راهنمای کامل خرید خانه در جیرفت

راهنمای کامل خرید خانه در جیرفت

جیرفت یکی از شهرهای جنوبی کرمان است و موقعیت دشتی و کوهستانی جذابی دارد. خرید خانه در جیرفت باید طبق سلیقه و نیاز شما صورت بگیرد. برخی از مکان ها هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند و برخی دیگر از نظر منطقه ای شرایط بهتری دارند. برخی از مکان ها هستند که به تاریخ و فرهنگ گره خورده اند و برخی دیگر از نظر موقعیت گردشگری شرایط خوبی دارند.

 

جیرفت در یک نگاه

در صورتی که قصد خرید خانه در جیرفت دارید در ابتدا سعی کنید موقعیت منطقه ای خود را مشخص کنید. اینکه موقعیت دشتی را انتخاب می کنید یا کوهستانی دو مورد متفاوت است و هر منطقه بر اساس شرایط اقلیمی که دارد تعیین موقعیت می شود. مثلاً برخی از بخش ها هستند که بیشترین میزان گردشگران خارجی را به خود اختصاص می دهند و از این رو نیاز است که سطح منطقه ای را مورد ارزیابی قرار دهید. برخی دیگر از مناطق هستند که از نظر هزینه ارزانتر بوده و برخی نیز موقعیت منطقه ای گسترده ای داشته و گرانتر هستند.

جیرفت 720 متر بالاتر از سطح دریا ارتفاع دارد و در لیست مناطق کم ارتفاع واقع شده است. این شهر تابستان های گرم و البته مرطوبی دارد اما زمستان های آن معتدل و کوتاه است. به طور کلی جیرفت دنباله رشته کوه زاگرس است و این موضوع سبب وزش بادهای منطقه ای و برون منطقه ای شده است.

بافت انسانی این شهر شامل بلوچی و زرتشتی است. زنان از لباس هایی مانند شریت و چارقد و یل و پیرهن استفاده می کنند. صنایع دستی در این شهر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و موقعیت آن نیز پیش بینی شده است.

 

خرید خانه در جیرفت در اطراف پارک

بلوار هلیل یکی از بلوارهای مهم برای خرید خانه در جیرفت محسوب می شود. این بلوار وابسته به خیابان های خلیل 7 و شهید رجایی است و البته که موقعیت آن به صورت روتین ارزیابی شده است به طوری که به کوچه های کوثر 1 الی 7 نیز متصل است. بلوار هلیل وابسته به خیابان شهید رجایی است و البته که سطح منطقه ای خاص خود را دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در جیرفت2

 

خرید خانه در جیرفت در اطراف پارک مصطفی خمینی نیز گزینه خوبی است. خیابان های هفت تیر شرقی 3 الی 7 گزینه های خوبی برای خرید خانه محسوب می شوند. این خیابان ها به مناطق مختلفی وصل هستند و البته که به بخش های جهاد و … متصل است. البته که موقعیت هر خیابان به نسبت خیابان دیگر فرق دارد. وضعیت ملک خریداری شده می تواند در بهترین شرایط ارزیابی شود. موقعیت ملک نیز بررسی می شود. برخی از ملک ها هستند که می توانند زیر نظر دولت تعیین موقعیت شوند. مثلاً ملکی که دارای بافت منطقه ای تاریخی و قدیمی تر است از نظر سازه نسبت به ملکی که نوساز بوده و با ساز و کار بهتری همراه است رویکرد بهتری دارد.

یک سری پارک های مهم نیز وابسته به بلوار بهشتی هستند که به میدان انقلاب وصل می شوند. خانه های این بخش اغلب نوساز هستند و کسانی که به دنبال خانه های نوساز باشند می توانند استفاده خوبی از این منطقه داشته باشند. این منطقه که در مرکز شهر قرار دارد به طور کلی می تواند انتخاب خوبی برای خرید باشد چون ملک در این منطقه از نظر ارزش بالاتر از سایر بخش ها است.

پارک ولیعصر یکی از پارک های مشهور جیرفت است که به خیابان تربیت اول وصل شده است. این پارک وابسته به خیابان های شهدا بوده و به بلوار امام خمینی نیز وصل شده است. موقعیت این پارک به نسبت سایر بخش ها متفاوت است. از سوی دیگر چنین پارکی برای کسانی که قصد تعرفه گذاری مشخص دارند ارزیابی شده است.

 

خرید خانه در جیرفت در اطراف میادین

میدان خیبر یکی از میادین مشهور در جیرفت است. خرید خانه در اطراف میدان خیبر گزینه خوبی است. شما میتوانید کوچه های خیابان 17 الی 19 را انتخاب کنید همینطور می توانید به کوچه های خیبر 15 نیز بروید. این کوچه ها وضعیت ملکی بهتری دارند و سطح منطقه ای آنها نیز به صورت مستقیم ارزیابی می شود. این بخش ها که زیر نظر دولت تعیین موقعیت شده است می تواند ساز و کارهای سودآوری داشته باشد. البته که این میدان از نظر منطقه ای شرایط خاص خود را دارد و به خیابان های اطراف شهر نیز وصل شده است. خیابان خیبر یکی از خیابان هایی است که موقعیت ملک مخصوصی دارد و می تواند سطح منطقه ای بالایی داشته باشد.

راهنمای کامل خرید خانه در جیرفت3

 

خرید خانه در جیرفت در اطراف دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یکی از دانشگاه های مشهور محسوب می شود. این دانشگاه در اطراف بلوار جانبازان و پاسداران قرار دارد. موقعیت این دانشگاه وابسته به خیابان های امام علی است. البته که سه خیابان ذوالفقار نیز در این بخش وجود دارد که می تواند از نظر منطقه ای شرایط خوبی داشته باشد. دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در بخش کاشانی و همینطور مناطق دیگری مانند امداد 3 الی 13 قرار دارد. خیابان های ولایت 10 و 14 گزینه های مناسبی برای خرید خانه در جیرفت محسوب می شوند و نزدیک به دانشگاه علوم پزشکی هستند.

 

خرید خانه در جیرفت در اطراف مدرسه

دبیرستان پسرانه شهید عنایت الله مالکی یکی از مدارس مشهور جیرفت است که وابسته به خیابان ایثارگران میباشد. این دبیرستان وابسته به خیابان کمیته امداد بوده و زیر نظر دولت پیش بینی شده است.

خیابان موسی صدر 8 و 6 دو مورد خوب در راستای خرید خانه در جیرفت محسوب می شوند. این دو خیابان به طور کلی به خیابان های ایثارگران وصل شده اند. البته که این خیابان وابسته به ولایت 24 نیز بوده و خانه های این بخش وضعیت خوبی دارند.

بلوار خمینی وابسته به پمپ بنزین سیدالشهدا است، این بلوار با ساخت و سازهای جدیدی که دارد موقعیت ملکی خوبی را در نظر گرفته است. به طور کلی موقعیت بلوار در سطح کلان ارزیابی می شود. البته که وضعیت بلوار قابل قبول بوده و توانسته زیر نظر دولت بررسی شود. بلوار خمینی می تواند زیر خیابان های استقلال و فرهنگیان ارزیابی شود.

اداره برق جیرفت نیز در منطقه ای خوب قرار دارد و به مدیریت برق شهرستان جیرفت وابسته است. از سوی دیگر موقعیت این بخش نسبت به سایر بخش ها شرایط مخصوص به خود را دارد. بلوار امام رضا یکی از بلوارهای خوب محسوب می شود که توانسته سطح منطقه ای خاص خود را داشته باشد. از سوی دیگر برخی از بخش ها هستند که سودآوری خوبی دارند.

راهنمای کامل خرید خانه در جیرفت4

 

خرید خانه در جیرفت در اطراف بیمارستان

خیابان خرمشهر یکی از خیابان های مهم جیرفت محسوب می شود که وابسته به بخش های پاسداران و بلوار جماران است. از سوی دیگر این بخش که وابسته به خیابان یادگار امام نیز میباشد قیمت خوبی دارد. خیابان پاسداران یکی از خیابان های مهم منطقه محسوب می شود. این خیابان که در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است توانسته سطح منطقه ای خوبی داشته باشد. موقعیت این خیابان به نسبت سایر بخش ها با کمی تغییر همراه بوده است و فضای سبز نیز بهبود داشته است. فضای سبز و منطقه گردشگری بالا در این بخش توانسته قابل قبول باشد و برای کسانی که دوست دارند در یک منطقه سرسبز زندگی کنند گزینه خوبی است. از سوی دیگر این موقعیت منطقه ای در سال های اخیر وضعیت بهتری داشته است.

 

خرید خانه در جیرفت در میدان انقلاب

میدان انقلاب یکی از میادین مهم جیرفت محسوب می شود که خانه های اطراف آن دارای موقعیت خوبی هستند. بلوار امام رضا یکی از بهترین بلوارهایی است که وابسته به هتل و رستوران آرمان است. این میدان به طور کلی سطح منطقه ای بالایی دارد. بلوار پیامبر اعظم یکی از بلوارهای مهم در جیرفت است. این بلوار به طور کلی وابسته به مناطق گردشگری شرقی است و زیر نظر دولت ارزیابی می شود البته که ساختمان سازی در این مناطق رویکرد تازه ای دارد. البته که میدان انقلاب وابسته به بلوار پیامبر اعظم نیز بوده و به نوبه خود یک منطقه نوپا از نظر ساخت و ساز محسوب می شود. این منطقه در سال های اخیر زیر نظر شهرداری رشد چند بخشی داشته است. البته که بسیاری از مناطق مربوط میدان انقلاب نیاز به عقب نشینی دارند و این موضوع را در پروسه خرید خود مدنظر قرار دهید.

 

خرید خانه در جیرفت در بلوار جماران

بلوار جماران در لیست بلوارهایی قرار دارد که هم به کوچه های جماران 1 الی 8 متصل است و هم به بلوار پیامبر اعظم وصل شده است. این بلوار به طور کلی وابسته به سطح منطقه ای تحت پوشش اینترنت مشهور است و از این نظر شرایط خوبی دارد.

راهنمای کامل خرید خانه در جیرفت5

 

نتیجه گیری

برای خرید خانه در جیرفت باید دو نکته را مد نظر قرار دهید. اول اینکه ملک مورد نظر باید از نظر مسیریابی شرایط خوبی داشته باشد. اگر نیاز است به مدرسه نزدیک تر باشد باید شرایط فراهم شود و اگر نیاز است که به بیمارستان متصل باشد نیز باید از نظر موقعیت ملک ارزیابی شود. به طور کلی هر ملک باید از نظر سازه و موقعیت ساخت و سطح امکانات ارزیابی شده باشد. در غیر این صورت سودآوری به حداقل رسیده و نمی تواند موقعیت سرمایه گذاری خوبی داشته باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در جیرفت مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :