راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد

راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد

نجف آباد در لیست شهرهای قدیمی ایران است که با بازسازی های پی در پی امروزه به موقعیت خوب سرمایه گذاری تبدیل شده است. خرید خانه در نجف آباد در دوره های مختلف دسته بندی شده است به طوری که این منطقه توانسته وضعیت منطقه ای خاص خود را داشته باشد.

 

نجف آباد در یک نگاه

وسعت نجف آباد در حدود 4136 کیلومتر مربع است و در بخش غربی اصفهان قرار دارد. این شهر رتبه 4 از نظر جمعیت در اصفهان را به خود اختصاص داده است. بافت انسانی نجف آباد به این صورت است که مردم به لهجه نجف آبادی صحبت می کنند و چون موقعیت مهاجرپذیری خوبی دارد زبان های لری و ترکی و عربی و گرجی نیز در این شهر بسیار وجود دارد.

فضای گردشگری و موقعیت منطقه ای نجف آباد بسیار تغییر کرده است و شهرداری به بخش های عمرانی شهر بسیار پرداخته است.

راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد2

 

خرید خانه در نجف آباد در اطراف خیابان شیخ بهایی

کوچه های شهید حری، لادن و گلچین سه کوچه مهم در اطراف خیابان شیخ بهایی هستند و خرید خانه در این بخش ها سود خوبی دارد. کوچه های گلبرگ، گلنار و حجتی سه مورد دیگر بوده که وابسته به شیخ بهایی است و البته که خیابان گلبهار شرقی نیز وابسته به این بلوار قرار گرفته است. کوچه های امام صادق، جباری و کمالی نیز از نظر آپارتمان سازی گزینه خوبی محسوب می شوند. این کوچه ها وابسته به بخش های شرقی منطقه بوده و به موقعیت منطقه ای خاصی بستگی دارد. آپارتمان هایی که در خیابان قدس شرقی و غربی نجف آباد وجود دارد نیز اغلب نو بوده یا بازسازی شده اند.

راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد3

 

خرید خانه در نجف آباد در اطراف میدان های اصلی شهر

میدان باغ ملی یکی از اصلی ترین میادین شهر نجف آباد محسوب می شود و خیابانهای چهار رسول و احمدی و حجتی در اطراف این میدان هستند. همینطور خیابان های کمالی و روشنایی و عباد نیز موارد مهم این میدان محسوب می شوند. دسترسی از این میدان به بخش هفده شهرویر مرکزی و فردوسی نیز به خوبی فراهم شده است و به خیابان های میرداماد و مطهری نیز متصل است. البته که این خیابان شامل آپارتمان های نوساز و به روز بوده و موقعیت منطقه ای خوبی دارد. خرید خانه در نجف آباد در اطراف میدان بسیج نیز فراهم شده است. خیابان های استقلال و شریعتی و دهقان و کافی موسوی در لیست خیابان های مهم و تایید شده از سوی شهرداری هستند. خیابان های دهقان، ارکیده و شاهد و همینطور امین سه گزینه مناسب هستند که موقعیت منطقه ای مشخصی را ایجاد می کند.

خرید خانه در نجف آباد در اطراف میدان آزادگان نیز گزینه خوبی است. خیابان های استقلال و شهید معین و همینطور خیابان های طالقانی و آیت الله محبی انتخاب خوبی هستند به طوری که به پارک نیز نزدیک است و به موقعیت مجتمع دلگشا نیز متصل است. پارک لاله از محدوده‌های مناسب برای خرید ملک در نجف آباد محسوب می شود که هم در مرکز شهر قرار دارد و به خیابان های گلچین و بهاران متصل است.

راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد4

 

خرید خانه در نجف آباد در اطراف دانشگاه

خرید ملک در نجف آباد در اطراف دانشگاه آزاد نجف آباد بیشتر در خیابان های کمربندی و خیابان دانشگاه است که وضعیت رهن و اجاره این مسیر نیز همیشه خوب است. در این محدوده مدرسه سما و باشگاه پوریای ولی نیز وجود دارد. خیابان آزادگان و منطقه شرقی دانشگاه نیز به واسطه وضعیت عمرانی خوبی که دارد برای خرید ملک در نجف آباد بهترین گزینه محسوب می شود. خیابان آزادگان و باهنر دو گزینه مهم برای خرید خانه هستند و همینطور منطقه کوهسار و خیابان آیت الله سعیدی در لیست خیابان های مهم این بخش قرار دارند. خیابان های امام علی و ولی عصر بافت نوسازی دارند و آپارتمان سازی در این خیابان ها رشد بهتری داشته است.

 

خرید خانه در نجف آباد در اطراف ویلاشهر جنوبی

در صورتی که خرید خانه در نجف آباد در اطراف ویلاشهر جنوبی را انتخاب کرده اید می توانید به خیابان های آزادگان و گلزار بروید. این دو خیابان هم از نظر منطقه ای وضعیت خوبی دارند و به واسطه موقعیت شهرنشینی توانسته اند ساخت و سازهای گسترده تری را شامل شوند. البته که برخی از خانه ها هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند.

راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد5

 

خرید خانه در نجف آباد در اطراف پارک

پارک فیروزه از پارک های مشهور در نجف آباد است. این پارک در سال های اخیر مورد توجه تیم های عمران برای انبوه سازی قرار گرفته است. خیابان مولوی و شیخ طوسی در این بخش از مهمترین گزینه ها محسوب می شوند. همینطور خرید خانه در خیابان مطهری و ظفر نیز موقعیت ملکی خوبی ایجاد کرده است. خیابان امام خمینی یکی از خیابان های بخش غربی نجف آباد است که به میدان اصلی شهر وصل می شود و به پارک فیروزه نیز ختم می شود. این خیابان موقعیت خرید ملک خوبی دارد و قیمت ها در بهترین شرایط تعیین شده اند. برای خرید ملک در نجف آباد در اطراف پارک بهتر است از نظر اقتصادی بودجه خوبی داشته باشید.

پارک لاله در لیست پارک های مشهور نجف آباد است و یک پارک نسبتاً بزرگ محسوب می شود. خیابان های طالقانی و محمدی در دو سمت این پارک قرار دارند و موقعیت منطقه ای خوبی برای خرید هستند. خرید ملک در نجف آباد در خیابان آیت الله حجتی نیز موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری است. این خیابان وابسته به کوچه دکتر چمران است و به مناطق گلچین یک الی سه نیز مربوط می شود.

برای خرید خانه در نجف آباد در نزدیکی میدان بسیج نیز دو موقعیت مهم دیده می شود. خیابان های دهقان و اسماعیلیان دو بخش سرمایه گذاری مناسب هستند. آپارتمان سازی در این بخش ها بسیار گسترش داشته است. برخی از بخش ها هنوز نیاز به جاده سازی دارد و برخی دیگر از بخش ها از نظر موقعیت منطقه ای دارای سطح گردشگری مناسبی است. برای خرید خانه در نجف آباد می توانید به سراغ منطقه دهقان نیز بروید که هم شامل خانه های ویلایی شده و هم برای موقعیت آپارتمانی شرایط خوبی دارد. البته که بسیاری از خانه ها دارای شماره گذاری های مشخص هستند.

راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد6

 

خرید خانه در نجف آباد در اطراف شهرک صنعتی

خرید ملک در نجف آباد در اطراف شهرک صنعتی نجف آباد وابسته به خیابان های جانبازان و همینطور کوچه های مهر و شهریور است. خانه هایی که به وسعت 60 الی 85 متری هستند. قیمت خرید خانه در نجف آباد در اطراف شهرک صنعتی گاه گران است و گاه به واسطه موقعیت بازار شرایط بهتری دارد. خانه های 65 متری از نظر قیمت مقرون به صرفه تر هستند.

میدان جانبازان به این خیابان متصل است و وابسته به کوچه های صنعت و معدن و مرکزی غربی و شرقی تقسیم بندی شده است. به طور کلی خیابان صنعت و آبان نیز موارد مهمی هستند که می تواند برای سرمایه گذاری بهترین باشد. البته که برخی از خانه ها در این منطقه بافت قدیمی تری دارند.

 

خرید خانه در نجف آباد در اطراف پادگان عاشورا

پادگان عاشورا در ناحیه شمالی نجف آباد قرار دارد به کمربندی شمالی متصل است. این منطقه برای برخی از افراد گزینه خوب خرید محسوب می شود. این کمربندی در سال های اخیر مورد توجه افراد مختلفی قرار گرفته است. خیابان بهادری و شمشاد نیز در لیست خیابان های مهم نجف آباد هستند و به کوچه مفتح متصل می شوند.

خرید ملک در نجف آباد در خیابان اصفهان و منطقه گردشگری فردوسی نیز فراهم شده است و تعرفه ها بر اساس امکانات ملک تعیین می شود.

 

نتیجه گیری

محله های خوب خرید خانه در نجف آباد به نسبت محله های دیگر از نظر امنیت وضعیت بهتری دارند. موقعیت خلاف در این محله ها کاهش یافته و از نظر ارزش ملک نیز در شرایط خوبی هستند. در صورتی که بودجه کمی برای خرید دارید می توانید به سراغ خانه های قدیمی یا ویلایی بروید. این خانه ها هم از نظر تعرفه مناسب هستند و سودآوری خوبی دارند.

ملکی خریداری کنید که سند دارد و از خرید املاکی که بدون سند هستند خودداری کنید. موضوع دیگر اینکه ملک مورد نظر باید به شکلی خریداری شود که از سوی شهرداری نیز مورد تایید قرار بگیرد. هر یک از ملک هایی که خریداری میکنید باید از نظر موقعیت اجرایی قابل قبول باشند.

در صورتی که ملک خریداری شده نیاز به بازسازی دارد باید بتوانید در ابتدا برآورد درستی از موقعیت منطقه و ارزش آن داشته باشید در غیر این صورت درگیر مشکلات زیادی می شوید. در نهایت دو نکته را مدنظر قرار دهید. ملکی که خریداری می شود باید از نظر بافت نیز بررسی شود و هزینه اضافی بابت ملکی که بافت فرسوده دارد، پرداخت نشود. در بررسی های صورت گرفته مشخص است که برخی از املاک هم دارای وضعیت اقتصادی قدرتمندی هستند و هم از نظر سازوکار به شکل روتین معماری و عمران را پشت سر گذاشته اند. خرید خانه در نجف آباد با وام نیز فراهم است و برخی از املاک به صورت پیش خرید ارائه می شوند. برخی از خانه ها نیز در طرح های پیش فروش با خدمات خوبی همراه هستند. همه این موارد شانس خانه دار شدن شما را افزایش می دهد و می توانید سودآوری خوبی داشته باشید.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در نجف آباد مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :