راهنمای کامل خرید خانه در رشت

راهنمای کامل خرید خانه در رشت

خرید خانه در همه شهرهای شمالی به خصوص رشت زیبا یکی از بهترین تصمیم هایی است که هر شخص می تواند در زندگی خود بگیرد. رشت مرکز استان گیلان است و تراکم جمعیت در آن بسیار زیاد است. رشت محله های گران، متوسط و ارزان برای خرید خانه دارد که هر یک از نظر قیمت و موقعیت منطقه با هم فرق دارند. در این مقاله در ابتدا محله های بالا شهر رشت را بررسی می کنیم و بعد محله هایی معرفی می کنیم که از نظر قیمت ملک ارزانتر هستند. خرید خانه در رشت در برخی از محله ها با سودآوری خوبی همراه است.

محله های گران خرید خانه در رشت

محله گلسار: اگر بخواهیم در یک نگاه محله های بالا شهر رشت را معرفی کنیم، شامل گلسار، منظریه، بلوار گیلان و اقاقیا است. اولین و مشهورترین محله گران قیمت برای خرید خانه در رشت مربوط به محله گلسار است. گلسار در محدوده غرب و شمال غرب رشت قرار دارد و در لیست محبوب ترین مناطق این شهر محسوب می شود. منطقه ای مرفه نشین است و قطعاً قیمت ملک در این بخش بسیار بالا است. بلوار گلسار خیابان اصلی منطقه گلسار محسوب می شود و البته که خرید خانه در رشت در خیابان های توحید و میلاد و ولیعصر نیز موارد خوبی محسوب می شوند و خیابان های مهم گلسار هستند. بسیاری از سازمان های رشت مربوط به گلسار است و مراکز خرید خوبی نیز در این بخش ها دیده می شود.

منظریه: قدیمی های رشت منظریه را به خوبی می شناسند. منطقه ای پر از خانه های ویلایی و مغازه های سنتی که برخی از آنها هنوز هم بافت خود را حفظ کرده اند. این محله در لیست محلات قدیمی رشت می باشد و در بخش غربی آن قرار دارد. بلوار منظریه اصلی ترین خیابان محله منظریه محسوب می شود. از سوی دیگر خیابان های ربانی و مسعود و مروارید و ولیعصر نیز گزینه های خوبی برای خرید ملک هستند.

محله معلم: از دیگر محله های بالا برای خرید خانه در رشت معلم است. البته که این منطقه از نظر موقعیت مکانی در فضایی متوسط قرار دارد و قیمت خانه در محله معلم رشد متوسط رو به بالا است. این محله در محوریت بلوار معلم قرار دارد و در بخش غربی رشت قرار گرفته است. محله معلم دو میدان با اسامی میدان مادر و میدان معلم دارد. از سوی دیگر یک سری خیابان های مهم در این محله دیده می شود که خرید خانه در هر یک از این خیابان ها با سودآوری همراه است. خیابان نبوت، فلاحتی، 17 شهریور و نیک مرام از موارد مهمی در این راستا محسوب می شوند. از سوی دیگر موزه میرزا کوچک خان جنگلی و پارک کسمائی نیز مربوط به محله معلم است و می تواند تنوع خوبی برای خرید خانه داشته باشند.

راهنمای کامل خرید خانه در رشت2

 

رشتیان: در حاشیه رودخانه گوهر رود محله ای با عنوان رشتیان وجود دارد و مربوط به بخش غرب رشت است. این محله موقعیت مسیری بسیار خوبی دارد و برای کسانی که سرکار می روند از نظر تردد مشکلی ایجاد نمیکند. به این ترتیب گزینه خوبی برای خرید خانه در رشت خواهد بود. بلوار رشتیان به بلوارهای قلی پور، شهدای گمنام و حبیب متصل است و این موضوع سبب می شود دسترسی به سایر مناطق رشت آسانتر باشد. رشتیان در لیست محله های بالا شهر رشت محسوب می شود. قیمت خانه در رشتیان به نسبت شمال و مرکز این شهر بیشتر است.

 

خرید خانه ویلایی در رشت

شمالی های عزیز علاقه زیادی به خرید خانه در رشت به صورت ویلایی دارند و هنوز هم حیاط و فضای سبز یک برگ برنده برای خرید محسوب می شود. امکانات سازه ای در رشت به صورتی است که هنوز هم ساخت و ساز خانه های ویلایی در آن دیده می شود. محله های جنوب شهر برای خرید خانه های ویلایی در رشت گزینه های خوبی هستند.

محله های مرکزی بیشتر برای خرید خانه های ویلایی مناسب هستند اما از نظر ثبات قیمت در شرایط خوبی قرار ندارند. خیابان به خیابان و محله های مختلف هر یک از نظر قیمت خانه متفاوت هستند.

میدان امام علی خانه های ویلایی مخصوصی را شامل شده است که از نظر قیمت در شرایط خوبی هستند. متراژ برخی از خانه ها کمتر از 80 متر است که قیمت مناسب تری را دارند. از سوی دیگر برخی از خانه ها هستند که بیش از 100 متر هستند و در مدل های نوساز نیز ساخته می شوند که قیمت بالاتری دارند.

مناطق شمالی در رشت نیز برای خرید خانه ویلایی گزینه خوبی هستند و تعرفه ها به نسبت سایر خیابان ها ارزانتر است.

راهنمای کامل خرید خانه در رشت3

 

عوامل موثر در قیمت خرید خانه در رشت

در تعیین قیمت خرید خانه در رشت عواملی مانند سال ساخت، منطقه، امکانات و نوع مصالح به کار رفته دخالت دارند. فاصله قیمت مناطق بالا شهر تا پایین شهر فاصله قیمت زیادی دارد.

خرید خانه در رشت در مناطق ارزان مربوط به بخش های آزادگان، دباغیان و امام حسین و همینطور جانبازان است که تعرفه خوبی دارند. در این مناطق هنوز هم خانه هایی با قیمت های ارزان وجود دارد و مشخص است که نرخ گسترده ای هزینه ها را شامل شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در رشت4

 

خرید خانه وام دار در رشت

خرید خانه در رشت با وام از سال های سال تا به امروز دیده می شود. در شهر رشت خانه های وام دار زیادی دیده می شود. می توانید از تسهیلات بانکی برای کمک هزینه خانه استفاده کنید. طرح های دریافت وام خانه اولی ها نیز گزینه خوبی است. خانه های وام دار نیاز به هماهنگی های لازم در راستای نقل و انتقال اسناد دارند و می بایست همه جوانب در نظر گرفته شود.

محله های قدیمی خرید خانه در رشت

وقتی در محله های قدیمی رشت قدم می زنید، عواطف و احساسات مردمان موج می زند. کوچه ها و خیابان هایی که هنوز هم سبک و ذوق قدیمی خود را حفظ کرده اند. محله استادسرا یکی از محله های قدیمی در رشت است که متصل به خیابان معلم، سبزه میدان و همینطور خیابان سعدی است. این محله با خانه های ویلایی و بزرگ خود مشهور است. ساخت و سازهای اخیر در این محله سبب شده است که بافت فرسوده تا حد زیادی از بین بروند. امروزه تعدادی از بناهای قدیمی در این منطقه با قیمت بسیار ارزانی به فروش می رسد. از سوی دیگر خانه میرزاکوچک جنگلی نیز در این منطقه شهرت زیادی دارد و یکی از دلایل سودآوری محسوب می شود.

منطقه پیرسرا یک پازل به جا مانده از تاریخ است و از ابتدای سبز میدان آغاز می شود و تا خیابان سردار جنگل ادامه دار است. این محله شهرت زیادی دارد و خانه های قدیمی و مخصوصی را شامل شده است. رنگ ها و طرح ها در جای جای این خیابان دیده می شود. کسبه های قدیمی نیز در این منطقه وجود دارند.

چمارسرا محله ای قدیمی و عجیب است. این محله از سمت جنوب به نقره دشت متصل است. و همینطور دسترسی از این بخش به سوتان های مفاخر و سالار و خیابان سردار جنگل بسیار آسان است. در این منطقه به دلیل وجود بقعه مشهور دانای علی، قیمت خانه رشد خوبی داشته است. البته که خرید خانه با قیمت ارزان نیز دیده می شود.

 

محله های ارزان خرید خانه در رشت

برای خرید خانه در رشت می توانید به سراغ محله هایی بروید که هم قدیمی هستند و هم از نظر قیمت گذاری با تورم کمتری همراه هستند. محله ساغریسازان از محله های قدیمی در رشت محسوب می شود. این محله شامل بناهای قدیمی و کوچه های تنگی است و مردمی با سنت های قدیمی در آن زندگی می کنند. این محله وابسته به راسته بازار در مطهری شهرت دارد و البته که دسترسی از آن به بخش اصلی بازار نیز آسانتر است. این محله قدیمی است و خانه هایی وجود دارند که از نظر تعرفه در شرایط خوبی قرار گرفته اند.

جمع بندی

برای خرید خانه در رشت با قیمت مناسب، بهتر است محله های قدیمی این شهر را شناسایی کنید. به سراغ خانه هایی بروید که از نظر بافت قدیمی تر هستند و یا خانه های ویلایی را انتخاب کنید. برخی از محله های دیدنی نیز وجود دارند که معماری و فرهنگ خاص خود را دارند و می توانند درجه بندی مخصوصی داشته باشند. خرید خانه در رشت در چند سال اخیر در محله های مرکزی بیشتر دیده می شود و گلسار و سایر محله های گران قیمت برای سرمایه گذاران بزرگ پیشنهاد خوبی است. دسترسی از هر بخش رشت به بازار آسان است کافیست بخواهید موقعیت دقیق شهر را بررسی کنید و بودجه خود را نیز بسنجید و سپس انتخاب کنید.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در رشت مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :