه خرید ملک در آنها به نسبت محله های دیگر ارزانتر است. محله 22 بهمن، کوی باهنر و ششصد دستگاه از محله های مقرون به صرفه برای خرید خانه در ساری محسوب می شوند. مثلاً این مناطق به واسطه خانه ویلایی که دارند می توانند با بودجه متوسط خرید را دنبال کنند. محله های دیگری نیز وجود دارد که قیمت خرید خانه کمی بالاتر است مثلاً محله هولا در لیست همین گزینه قرار می گیرد. محله هولا به طور کلی به واسطه خانه های دوبلکس خود شناخته می شود.

سرمایه گذاری با خرید خانه در ساری

یک سری خانه ها هستند که به صورت کلنگی به فروش می رسد. خانه هایی که از نظر اسکلت در شرایط خاصی هستند، نوع ملک بسیار مهم است و بهتر است برای خرید این نوع از خانه ها مشاوره های لازم را لحاظ کنید. ملک هایی که به شکل کلنگی به فروش می رسد گاه با شرایط بازسازی خوبی همراه هستند. البته که شما قرار است مبلغی بابت زمین پرداخت نمایید. اینطور که مشخص است برخی از خانه های ویلایی دوبلکس در ساری وجود دارند که مربوط به محله های قدیمی هستند که از نظر قیمت گزینه خوبی محسوب می شوند.

کسانی که بودجه کمی دارند نیز شانس خرید خانه در ساری خواهند داشت کافیست خودشان بخواهند موقعیت دقیق ملک و شرایط خود را اعلام کنند.

در پایان نکته مهمی که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم، نوع قراردادی است که قرار است در ازای خرید ملک با شما بسته شود بهتر است برای سند خانه مورد نظر خود دقت لازم داشته باشید و سعی کنید قدمت ملک را نیز مدنظر قرار دهید.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در ساری مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :