راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد

راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد

خرم آباد در لیست شهرهای زیبای غرب ایران است. این شهر مرکز استان لرستان است و موقعیت خرید خانه در خرم آباد به خوبی فراهم شده است. این شهر پر از جاذبه های تاریخی و طبیعی است. برای خرید خانه در خرم آباد باید یک سری از محله ها را شناسایی کنید.

 

خرم آباد در یک نگاه

خرم آباد در لیست شهرهای غرب ایران قرار دارد. وضعیت آب و هوایی این شهر دل انگیز است و طبیعتی بسیار زیبا دارد. مردم خرم آباد بسیار خونگرم هستند. برای خرید خانه در خرم آباد از نظر موقعیت شهر و فرهنگ مردم هیچ نگرانی وجود ندارد. خرم آباد پر از جاذبه های تاریخی است. لرنشینان در خرم آباد بسیار زیاد هستند و این موضوع سبب شده تا یکی از شهرهای مهم ایران محسوب شود. این شهر از سمت شرق به دورود و از سمت جنوب به اندیمشک وصل شده است. وضعیت آب و هوایی شهر معتدل بوده و شرایط نیمه مرطوب دارد. منابع زیرزمینی و چشمه های آب درون شهری رشد زیادی داشته اند. به طور کلی خرم آباد یکی از مناطق گردشگری بسیار ایده آل محسوب می شود و اهمیت این شهر بسیار رشد داشته است.

راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد2

 

خرید خانه در خرم آباد در اطراف بوستان

بوستان مهرورزان یکی از بوستان های مشهور در خرم آباد محسوب می شود که وابسته به خیابان های ایرانمهر و کوچه سوم است. این بوستان به کوچه های مهرورزان 1 الی 9 متصل شده است و موقعیت منطقه ای خوبی دارد. اینطور که بررسی ها نشان می دهد این بوستان به خیابان های بزرگمهر و همینطور خیابان های مهر تابان وصل شده است.

کوچه فلاوند یکی از کوچه های مهم در راستای خرید خانه در خرم آباد محسوب می شود. این کوچه وابسته به بخش های شمالی شهر بوده و به کوچه های مهرورزان 1 الی 9 متصل است. این کوچه در بهترین شرایط توانسته سطح گردشگری مخصوص به خود داشته باشد و البته که سیاست های اقتصادی آن نیز قابل قبول است.

بوستان مصطفی خمینی یکی از بوستان های سرسبز و ایده آل در خرم آباد است که به هنرستان دکتر محمد حسابی وصل شده است. این بوستان به بخش های تعاون فرهنگیان وصل شده است. از سوی دیگر موقعیت این بوستان به آژانس طیب نیز وابسته است و از نظر دسترسی به بخش های مختلف شهر شرایط خوبی دارد. کوچه های مهر یزدان 4 و 6 گزینه های خوب در راستای خرید خانه محسوب می شوند که از نظر فاصله با شهر موقعیت خوبی دارند و قیمت ملک در این بخش به نسبت سایر بخش ها کمی ارزانتر است. البته که هر بوستان به واسطه سایر بوستان ها دسته بندی شده است.

در راستای خرید خانه در خرم آباد در اطراف پارک زیتون نیز دو خیابان دیگر وجود دارد. خیابان دوم و خیابان های نوبهار 2 و 3 هر دو خیابان به دبیرستان شاهد متصل هستند. دبیرستان شاهد دختران یکی از دبیرستان های بخش غربی پارک زیتون محسوب می شود که منطقه ای امن و قابل قبول است. این دبیرستان توانسته سطح منطقه ای خاص خود را داشته باشد و یکی از بهترین مکان های گردشگری محسوب می شود. موقعیت این مدرسه بهبود خوبی داشته است.

راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد3

 

خرید خانه در خرم آباد در اطراف پارک

برای خرید خانه در اطراف پارک قاضی آباد باید به سراغ کوچه 12 متری برق و خیابان اول بروید. همینطور می توانید خیابان دوم و سوم را نیز انتخاب کنید. موقعیت خرید خانه در این بخش به نسبت بخش های دیگر ارزیابی شده است. از یاد نبرید که ملک مورد نظر باید سازوکار خوبی داشته باشد و نیاز است که وابسته به کوچه های ایرانمهر 1 الی 4 باشد. در بخش غربی این منطقه نیز نان سنگک و سوپرمارکت و یک سری مغازه های میوه فروشی و … وجود دارد.

 

خرید خانه در خرم آباد در اطراف مناره آجری

مناره آجری مربوط به بخش شمالی خرم آباد است. بارفروشی سابق و کوچه های طیب و میدان شقایق نیز به این مناره متصل هستند. از سوی دیگر بخش های شرقی و غربی نیز وجود دارد که وابسته به زیر گذر شقایق هستند. خانه های این بخش همگی از نظر سازه شرایط خوبی دارند. برخی از خانه ها هستند که به خیابان های جعفری متصل هستند و برخی دیگر از خانه ها نیز وجود دارند که مربوط به چهارراه دوم می شوند. آپارتمان سازی در این بخش رشد بهتری داشته است.

خرید خانه در خرم آباد در اطراف بوستان بزرگ شاپوری نیز یک انتخاب خوب است. این بوستان به خیابان ساحلی شاپوری متصل است. وضعیت آپارتمان سازی در این بخش بسیار رشد داشته است. موقعیت این بخش به نسبت بخش های دیگر قابل قبول است. کوچه های تعاونی 2 الی 7 نیز در لیست کوچه های مهم در راستای خرید ملک محسوب می شوند. البته که خیابان تعاون سطح منطقه ای خوبی دارد و به میدان باستان وصل است. از یاد نبرید که موقعیت این بوستان به نسبت بخش های دیگر از نظر قیمت بالاتر است و باید به این موضوع دقت داشته باشید.

راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد4

 

خرید خانه در خرم آباد در اطراف مدرسه

مدرسه مصطفی خمینی یکی از مدارس مهم در خرم آباد محسوب می شود که در نزدیکی بلوار کریم خان زند قرار دارد و به کوچه های مهر یزدان نزدیک است. این مدرسه به کوچه های پاکدشت و باروند نیز متصل است. وضعیت این مدرسه به نسبت سایر بخش ها تعیین شده است و یکی از مدارس خوب گردشگری محسوب می شود. همینطور کوچه های پاکدشت 5 الی 10 نیز هستند که هر یک از نظر دسترسی به سایر بخش ها وضعیت بهتری دارند. این بخش ها می تواند زیر نظر شهرداری تعیین موقعیت شود.

دبیرستان دوره اول پارسیلون یکی از مدارس مهم در خرم آباد محسوب می شود که در نزدیکی خیابان طیب قرار دارد و وابسته به کوچه های فرعی 2 و پارسیلون است. این دبیرستان به طور کلی در موقعیت منطقه ای مناسبی واقع شده است.

دبیرستان شاهد دختران یکی از دبیرستان های مهم در منطقه خرم آباد محسوب می شود که به خیابان یکم غربی وصل است. این دبیرستان به بخش های دیگر شهر از جمله خیابان های اول و سوم بخش شمالی متصل است. این دبیرستان به پارک زیتون نیز دسترسی مستقیمی دارد.

دبیرستان اخلاص یکی از دبیرستان های مهم شهر هستند و وابسته به کوچه های ارغوان 5 الی 7 است. اینطور که مشخص است این دبیرستان به منطقه جنوبی شهر وصل شده است و البته که وابسته به میدان فردوسی است. موقعیت این دبیرستان در بهترین شرایط می تواند دسترسی خوبی به خیابان های آلاله و بخش های دیگر فراهم سازد.

راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد5

 

خرید خانه در خرم آباد در اطراف مجموعه ورزشی سبزی پرور

برای خرید خانه در این بخش نیاز است به سراغ خیابان های آرتین و همینطور باران 1 الی 5 بروید. خیابان هایی که وابسته به بخش های شرقی بوده و سطح منطقه ای مخصوصی دارند.  موقعیت این بخش وابسته به بزرگراه کریم خان زند بوده و در بخش مرکزی وجود دارد.

میدان کریم خان زند یکی از میدان های مهم شهر محسوب می شود که به بوستان مهرورزان متصل است. این میدان به طور کلی دارای موقعیت منطقه ای مشخصی است و البته که سطح گردشگری خاص خود را دارد به طوری که بسیاری از غیر بومیان خرید خانه در این بخش را گزینه بهتری می دانند.

مجموعه ورزشی سبزی پرور یکی از بهترین مجموعه های ورزشی استان محسوب می شود که به واسطه شهرت آن خانه های اطراف از نظر قیمت معمولاً گرانتر هستند. این مجموعه ورزشی به خیابان های رنگین کمان و خیابان های باران وصل شده اند.  پشته حسین آباد از مناطقی محسوب می شود که قیمت نسبتاً ارزانتری دارد و به کوچه های باران 1 الی 6 وصل می شود. اینطور که مشخص است موقعیت این کوچه ها زیر نظر شهرداری مشخص شده است و می تواند شرایط مخصوص به خود را داشته باشد. البته که این بخش از بخش های دیگر مجزا است و سطح گردشگری خاص خود را دارد.

از نظر شهرسازی برخی از مناطق خرم آباد موقعیت بهتری برای زندگی دارند و دسترسی به وسایل حمل و نقل شهری نیز آسان است. این در حالی است که برخی دیگر از مناطق هستند که زیر نظر دولت تعیین موقعیت می شوند. کوچه های گل سرخ و کوچه های بخش صدرا نیز در لیست موارد مهم برای خرید محسوب می شوند. موقعیت هر ملک به واسطه سازه ای که دارد تعیین قیمت می شود.

راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد6

 

خرید خانه در خرم آباد در اطراف بیمارستان

بیمارستان توحید از بخش های مهم خرم آباد محسوب می شود و به کوچه های توحید و زیر گذر شقایق وصل شده است این بیمارستان به محله قاضی آباد شهر وصل شده است و البته که مربوط به خیابان دانشگاه می شود. کوچه های سوم و چهارم و کوچه های ششم موارد مناسبی برای خرید خانه در خرم آباد محسوب می شوند. اینطور که بررسی ها نشان می دهد موقعیت بیمارستان توحید از دیگر بخش ها متفاوت است. قاضی آباد یکی از محله های خوب برای خرید ملک محسوب می شود و قیمت ملک با سودآوری خوبی همراه است و می تواند یک رویکرد سرمایه گذاری درست باشد.

امیدوارم که مطلب راهنمای کامل خرید خانه در خرم آباد مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :