راهنمای کامل خرید خانه در آبادان

راهنمای کامل خرید خانه در آبادان

آبادان که می گوییم صحبت از نفت و جنگ است. وجود پالایشگاه های مختلف یکی از مهمترین دلایل خرید خانه در آبادان است. آبادان روزی یکی از مدرن ترین شهرهای ایران محسوب می شد.

 

آبادان در یک نگاه

آبادان در لیست شهرهای مهم خوزستان است و در جنوبی ترین نقطه استان قرار دارد. این شهر به شادگان و خلیج فارس وصل می شود. اقلیم این منطقه شبیه به مناطق استوایی است و به طور کلی گرمای زیادی دارد. اگر قصد خرید خانه در آبادان دارید با آب و هوای گرم آن سازگار باشید.

پذیرش مردم نسبت به دین های مختلف با هم فرق دارد و فرهنگ و قومیت های مختلفی در آبادان دیده می شود. خانه های فرسوده و سازمانی که در این بخش وجود دارد به نسبت سایر بخش ها متفاوت تر است. به طور کلی تماشای برخی از مناطق آبادان خالی از لطف نیست.

 

خرید خانه در آبادان در اطراف پالایشگاه نفت آبادان

یکی از بخش های مهمی که اغلب افراد اقدام به خرید خانه در آبادان می کنند، در اطراف پالایشگاه نفت است. به طور کلی خیابان رازی و کوی کارگر از بخش های مهم برای خرید خانه هستند. بلوار طیب و خیابان سوم اصلی دو خیابان مهم در راستای خرید ملک محسوب می شوند. خیابان یکم اصلی و بلوار ولایت نیز گزینه های خوبی هستند. قیمت خرید خانه در آبادان در اطراف پالایشگاه نفت بسیار بالا است و باید بودجه خوبی را در نظر داشته باشید. خیابان یکم اصلی احمد آباد یکی از بهترین خیابان های آبادان محسوب می شود. منطقه یک آبادان به واسطه خیابان های امیری و شهید منتظری به شهرت رسیده است. اینطور که مشخص است موقعیت خرید خیابان رازی دسته بندی شده است.

راهنمای کامل خرید خانه در آبادان2

 

بلوار قدس و طیب دو خیابان مهم در اطراف پالایشگاه نفت آبادان است. این دو بلوار به طور کلی به بخش های ساحلی و امام حسین وصل هستند. خیابان بیست متری طیب و خیابان کشتارگاه از خیابان های مهم و مشهور آبادان هستند که وابسته به رودخانه بهمن یک است.

بلوار آزادی وابسته به امیر آباد و بهارستان است و البته که به فرودگاه بین المللی آبادان وصل است. بلوار آزادی و بلوار شهید یاسینی نیز دو بخش مهم برای خرید خانه در آبادان محسوب می شوند. خیابان پتروشیمی یکی از بهترین خیابان های منطقه نفت آبادان است به طوری که ساخت و ساز در این بخش رویکرد مخصوصی دارد و انبوه سازی گسترده تر از قبل دنبال شده است.

 

خرید خانه در آبادان در اطراف پارک

خرید خانه در آبادان در اطراف پارک شقایق یکی از موارد بسیار خوب محسوب می شود. بلوار بهار یکی از بهترین بلوارهای اطراف پارک شقایق است. این بلوار که به میدان امام خمینی وصل شده است وابسته به بخش های بلوار دانشگاه است. بهار 102 الی 110 از بلوارهای مهم منطقه محسوب می شوند. اینطور که مشخص است این خیابان ها به بخش های غربی شهر وصل شده اند.

پارک دیگری در مرکز شهر قرار دارد که مربوط به ردیف 617 الی 635 است. این مناطق به طور کلی وابسته به بخش های مختلف هستند و بلوار های بهار و بخش های شرقی را در بر می گیرد. مشخص است که این پارک به نسبت بخش های دیگر از نظر وسعت کوچکتر است.

ردیف 627 و 624 دو بخش مهم در راستای خرید خانه هستند و البته که پارک های دیگری نزدیک به بلوار قدس نیز وجود دارد. این پارک ها به طور کلی بسیار کوچک هستند و حکم بوستان را دارند. بلوار قدس وابسته به ردیف 93 است.

راهنمای کامل خرید خانه در آبادان3

 

خرید خانه در آبادان در اطراف مدرسه

مدرسه فدائیان اسلام در لیست مدارس خوب آبادان قرار دارد. این مدرسه وابسته به خیابان های بهار 21 الی 27 است. به طور کلی این مدرسه که در بخش غربی آبادان قرار دارد یکی از مناطق خلوت محسوب می شود. منطقه ای که تردد کمتری دارد و از نظر امنیت نیز شرایط خوبی دارد. این منطقه در سال های اخیر یکی از بهترین مناطق برای خرید خانه محسوب می شود. اینطور که مشخص است آبادان در لیست شهرهایی قرار دارد که مردمانش دارای موقعیت گردشگری خوبی هستند و از نظر اقتصاد و بودجه نیز شرایط خوبی دارند.

دبیرستان شاهد خاتم الانبیا در بخش های ردیف 250 و 251 قرار دارد. اینطور که مشخص است این دبیرستان وابسته به منطقه های شمالی است. ردیف های 274 و 270 نیز می تواند گزینه خوبی برای زندگی باشد. این دبیرستان که در لیست دبیرستان های مهم شهر است هم به بخش شمالی متصل است و هم شامل بخش های جنوبی می شود. دقت کنید که این محله هم دارای وضعیت منطقه ای خوبی است و هم از سوی خیابان های دیگر پوشش گردشگری مناسبی دارد.

دبیرستان نمونه دولتی نخبگان از دیگر دبیرستان های مهم در آبادان محسوب می شود. این دبیرستان به بخش های شهید کارکوب زاده و خیابان پتروشیمی وصل شده است. اینطور که مشخص است موقعیت ملک در این بخش متفاوت از سایر بخش ها است. خانه ها اغلب قدیمی هستند و سبک تعیین شده برای خانه ها متفاوت از سایر سبک ها است. برخی از خانه ها دارای بافت چند بخشی هستند. برخی دیگر از خانه ها وجود دارد که به ردیف 343 وصل هستند و نوساز هستند. قیمت خرید خانه در آبادان در این منطقه نسبتاً گران است.

راهنمای کامل خرید خانه در آبادان4

 

مدرسه پسرانه انقلاب که به درمانگاه نفت بسیار نزدیک است از مدارس خوب و پر طرفدار در آبادان است و خرید خانه در آبادان در این منطقه بسیار زیاد است. ردیف های 364 الی 389 در این بخش قرار گرفته است و موقعیت ملک نیز نوساز و با امکانات خوب است. البته که هر ملک به نسبت ملک دیگر دسته بندی شده است و می توان به سراغ خانه های قدیمی تر با قیمت ارزانتر رفت.

دبیرستان دخترانه حضرت زینب در نزدیکی بلوار شهید کارکوب زاده قرار دارد. این دبیرستان که به اداره اماکن و پلیس آگاهی وصل شده است به مناطق امن شهر مشهور است. از سوی دیگر مشخص است که این دبیرستان در منطقه ای دور از مرکز شهر قرار دارد. ردیف های 251 الی 450 مربوط به این بخش بوده و خانه ها در متراژ حدود 65 متر مربع هستند. هر یک از دبیرستان های مهمی که در این منطقه قرار دارند از نظر امنیتی پوشش خوبی فراهم ساخته اند.

راهنمای کامل خرید خانه در آبادان5

 

خرید خانه در آبادان در اطراف دانشگاه

دانشگاه آزاد آبادان که در مرکز بلوار ولیعصر قرار گرفته است و یکی از بهترین دانشگاه های منطقه محسوب می شود. این دانشگاه به مجتمع مسکونی نگین اروند وصل شده است. از سوی دیگر موقعیت این دانشگاه وابسته به بخش های غربی است. دانشگاه آزاد آبادان از سمت شمال به بلوار طالقانی وصل شده است. از سمت شرق نیز این دانشگاه وابسته به میدان پرستار است. بانک ملی در نزدیک ترین بخش دانشگاه قرار دارد. البته که ردیف های 1032 الی 1075 موقعیت های خوبی برای خرید ملک محسوب می شوند. این دانشگاه که دارای بخش بندی های مخصوصی است از سوی شهرداری نیز پشتیبانی می شود. موقعیت دانشگاه متفاوت از بخش های دیگر ارزیابی شده است. یکی از بخش های مهم دانشگاه که زیر نظر دولت تعیین موقعیت شده است دارای وضعیت ملکی مخصوصی است. خانه های این منطقه اغلب از نظر اقتصادی به نسبت بخش های دیگر وضعیت بهتری دارند. برخی از خانه ها کمی گرانتر هستند و برخی نیز با تعرفه ارزانتری به فروش می رسند.

 

نتیجه گیری

کسانی که قصد خرید خانه در آبادان دارند باید دو نکته را در نظر داشته باشند. اولین نکته اینکه یک ملک باید از نظر عقب نشینی از سوی شهرداری بررسی شود و این نکته در خصوص خانه های قدیمی بسیار مد نظر است و اهمیت زیادی دارد. نکته دیگر اینکه ملک مورد نظر باید هم از نظر سازه قابل قبول باشد و هم امکانات کافی داشته باشد.

ملکی که سند ندارد نباید خریداری شود و ملکی که سند مشترک دارد باید حضور همه مالکین به صورت حقیقی یا حقوقی ارزیابی شود. برخی از مناطق آبادان برای خرید غیر بومیان ممنوع است و شامل حال کارمندان پالایشگاه نفت می شود پس باید دقت صورت بگیرد که ملکی به اشتباه به شما فروخته نشود. در سال های اخیر یک نکته مهم مد نظر است که برخی از املاک هستند که هم از نظر قیمت وضعیت خوبی دارند و هم از نظر سازه شرایط مشخصی را دنبال می کنند. در صورتی که قصد خرید ملک در آبادان دارید دو اصل را مدنظر قرار دهید. اصل اول اینکه ملک باید رویکرد خوب اقتصادی داشته باشد. یعنی در ابتدا بررسی شود که آیا می توان از آن برای سال های آینده به عنوان یک اهرم سودآور یاد کرد یا خیر.

شما باید به سراغ خرید ملکی بروید که شرایط رهن و اجاره خوبی دارد. املاکی که از نظر رهن و اجاره وضعیت نامشخصی دارند و یا از ثبات قیمت برخوردار نیستند اغلب دردسرساز شده و نمی توانند انتخاب خوبی باشد. میدان پرستار یکی از بهترین مکان ها برای خرید خانه در آبادان محسوب می شود که به بلوار دانشگاه وصل است و هم وابسته به بلوار طالقانی بوده و سطح منطقه ای خاص خود را دارد. قیمت خرید خانه در آبادان در هر منطقه به نسبت بخش دیگر ارزیابی می شود.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در آبادان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :