نحوه انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی

نحوه انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ های مناسب با توجه به ویژگی ذاتی منحصر به فردی که دارند، از اولین و مهم ترین نکاتی است که باید در انتخاب یک دکوراسیون مدرن رعایت شود .

رنگ سفید یکی از صاف ترین و شفاف ترین رنگ هاست و این قابلیت را دارد که به راحتی در کنار تمام رنگ های دیگر استفاده شود. رنگ سفید برای تمام دیوارها به خصوص اتاق خواب، حمام و آشپزخانه و حتی کف پوش مناسب است.

رنگ مشکی یکی از مهمترین رنگ هایی است که ما در بسیاری از طرح ها به عنوان یک سبک دکوراتیو از آن استفاده می کنیم. این رنگی است که نشان دهنده کلاسیک و عتیقه است و استفاده از آن در نقاشی اتاق نشیمن، مبلمان، یا حتی در لوازم جانبی باعث افزایش ارزش و زیبایی دکوراسیون منزل می شود.

رنگ خاکستری را می توان به عنوان یک پس زمینه ظریف برای سایر رنگ های خانه قرار داد، زیرا می تواند با رنگ های سفید، سیاه، نقره ای یا عاج ترکیب شود، زیرا خاکستری یک رنگ نرم و منعطف است که باعث می شود آن را برای تمام اتاق های خانه به خصوص محیط های اداری مناسب کند.

اگر به دنبال آرامش هستید، از آبی و آبی نفتی در همه درجه ها و تنالیته ها استفاده کنید ، آبی رنگ آسمان و دریا است و توصیه می شود از آن در اتاق خواب ها و اتاق مطالعه استفاده کنید، این رنگ به ویژه برای اتاق هایی که پهنای کمی دارند مناسب است زیرا موجب می شود فضا بزرگ تر و عریض تر به نظر برسد.

نحوه انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی1

از رنگ زرد شادی آفرین می توان در تک تک عناصر دکوراسیون داخلی، اعم از رنگ مبلمان، رنگ دیوار و یا لوازم جانبی اتاق های نشیمن استفاده کرد زیرا باعث ایجاد نشاط  و سرزندگی می شود. رنگ زرد از مثبت ترین و تاثیرگذارترین رنگ ها در دکوراسیون است، زرد رنگ طلوع است و خلاقیت را در کودکان افزایش می دهد. این رنگ برای افرادی که حس غمگینی در خود دارند، توصیه می شود تا راه روی خانه خود را به این رنگ مزین کنند تا در بدو ورود به خانه، غصه هایشان را فراموش کنند.

رنگ نارنجی روشن توانایی رهایی بدن از تنش را دارد. این رنگ اطمینان بخش، صمیمی و بازیگوش در طراحی دکوراسیون داخلی فضایی گرم به وجود می آورد و اعضای خانواده ناخودآگاه با حضور این رنگ شادی و هیجان بالایی را تجربه می کنند.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی تداعی گر سرسبزی طبیعت، گل ها، درختان و سبزه هاست. این رنگ آرامش بخش و تسکین دهنده موجب کاهش استرس در افراد می شود. از تنالیته های مختلف رنگ سبز در دکوراسیون استفاده می شود. به گونه ای که از سبز تیره برای اتاق غذاخوری و آشپزخانه استفاده می شود زیرا برای سلامت و تغذیه، تاثیرات مثبت و خوبی دارد. برای اتاق نشیمن نیز از رنگ سبز روشن استفاده می شود.

امیدوارم که مطلب نحوه انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :