راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد

راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد

بروجرد در لیست شهرهای مهم لرستان قرار دارد و تاریخی کهن و طبیعتی بکر دارد. خرید خانه در بروجرد یکی از موضوعات مهمی است که بهتر است از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

 

بروجرد در یک نگاه

این شهر موقعیت جغرافیایی خاص خود را دارد و مهمترین مرکز گویش زبان بروجردی محسوب می شود. طبیعتی زیبا دارد و تاریخ و فرهنگ اصلی را شامل شده است.

بروجرد وضعیت آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد، زمستان های آن پر برف است اما تابستان ها وضعیت هوا متعادل است. خرید خانه در بروجرد در فصل تابستان بیشتر است. این شهر موقعیت ارتباطی ویژه ای دارد و به نوبه خود در راه تهران قرار گرفته است و رونق اقتصادی آن نیز ثابت شده است. بافت انسانی بروجرد نیز جالب است. مردم این شهر به زبان بروجردی صحبت می کنند. زبان فارسی و لهجه بروجردی بسیار دیده می شود. برخی از محله ها ترکی بومی و لکی هستند و برخی دیگر فارس هستند. دین مردم این شهر شیعه است و مردم کمی ارمنی و یهودی هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد2

 

خرید خانه در بروجرد اطراف کوی جانبازان

یکی از محله های خوب خرید خانه در بروجرد، مربوط به کوی جانبازان و اطراف آن است. از این رو موقعیت منطقه ای بخش زیادی از هزینه ها را شامل می شود. خیابان گلستان 3 و آله محمد عزیزی دو خیابان خوب خرید خانه در بروجرد محسوب می شوند. این دو خیابان در سال های اخیر مورد بررسی قرار گرفته اند و مشخص است که به بلوارهای مختلف نیز متصل شده است. کسانی که قصد خرید خانه در بروجرد در نزدیکی کوی جانبازان دارند به دانشگاه جنوبی نیز متصل هستند.

به طور کلی این خیابان ها وابسته به بخش های غربی و شرقی هستند. بلوار مدرس و همینطور مناطق گردشگری ویژه ای نیز در این بخش دیده می شود. نصرالهی و یادآوران دو بخش مهم وابسته به مناطق گردشگری غربی هستند. قیمت خرید خانه در بروجرد در این بخش کمی گرانتر از سایر بخش ها است. خرید خانه در بروجرد بلوار گودرزی نیز به این بخش متصل است و البته که بلوار عبدالحسین کردی نیز وابسته به کوی جانبازان است.

از یاد نبرید که این دو بخش با انبوه سازی گسترده ای همراه بوده است. خیابان 25 متری فتح یکی از بخش هایی است که هم به زمین ورزش تاج نزدیک است و به مرکز آموزش راهنمایی شهید بهشتی وصل شده است. البته که این خیابان به بخش ساحل جنوب شرقی و جنوب غربی نیز وصل می شود. کوی جانبازان بسیار نزدیک به دبیرستان پسرانه امام رضا است. البته که این دبیرستان به طور کلی موقعیت دسترسی خوبی از سایر بخش ها هم دارد. خرید خانه در بروجرد در نزدیکی کوی جانبازان دو شرایط مهم را شامل شده است. شهید کردی خیابان مهمی است که خانه های ویلایی زیادی را شامل شده است. این بخش به طور کلی هم به امیر سرداری متصل است و هم به خیابان انقلاب که از نظر تردد و دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی شرایط خوبی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد3

 

خرید خانه در بروجرد در اطراف پارک ها

از آنجایی که برای برخی از افراد خرید خانه در بروجرد در نزدیکی فضای گردشگری اهمیت زیادی دارد نیاز است که وضعیت ملک مورد نظر ارزیابی شود. یکی از پارک های مهم در بروجرد، پارک بهار است. این پارک وابسته به میدان بهار است و در بلوار بهار نیز قرار دارد. این پارک وابسته به خیابان نوروزیان و شهید ابراهیم دهقانی است که البته این دو خیابان به نوبه خود ساخت و سازهای نو را در بر گرفته اند. خیابان نوروزیان در سه سال اخیر بیشترین آمار خرید و فروش ملک را داشته است این موضوع به دلیل نزدیکی خیابان به داروخانه شفا و ایستگاه اتوبوس است و از نظر موقعیت منطقه ای بسیار عالی است. البته که ورود به خیابان های باهنر، شبنم، طالقانی و آزادی نیز در این بخش دیده می شود که هر یک دارای سطح گردشگری ویژه ای هستند.

خرید خانه در بروجرد در اطراف بوستان عقاب نیز رویکرد دیگری دارد. خیابان های ده متری اول و دوم دو مورد ارزشمند در اطراف بوستان عقاب هستند که هم به بلوار مدرس متصل است و هم وابسته به خیابان انقلاب و نصرالهی است. البته که این خیابان به طور کلی وابسته به محله های 8 متری ولیعصر و … نامگذاری شده اند. این خیابان ها سطح منطقه ای خاص خود را دارند و زیر نظر دولت حمایت شده اند.

راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد4

 

خرید خانه در بروجرد در اطراف پارک دانش آموز بیشتر در خیابان یاس و فضل شیرازی رویت شده است. پارک دانش آموز به طور کلی وابسته به بلوار مدرس بوده و زیر نظر گروه های مختلف شهرداری بررسی شده است. این منطقه به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات بروجرد نیز متصل است. البته که دانشگاه پرستاری آزاد اسلامی نزدیک به بلوار مدرس است که به نوبه خود موقعیت منطقه ای خاص خود را دارد.

خرید خانه در بروجرد در اطراف پارک مدرس: به طور کلی خرید خانه در بروجرد در بلوار مدرس نیز رویت شده است. این بلوار به خیابان های اندیشه و نظام الاسلامی متصل شده است.

خرید خانه در بروجرد اطراف پارک معلم: خیابان های بلوار مدرس، معلم و ارشاد موارد مهمی هستند که خرید خانه در آنها بسیار زیاد است. به طور کلی افراد غیر بومی این بخش ها را گزینه خوبی برای خرید می دانند و می توانند سود خوبی داشته باشند. این بلوار در سال های اخیر رشد زیادی داشته است و مهندسان عمران سعی به بررسی موقعیت امنیتی این بخش دارند.

 

خرید خانه در بروجرد در اطراف بیمارستان

بیمارستان شهید چمران از بیمارستان های مشهور بروجرد محسوب می شود و خیابان های شهید رجایی و گودرزی اپوب و بلوار دانشگاه شمالی سه مورد مهم برای خرید خانه در بروجرد محسوب می شوند. این بیمارستان بسیار وسیع است و به شبکه بهداشت و درمان از طریق خیابان شهید رجایی متصل است. میدان حضرت زینب و دبیرستان اندیشه نیز در نزدیکی این بخش قرار دارند. البته که خیابان های مختلفی نیز وابسته به بلوار دانشگاه هستند و هر یک دارای شرایط خاص خود هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد5

 

خرید خانه در بروجرد در اطراف مدرسه

از مدارس مهم در بروجرد، مدرسه فردوس دو است. این مدرسه به سازمان انتقال خون نزدیک است. شما میتوانید برای خرید خانه در بروجرد در اطراف مدرسه فردوس دو به سراغ خیابان شاهد بروید. سعی کنید دقت لازم از نظر منطقه ای را داشته باشید. مدارس خیابان های بوستان و یزدان و شقایق در لیست مدارس مهم بروجرد هستند.

خرید خانه در بروجرد در اطراف دبیرستان پسرانه شاهد و کانون فرهنگی شاهد نیز فراهم است و این دو مدرسه به امینی متصل است. برای خرید خانه می توانید به سراغ خیابان های شهید صارمی بروید که هم منطقه خوبی است و هم سطح گردشگری مناسبی دارد.

میدان بهشتی از دسته میدان های مشهور در بروجرد محسوب می شود. این میدان وابسته به بلوار شهید بهشتی بوده و شامل خیابان های صفایی و گلنار و ارغوان می شود. این میدان به طور کلی به پارک آشیانه گل نیز متصل است.

مدارس معرفت، سما و بحرالعلوم در کنار هم قرار دارند و خیابان های بینش، بلوار شهید بهشتی و کوچه های مهر و امیرکبیر نیز وابسته به این بخش ها هستند. به طور کلی ایستگاه اتوبوس نیز در این بخش قرار دارد و وابسته به نمایشگاه محصولات نساجی بروجرد است. خانه های این بخش نوساز هستند و از نظر امنیت نیز منطقه بسیار خوبی است اما نسبتاً شلوغ است و باید به این موضوع دقت داشته باشید که اگر قصد زندگی در یک منطقه آرام را دارید این بخش شاید گزینه مناسبی برای شما نباشد.

مدرسه ولیعصر که نزدیک به بلوار تختی است که موقعیت خرید ملک مشخصی دارد. این مدرسه به بوستان المهدی نزدیک است و خیابان های احسان و ولیعصر و بلوار تختی نیز به آن متصل است. این مدرسه در سال های اخیر مورد توجه گروه های مختلف قرار گرفته است و البته که سطح منطقه ای مخصوص به خود دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد6

 

خرید خانه در بروجرد در اطراف میدان بادرود

میدان بادرود از میدان های قدیمی بروجرد محسوب می شود که خرید خانه در این بخش بسیار رشد و رونق داشته است. این میدان وابسته به بلوار الغدیر و همینطور خیابان سید مصطفی خمینی است. به طور کلی این میدان دسترسی خوبی به خیابان های محمود حمیدی، معظمی گودرزی و نکویی و مهتاب دارد. البته که موقعیت منطقه ای این بخش به نسبت سایر بخش ها متفاوت است. به طور کلی این خیابان نسبت به خیابان های بخش غربی نیز بررسی بهتری دارند.

خیابان دهخدا موقعیت خرید خانه با وام را فراهم ساخته است که به خیابان مهتاب و کاوند متصل است. این خیابان به طور کلی وابسته به بخش های منطقه ای مخصوصی است و به سطح گردشگری بالایی وصل شده است. خیابان های بی ریاف پردیس و مطیعی و پژوهش در لیست خیابانهای مهم اطراف میدان بادرود محسوب می شوند. البته که این خیابان ها به طور کلی به دبستان فرشتگان وابسته است و ساختمان سازی های گسترده ای را در برگرفته است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در بروجرد مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :