راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان

راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان

رفسنجان، شهر معروف به پسته های خوشمزه! خرید خانه در رفسنجان از آنجایی شهرت یافت که تاجران بزرگ پسته پا به میدان گذاشتند و دنیای خرید و فروش ملک در استان کرمان رونق یافت.

 

رفسنجان در یک نگاه

رفسنجان در لیست شهرهایی قرار دارد که از سطح زمین 1528 متر ارتفاع دارد. این شهر از سمت شمال به زرند و از سمت غرب به شهر بابک وصل شده است. از سوی دیگر فاصله رفسنجان تا کرمان نیز 110 کیلومتر گزارش شده است. رفسنجان در مسیر ارتباطی یزد و کرمان قرار دارد و روز به روز آبادتر می شود. بافت انسانی این شهر تا حد زیادی محلی است. بانوان لباس محلی به تن می کنند اما لباس خاصی مطرح نیست. سه دسته کلی برای لباس وجود دارد که شامل لباس محلی، بلوچی و زرتشتی است. به طور کلی زنان در رفسنجان از چارقد و پیراهن شش ترک و ساغری استفاده می کنند و آقایان نیز از کلاه های نمدی و قبا بهترین استفاده را می برند.

شب یلدا در رفسنجان بسیار دل انگیز است. مردم این شهر به شب یلدا اهمیت زیادی می دهند و از سنت های مهم این شهر محسوب می شود. اگر علاقه به خرید خانه در رفسنجان و زندگی در این شهر دارید بهتر است با عقاید و فرهنگ مردم آن آشنا باشید.

 

خرید خانه در رفسنجان در منطقه اسلام آباد

اگر به دنبال خرید خانه در رفسنجان با قیمت ارزان هستید به سراغ اسلام آباد بروید. منطقه ای در بخش غربی رفسنجان که به احمد آباد رضوی بسیار متصل است. این منطقه دارای بافت شهری خوبی است و به خیابان های ضلع شرقی وصل شده است. اسلام آباد منطقه ای جالب است. مردم این منطقه لباس های محلی به تن می کنند و به زبانی محلی با هم صحبت می کنند. بافت خانه ها هنوز قدیمی هستند و حفظ سنت در این منطقه به وضوح دیده می شود. از آنجایی که اسلام آباد در لیست محله های قدیمی رفسنجان است موقعیت خرید ملک در این بخش خوب است و از نظر قیمت گذاری وضعیت بهتری دارد. برخی از بخش ها نیز وجود دارد که خانه ها در شرایط پیش فروش اعلام می شود. از یاد نبرید که برای خرید خانه در رفسنجان در این منطقه باید با آداب زندگی مردم آن آشنایی داشته باشید.

راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان2

 

خرید خانه در رفسنجان در شهرک ها

اگر بودجه خوبی دارید بهترین گزینه برای خرید خانه در رفسنجان مربوط به شهرک نفت است. خانه های نوساز با بهترین امکانات برای شما فراهم شده است. برخی از خانه ها آنقدر لوکس هستند که برای بسیاری از معماران عجیب است. این شهرک کمی دورتر از بخش مرکزی رفسنجان است اما از آنجایی که به خیابان های اصلی شهر وصل شده است گزینه خوبی محسوب می شود. به ندرت دیده می شود که فردی بخواهد به دنبال خانه ویلایی در شهرک نفت باشد.

خرید خانه در رفسنجان در شهرک هزار واحدی نیز انتخاب خوبی است. این شهرک مشهور به شهرک هزار واحدی است و این رقم نماد شلوغی شهرک است و شاید تعداد واحدهای شهرک دقیقاً 1000 مورد نباشد. این طور که مشخص است موقعیت منطقه ای این شهرک به بخش های عبدالله و تکنو پخت رفسنجان نیز نزدیک است و رویکرد مناسبی محسوب می شود. این منطقه می تواند به بخش هایی مانند محمدآباد میثم و علی آباد انقلاب نیز متصل باشد. در راستای خرید خانه در رفسنجان در منطقه هزار واحدی باید دو اصل را مورد بررسی قرار دهید. اول اینکه این محله به طور کلی نسبتاً شلوغ است پس اگر خواهان یک منطقه آرام برای زندگی باشید، هرگز نمی تواند گزینه خوبی محسوب شود. گزینه دیگر اینکه منطقه فتح آباد و همت آباد دو گزینه خوب خرید خانه در رفسنجان محسوب می شوند.

راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان3

 

خرید خانه در رفسنجان در اطراف پارک ها

پارک مطهری بزرگترین پارک رفسنجان است و در منطقه مرکزی شهر قرار دارد. این پارک که به بلوار مدرس و خیابان کتب وصل شده است یکی از محله های لوکس خرید خانه در رفسنجان محسوب می شود و باید بودجه بالایی برای خرید ملک در این بخش در نظر بگیرید. این پارک به میدان بسیج نیز متصل است و از سوی دیگر وابسته به کلینیک مهر است و یکی از بهترین مناطق زندگی از نظر امنیت و امکانات محصوب می شود. بلوار زیتون یکی از جدیدترین مناطق خرید خانه در رفسنجان محسوب می شود. این بلوار که در سال های اخیر مورد توجه شهرداری قرار گرفته بهتر از گذشته عمل کرده است و از نظر امکانات و فضای سبز رشد خوبی داشته است. گزینه بعدی مربوط به خیابان نظام مهندسی است که وابسته به پارک مطهری است.

خرید خانه در رفسنجان در اطراف پارک لاله نیز می تواند یکی دیگر از موارد مهم باشد. شیخ مرتضی انصاری یکی از خیابان های مهم محسوب می شود که شامل کوچه های 1 الی 11 است. این خیابان به طور کلی وابسته به بخش باقرخان و ستارخان است.

پارک خبرنگار از پارک های مهم مربوط به خیابان رجایی و معراج است. این پارک به بخش های دانش آموز نیز متصل است. البته که موقعیت این پارک به نسبت سایر بخش ها کمی متفاوت است و در محله نسبتاً شلوغی واقع شده است.

پارک آبی نشاط از پارک های مورد علاقه کودکان است که اگر قصد خرید خانه در رفسنجان در این مجموعه را دارید باید به سراغ بلوار مصطفی خمینی بروید. این پارک به طور کلی به موقعیت هلال احمر نیز نزدیک است و وابسته به بانک ملت قرار دارد. در صورتی که قصد دارید برای خرید خانه در رفسنجان اقدام کنید بهتر است منطقه های مختلف آن را شناسایی کنید.

راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان4

 

خرید خانه در رفسنجان در اطراف میدان شهید پرتوی

میدان شهید پرتوی یکی از میدان های مهم شهر رفسنجان است که به بلوار مصطفی خمینی وصل شده است. این میدان به مرکز پلیس راهنمایی و رانندگی رفسنجان متصل است و منطقه نسبتاً شلوغی محسوب می شود. کسانی که قصد خرید خانه در رفسنجان دارند بهتر است به سراغ خیابان های باهنر و گلستانی بروند که کمی با میدان فاصله دارد و آرام تر هستند. بین باهنر 3 و باهنر 5 نیز زمین چمن وجود دارد.

خیابان اقاقیا  که شماره بندی 1 الی 12 دارد یک منطقه امن برای خرید خانه در رفسنجان محسوب می شود. این منطقه به طور کلی به بخش های ده متری بهار وصل است. البته که سطح منطقه ای این خیابان از سایر بخش ها با پوشش اینترنت بالاتری همراه است.

راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان5

 

خرید خانه در رفسنجان در بلوار هجرت

بلوار هجرت در انتهای بخش شرقی رفسنجان قرار دارد و موقعیت این بلوار به دلیل نزدیکی به مجموعه ورزشی اغلب سود اقتصادی خوبی دارد. خیابان آیت کاشانی یکی از خیابان های خوب رفسنجان است که شماره بندی های مخصوص به خود را دارد. این خیابان به طور کلی به بخش های غربی و شرقی وصل شده است. موقعیت دسترسی از این خیابان به سایر بخش ها توسط وسایل نقلیه عمومی فراهم شده است. کوچه های هجرت 6 و 8 دو گزینه مناسب برای خرید خانه در رفسنجان هستند و از آنجایی که از بلوار هجرت به این کوچه ها موقعیت منطقه ای وجود دارد می تواند یک سطح گردشگری خوب باشد.

کوچه های بعثت نیز از بخش شمالی تا جنوبی تغییر موقعیت داده است. بعثت 1 الی 6 گزینه های مناسبی برای زندگی محسوب می شوند که از نظر منطقه ای شرایط خوبی دارند. این کوچه ها به طور کلی به بخش های مهاجر و نواب نیز وصل شده است. کوچه های نواب صفوی و همینطور بخش هایی که مربوط به آیت الله کاشانی است می تواند موقعیت بهتری برای خرید خانه در رفسنجان فراهم سازد.

راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان6

 

خرید خانه در رفسنجان در بعثت ساحلی

بعثت ساحلی که به پارک ارغوان وصل شده است یکی از بهترین مناطقی است که تنوع ساخت و ساز بالایی دارد و موقعیت خرید بهتر فراهم است. این منطقه به بخش های غربی و شرقی وصل شده است و البته که مربوط به منطقه ذهاب است. در صورتی که قصد خرید خانه در رفسنجان در این منطقه را دارید به سراغ خانه هایی که متراژ پایین دارند اما امکانات بالاتری دارند بروید. البته که هر یک از این خانه ها دارای موقعیت ملک مخصوصی هستند. از خرید خانه های بدون سند خودداری نمایید و سعی کنید گزینه ای را انتخاب کنید که از نظر دسترسی شرایط خوبی داشته باشد.

خیابان سید جمال الدین اسد آبادی از دیگر خیابان های مهم منطقه است که به کوچه های شهید صادقی وصل میباشد و البته که مربوط به بخش های شمالی نیز می شود. منطقه اکبر قصاب در لیست مناطقی قرار دارد که قیمت ملک در آن بالا است و ساخت و ساز در موقعیت کلان صورت می گیرد و سودآوری قابل توجهی دارد.

 

خرید خانه در رفسنجان در اطراف دانشکده پرستاری

کسانی که قصد خرید خانه در رفسنجان در اطراف دانشکده پرستاری را دارند دو نکته را از یاد نبرند. این منطقه به طور کلی مختص گروه های خاصی از جامعه است به طوری که بیشتر گروه های پزشک و پرستار آنجا زندگی می کنند و این موضوع سبب افزایش قیمت خرید خانه در رفسنجان در اطراف پارک لاله و دانشکده پرستاری می شود.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در رفسنجان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :