راهنمای کامل خرید خانه در مرودشت

راهنمای کامل خرید خانه در مرودشت

اگر قصد خرید خانه در مرودشت را دارید در ابتدا باید محله های خوب این شهر را بشناسید. پس از آن به سراغ بخش هایی بروید که از نظر منطقه ای شرایط خوبی دارند و در نهایت سعی کنید منطقه ای که از نظر قیمت گذاری منصفانه تر است را مدنظر قرار دهید.

 

مرودشت در یک نگاه

مرودشت دومین شهر بزرگ استان فارس محسوب می شود. کسانی که شیراز را به خوبی می شناسند، مرودشت را نیز گزینه خوبی برای سرمایه گذاری می دانند. مهمترین بناهای تاریخی ایران در این شهر قرار گرفته است. مرودشت 40 کیلومتر با شیراز فاصله دارد و پتانسیل گردشگری آن بالا است. در این شهر بناهای تاریخی گسترده ای دیده می شود. مرودشت در لیست نواحی کوهستانی قرار دارد و آب و هوای آن سردسیر است. به طور کلی این شهر میانگین بارش سالیانه مشخصی دارد و البته که در لیست شهرهایی است که به کوه های مختلف خود شناخته شده است. از نظر جغرافیا مرودشت دقیقاً در مرکز استان فارس قرار گرفته است و 1595 متر از سطح دریا فاصله دارد. این شهر به نوبه خود در سال های اخیر مورد توجه غیربومیان برای سرمایه گذاری قرار گرفته است.

 

خرید خانه در مرودشت در اطراف پارک ها

اگر دوست دارید دسترسی آسانی به فضای گردشگری و تفریحی داشته باشید باید در خرید خانه در مرودشت دقت داشته باشید. پارک ها در دسترس ترین و مناسب ترین گزینه برای خرید خانه محسوب می شوند. پارک شهید حسین فهمیده یکی از پارک های مشهور در مرودشت محسوب می شود که به بلوار قدس بسیار نزدیک است. آپارتمان های اطراف این پارک اغلب نوساز هستند و از نظر قیمت نیز در رنج بالایی قرار دارند. یکی از خیابان های خوب خرید خانه در مرودشت در اطراف پارک شهید فهمیده، خیابان شهید رضا احدی است که وابسته به خیابان حسین فهمیده است. به طور کلی این خیابان سطح دسترسی خوبی به مناطق غربی و شرقی دارد و البته که به بخش های شمالی نیز وصل شده است. این خیابان در سال های اخیر پر رفت و آمد بوده است و به سایر کوچه ها نیز متصل است. پارک شهید حسین فهمیده یکی از بخش های مرکزی مرودشت محسوب می شود چون هم از نظر اقتصادی شرایط خوبی دارد و هم برای سرمایه گذاری مناسب است.

راهنمای کامل خرید خانه در مرودشت2

 

خرید خانه در مرودشت در اطراف مجموعه ورزشی باران نیز برای ورزش دوستان یک گزینه خوب محسوب می شود. این مجموعه ورزشی به خیابان شهید علی محمد مصطفی پور وصل شده است. دسترسی از این مجموعه ورزشی به خیابان به سادگی فراهم است و البته که به بلوار قدس نیز متصل است. خیابان حسین عمادی 2 گزینه دیگری برای خرید خانه در مرودشت محسوب می شود که به سایر بخش ها دسترسی خوبی دارد.

خرید خانه در مرودشت در اطراف پارک پردیس نیز انتخاب خوبی محسوب می شود. شما می توانید در خیابان چمران اقدام به خرید ملک داشته باشید و یا به سراغ خیابان های شهید نعمت الله ضیایی و … بروید و همینطور می توانید در بلوار چمران نیز اقدام به خرید ملک داشته باشید که به مرکز شهر متصل است و موقعیت منطقه ای خوبی دارد. این پارک در منطقه ای آرام قرار دارد و از نظر امنیت وضعیت بسیار خوبی را شامل شده است.

خرید خانه در مرودشت در اطراف پارک نیایش نیز بیشتر مربوط به خیابان رودکی و خیام شرقی می شود که البته به مسجد امام هادی نیز نزدیک است. خانه های این سمت مرودشت کمی قدیمی تر هستند و از نظر قیمت شرایط خاص خود را دارد. مشخص است که این بخش به واسطه سطح دسترسی که دارد قابل قبول است.

راهنمای کامل خرید خانه در مرودشت3

 

خرید خانه در مرودشت در شهرک فرهنگیان

کسانی که علاقه به زندگی در مجتمع هستند می توانند به سراغ شهرک فرهنگیان بروند که فازبندی مخصوص به خود را دارد. فاز اول و دوم این شهرک بیشتر از سایر موارد مورد توجه قرار گرفته است. فاز دوم شهرک فرهنگیان دقیقاً متصل به پارک نیایش و خیابان رودکی است و فاز اول شهرک فرهنگیان نیز به خیابان هدیش و خیابان آپادانا جنوبی متصل شده است. البته که هر یک از فازهای منطقه ای این شهرک دارای بافت آپارتمانی مخصوص به خود هستند. فاز دوم کوچکتر از فاز اول است اما به موقعیت مرکزی شهر دسترسی بهتری دارد. فاز اول به صورت بلوک بندی طراحی شده است که به مدرسه شهید عبدالله آزادبخش متصل است.

 

خرید خانه در مرودشت در اطراف بیمارستان

بیمارستان شهید مطهری مرودشت که در بخش نسبتاً مرکزی شهر قرار گرفته است وابسته به بلوار دانشجو و بلوار قدس است. این بیمارستان به طور کلی به خیابان های انقلاب و بلوار امام خمینی متصل شده است. بلوار ایران زمین شمالی در نزدیکی این بیمارستان قرار دارد و البته که به بخش های شمالی و جنوبی وصل شده است. کوچه حجت و کوچه موعود دو مورد مشخص هستند و بیشترین خرید و فروش و سرمایه گذاری در املاک را به خود اختصاص داده اند. خیابان شهید بقیه الله شرفی نیز به واسطه انبوه سازی گسترده خود توانسته از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی داشته باشد. این منطقه به طور کلی جدا از سایر بخش ها ارزیابی شده است و یک گزینه خوب برای سرمایه گذاری طولانی مدت است.

راهنمای کامل خرید خانه در مرودشت5

 

خرید خانه در مرودشت در اطراف مدرسه

دبیرستان شهدای فرهنگی دارالفنون در نزدیکی بلوار شهدای بسیج قرار گرفته است و بین کوچه 20 و 22 قرار دارد. به طور کلی این دبیرستان وابسته به منطقه جنوبی شهر است و از نظر منطقه ای در فضایی بسیار آرام قرار دارد به طوری که یکی از آرام ترین مناطق زندگی در مرودشت محسوب می شود. همینطور شرایط خرید خانه در مرودشت در اطراف مدرسه مربوط به کوچه های 15 و 17 نیز بررسی شده است.

 

خرید خانه در مرودشت در خیابان انقلاب

برای خرید خانه در مرودشت اگر خیابان انقلاب را انتخاب کرده باشید می توانید در یکی از مرکزی ترین بخش های مرودشت زندگی کنید. به طور کلی این منطقه وابسته به بلوار امام خمینی است و سطح دسترسی مناسبی به بلوار قدس دارد. از سوی دیگر بلوار شهدای بسیج در لیست بلوارهای مناسب برای زندگی قرار دارد به طوری که به بخش های غربی و شرقی متصل است. کوچه پاسارگاد 12 و کوچه 53 از دیگر بخش های مهم برای خرید خانه در مرودشت محسوب می شوند. این دو کوچه هر یک شامل سطح دسترسی مخصوصی هستند.

کوچه 23، 26 و 28 سه مورد خوب برای خرید خانه در مرودشت محسوب می شوند که به اداره ثبت اسناد و املاک، اداره امور مالیاتی و اداره تامین اجتماعی مرودشت متصل هستند. این کوچه ها در سال های اخیر زیر نظر گروه های منطقه ای مختلف شناخته شده اند. موقعیت منطقه ای این کوچه ها به نسبت بخش های غربی و شرقی دسته بندی شده است. خیابان شهیدان محمد و شهباز همایون نیز شامل ساخت و سازهای جدیدی است که هر یک توانسته به سودآوری کمک نماید.

خیابان شهید فیروز همایون متصل به پارک کوثر است و در بخش شرقی و غربی پاسارگاد واقع شده است. این پارک هم موقعیت ملک خوبی دارد و به فرمانداری انقلاب نزدیک است. البته که این خیابان در لیست خیابان های مشهور شهر قرار دارد و شرایطی مدنظر است که افراد می توانند از آن به عنوان یک سرمایه گذاری طولانی مدت یاد کنند.

راهنمای کامل خرید خانه در مرودشت4

 

خرید خانه در مرودشت در اطراف درمانگاه تخصصی خاتم الانبیاء

کسانی که قصد خرید خانه در مرودشت در اطراف درمانگاه تخصصی خاتم الانبیاء را دارند می توانند دو موضوع مهم را بررسی کنند. موضوع اول اینکه این درمانگاه به بلوار قدس و بلوار ایران زمین شمالی نزدیک است که سطح دسترسی خاص خود را دارد. این بلوارها به طور کلی شامل موقعیت ملکی خوبی هستند و از نظر امنیت نیز زیر نظر نیروی انتظامی شهر بررسی شده اند.

 

نتیجه گیری

کسانی که برای خرید خانه در مرودشت اقدام می کنند در ابتدا نیازهای خود را دسته بندی کنند تا مشخص شود دوست دارند به کدام بخش نزدیک تر باشند. البته که برخی از خانه ها از نظر قیمت گذاری با سایر موارد فرق دارند و برخی دیگر از خانه ها نیز هستند که به سبک قدیمی طراحی شده اند و از نظر سطح اجرایی نیاز به بازسازی دارند. موضوع دیگر اینکه سعی کنید به سراغ بخش هایی بروید که هم سودآور است و هم شرایط اجاره و رهن مناسب تر است. شاید مجبور باشید منزل خود را اجاره دهید پس باید سعی کنید در شرایط مناسبی این موضوع را بررسی کنید. موضوع دیگر را مدنظر قرار دهید که هر ملک دارای شرایط استاندارد مخصوص به خود است. به این معنی که نباید ملکی را انتخاب کنید که از نظر موقعیت قانونی دچار مشکل باشد زیرا در این صورت دچار مشکل شده و شرایط برای شما سخت می شود. در ارزیابی های صورت گرفته برخی از خانه ها در طرح پیش فروش قرار دارند و این موضوع قیمت نهایی ملک را بهبود میدهد و اجازه می دهد که ملک از نظر قیمت گذاری وضعیت بهتری داشته باشد. البته که سودآوری ملک و زمین و خانه بسته به زمان و امکانات و موقعیت ساخت آن ارزیابی می شود. برخی از املاک ارزانتر هستند و برخی نیز به نسبت موقعیت خوبی که دارند از نظر تعرفه گرانتر هستند.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در مرودشت مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :