راهنمای کامل خرید خانه در سیرجان

راهنمای کامل خرید خانه در سیرجان

چقدر در مورد خرید خانه در سیرجان  اطلاعات دارید؟ سیرجان در بخش جنوب غربی استان کرمان قرار دارد. این شهر در 175 کیلومتری کرمان قرار دارد. ارتفاع شهر سیرجان از سطح دریا 1766 متر اعلام شده است.

 

سیرجان در یک نگاه

سیرجان زمستان های سرد و خشکی دارد اما بهار آن بسیار جذاب و دل انگیز است. وضعیت آب و هوایی معتدل است و به طور کلی دشت های مرتفع زیادی در این بخش دیده شده است. این شهر از سطح دریا 1710 متر ارتفاع دارد. بافت منطقه ای سیرجان متفاوت از سایر بخش ها است. مردم پوشش محلی دارند و بیشتر برگرفته از پوشش کرمانی است. چارقد و ساغری به تن می کنند. کلاه های نمدی و بافتنی استفاده می کنند. لهجه کرمانی دارند و این لهجه در لیست لهجه های زبان فارسی قرار گرفته است.

آیین های نوروز و شنبه گردی در این شهر دیده می شود. مردم علاقه زیادی به طبیعت گردی دارند. این شهر به واسطه وضعیت منطقه ای که دارد می تواند سطح سودآور خوبی داشته باشد. خرید خانه در سیرجان در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

 

خرید خانه در سیرجان در اطراف پارک

پارک هفده شهریور یکی از پارک های مهم سیرجان محسوب می شود. این پارک متصل به بلوار دکتر صادقی و بلوار شهید نام احسانی است. شما برای خرید خانه در سیرجان در اطراف این پارک می توانید به سراغ خیابان پوریای ولی و … بروید. همینطور می توانید در خیابان هفده شهریور نیز اقدام به خرید ملک کنید.

این خیابان به طور کلی وابسته به منطقه گردشگری مشخصی اداره می شود و از خیابان های شلوغ در سیرجان محسوب می شود. مدرسه سما و دانشگاه آزاد نیز به پارک هفده شهریور متصل است.

بوستان یاسمن از دیگر بوستان های گردشگری خوب برای خرید خانه در سیرجان محسوب می شود که متصل به خیابان وحید است. این بوستان به خیابان معلم نیز وصل شده است. دسترسی از این بوستان به بلوار قعانی از دیگر موارد پر اهمیت محسوب می شود که سطح گردشگری خاص خود را دارد. بلوار سید جمال الدین نیز یکی از خیابان های مشهور در سیرجان است. این خیابان هم بافت منطقه ای خوبی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در سیرجان2

 

خرید خانه در سیرجان در اطراف بوستان مهندس صبوری و بوستان لاله نیز موقعیت منطقه ای خوبی دارد. بلوار شهید جمال الدین نیز از بوستان های خوب سیرجان محسوب می شود که وابسته به خیابان سرلشکر ایران نژاد است. این بخش به طور کلی دارای موقعیت منطقه ای خاصی است مثلاً خیابان های فارابی، شیخ مفید و خیابان های کدخدا شمالی در لیست مواردی هستند که هم قیمت خرید خانه در آنها مشخص است و هم نوع ملک تعیین شده است. در بهترین شرایط می توانید ملکی خریداری کنید که به صورت پیش خرید در اختیار شما قرار می گیرد. برخی از املاک هستند که از نظر قیمت گذاری مناسب تر از سایر گزینه ها هستند و متراژ پایین تری دارند.

خرید خانه در سیرجان در اطراف پارک جنگلی باغ ایرانی بیشتر مربوط به بلوار زندی نیا و بلوار بهشت است. این پارک جنگلی محوطه بازی دارد که به میدان های اصلی شهر متصل می شود. مثلاً وابسته به پارک بانوان است و یا به خیابان زندی نیا وصل شده است. البته که اگر قصد خرید خانه در سیرجان در این منطقه را دارید دو نکته را مدنظر قرار دهید. اول اینکه این منطقه به نسبت سایر بخش ها گرانتر است و مورد بعد اینکه منطقه ای پر رفت و آمد محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در سیرجان3

 

خرید خانه در سیرجان در اطراف مدرسه

دبستان دخترانه شهید محمد گلزاری یکی از موارد مشهور در سیرجان است. این دبستان به پارک متصل است و به خیابان کشاورز نیز وابسته است. موقعیت منطقه ای این دبستان بسیار خوب است به طوری که سطح دسترسی مناسبی به خیابان شهید آوینی نیز دارد. بلوار کشاورز وابسته به این دبستان قرار دارد. این دبستان به طور کلی یکی از بخش های مهم منطقه ای سیرجان محسوب می شود. محوطه ای آرام دارد و خانه ها اغلب آپارتمانی هستند و دو مجتمع نیز در این بخش قرار دارد. موقعیت این دبستان به نسبت بخش های دیگر کمی دور از مرکز شهر است.

 

خرید خانه در سیرجان در شهرک سمنگان

سمنگان از بهترین شهرک های سیرجان محسوب می شود، این شهرک به طور کلی وابسته به خیابان های گلزار و سمیه 2 است. برای خرید خانه در این شهرک باید بودجه خوبی داشته باشید. خانه ها اغلب به صورت واحدهای 60 الی 85 متری هستند که 60 متری بیشترین فروش را به خود اختصاص می دهند. خیابان های طلوع 4 و طلوع 6 نیز وابسته به این شهرک هستند. به طور کلی شهرک سمنگان وابسته به مسجد حضرت ابوالفضل قرار گرفته است. این شهرک سطح منطقه ای خاص خود را دارد به طوری که به خیابان های سمیه 4 الی 7 متصل هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در سیرجان4

 

خرید خانه در سیرجان در اطراف شهربازی

شهربازی مشهور سیرجان از دیگر بخش های مهم این منطقه محسوب می شود. خیابان گلیم یکی از خیابان های خوب محسوب می شود و بلوار شیخ احمد کافی نیز وابسته به این شهربازی است و آپارتمان سازی های گسترده ای را در برگرفته است. همینطور خیابان فرمانداری نیز وابسته به شهربازی بوده و مشخص است که به بلوار نماز متصل شده است. بلوار نماز وابسته به بلوار سید جمال الدین از دیگر بخش های مهم خرید خانه محسوب می شود. این بلوارها به طور کلی به میدان آزادی و خیابان دکتر قریب نیز متصل است.

میدان قدس نیز به خیابان آیت الله سعیدی وصل شده است. انبوه سازی در اطراف این میدان بسیار رشد خوبی داشته است به طوری که این بلوار از نظر منطقه ای بسیار جذاب است.

اگر موقعیت ملک شما در مناطق دانشگاهی باشد می توانید پس از خرید خانه در سیرجان، ملک را به دانشجوها اجاره دهید. دقت کنید که بهتر است ملکی خریداری کنید که چندان نوساز نباشد به این ترتیب میزان آسیب وارد شده به ملک کاهش می یابد.

در صورتی که در منطقه ای جرم و جنایت زیاد باشد نمی توانید انتظار سودآوری بالایی داشته باشید. در صورتی که منطقه ای در سیرجان مستعد تحولات اجتماعی و بهبود محیط شهری هستند می توانند گزینه مناسبی برای خرید خانه باشند. بهتر است پیش از سرمایه گذاری امتیازات هر محله را در نظر بگیرید. خیابان ها و محله های منطقه را شناسایی کنید. در صورتی که قصد خرید خانه در سیرجان به صورت پیش فروش را دارید بهتر است بدانید به سراغ مواردی بروید که از نظر قیمت گذاری رویکرد مشخصی دارند.

زمان مناسب خرید خانه در سیرجان مربوط به دوره ای است که بازار راکد است به طوری که قدرت خرید مردم به نسبت قبل کمتر شده است و اینجاست که قدرت خرید برای شما بیشتر خواهد بود. در صورتی که عرضه ملک و زمین بالا باشد اما خریداری برای آن وجود نداشته باشد بهترین زمان برای سرمایه گذاری ملک محسوب می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در سیرجان5

 

زیبایی و معماری ساختمان بسیار مهم است و سعی کنید در راستای خرید خانه در سیرجان به ظاهر آن دقت زیادی داشته باشید. دقت کنید که ملک در موقعیتی قرار گرفته باشد که فضای فروش برای آن آسان باشد. از خرید آپارتمان هایی که موقوفی هستند و یا دارای سندهای مشکل دار هستند بپرهیزید. در صورتی که ملک خریداری شده دارای امکانات رفاهی خاص باشد می تواند پروسه سودآوری را بیشتر کند. مثلاً آسانسور، انباری و پارکینگ از این موارد در راستای خرید خانه در سیرجان محسوب می شود.

بهتر است به ملک خود رسیدگی کنید تا موقعیت خوبی داشته باشد. لوله کشی آن را بررسی کنید. دیوارها را رنگ کنید و وضعیت گچ کاری را مد نظر قرار دهید. سعی کنید به سراغ خانه هایی بروید که کمتر نیاز به هزینه بازسازی دارند.

 

 نتیجه گیری

سیرجان هم مناطق خوب و لوکس دارد و هم مناطق ضعیف تر و به نسبت ارزانتر. هر یک از مناطق سیرجان بسته به موقعیتی که دارند قیمت گذاری شده اند. به طور کلی سیرجان در لیست شهرهایی قرار دارد که بیشتر شامل خانه های ویلایی است. برخی از بخش ها آپارتمان سازی گسترده تری دارند و برخی دیگر نیز دارای بافت شهری مخصوص به خود هستند. آپارتمان هایی نیز وجود دارند که شامل قیمت گذاری نوسانی هستند.

برای برخی از آپارتمان ها نیاز به سرمایه گذاری کلان است و قطعاً سودآوری نیز شرایط دلچسبی دارد. از سوی دیگر ملک های فرسوده نیز وجود دارد که با هدف بازسازی می تواند سطح اقتصادی مناسبی را در بر بگیرد. برخی از املاک هستند که بافت نوساز دارند اما به صورت پیش فروش عرضه می شوند. خرید خانه در سیرجان با وام اغلب مربوط به مجتمع های مختلفی است که شرایط هر یک از مجتمع ها با سایر بخش ها متفاوت است. ملک های کوچکتر از نظر سازه استحکام بهتری دارند و امکانات داخلی آنها نیز مشخص تر است. در سال های اخیر وضعیت قیمت گذاری آپارتمان ها با تغییراتی همراه بوده است و البته که رشد برخی از مناطق شگفت انگیز است. در راستای خرید ملک در سیرجان بهتر است به سراغ منطقه ای بروید که با بودجه شما سازگار است.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در سیرجان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :