6 نکته مهم برای دکوراسیون حمام

6 نکته مهم برای طراحی دکوراسیون حمام

حمام یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های خانه به شمار می رود که باید به طراحی دکوراسیون آن توجه بسیار زیادی داشته باشید. در واقع باید بدانید این بخش از خانه یکی از مکان هایی می باشد که افراد در آن آرامش به دست می آورند و می توانند به اعصاب خود تمرکز ببخشند. اما امروزه در بیشتر خانه ها به این بخش از فضا توجه زیادی نمی شود و به آن بی مهری زیادی نشان می دهند. برخی از افراد تنها به این فضا به عنوان بخشی برای شست و شوی روزانه نگاه می کنند و به طراحی آن توجه خاصی نشان نمی دهند.

اما باید بدانید نکات بسیار زیادی در مورد دکوراسیون حمام وجود دارد که اگر شما به این نکات توجه داشته باشید بدون شک این بخش از فضای خانه را به بهترین نحو ممکن می توانید طراحی کنید. اینکه شما فضایی دلنشین و زیبا برای خود در این مکان ایجاد کنید بدون شک نقش بسیار زیادی در آرامش روزانه تان خواهد داشت.

 

نکاتی برای طراحی فضای حمام :

برخی از نکات بسیار مهمی که در طراحی دکوراسیون حمام باید جدی بگیرید و به آنها توجه داشته باشید عبارت است از :

6 نکته مهم برای طراحی دکوراسیون حمام2

 

  1. کابینت یکی از مهمترین وسایل نظم دادن :

شما برای نظم دادن به وسایلی که در حمام خود دارید باید از کابینت ها استفاده کنید. مرتب سازی وسایل شما با استفاده از این کابینت ها که مخصوص این بخش از خانه می باشد تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی آن دارد. تنها نکته ای که شما زمان انتخاب کابینت باید به آن توجه داشته باشید این است که با فضای شما هماهنگی لازم را داشته باشد. برخی از آنها امکان دارد با فضایی که شما دارید هماهنگی نداشته باشند، به همین دلیل بهتر است آنها را برای هر فضایی به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

برخی از فضاهایی که شما در دسترس دارید بسیار کوچک می باشد و به همین دلیل شما در آن فضاها نمی توانید از کابینت استفاده کنید. بنابراین در این فضاها بهتر است از قفسه هایی که عرض آنها کم است استفاده نمایید. در واقع باید دقت داشته باشید که عرض آنها به گونه ای انتخاب شود که وسایل به راحتی روی آنها قرار بگیرد. استفاده کردن از کابینت برای فضاهایی که متراژ آنها بیشتر است بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید. تنها موردی که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید این است که کابینت مناسبی را خریداری کنید. کابینت ها بهم ریختگی این فضا را به خوبی از بین می برند و شما می توانید فضایی مرتب و زیبا در این بخش طراحی کنید.

6 نکته مهم برای طراحی دکوراسیون حمام3

 

  1. انتخاب نورپردازی مناسب :

روشنایی یکی از مهمترین نکاتی است که شما برای طراحی هر فضایی باید به آن دقت داشته باشید و همچنین برای طراحی حمام هم باید به این مورد دقت نمایید. در واقع در برخی از موارد امکان دارد که روشنایی و نور این بخش نسبت به بسیاری از فضاهای دیگر مهمتر باشد و شما باید به آن توجه داشته باشید. اولویت اول برای انتخاب نورپردازی این فضا استفاده کردن از نور طبیعی می باشد. اما بسیاری از افراد نور طبیعی را در این فضا ندارند و از آن محروم می باشند. اگر این بخش از خانه شما دریچه ای برای نور طبیعی داشته باشد بهتر است پنجره آن را بزرگ تر کنید و یا طراحی آن را به گونه ای انجام دهید که نور وارد فضا شود.

6 نکته مهم برای طراحی دکوراسیون حمام4

 

از آنجایی که بسیاری از افراد از نور طبیعی در این بخش نمی توانند استفاده کنند و از آن محروم هستند باید از نور مصنوعی استفاده نمایند. هر یک از نورهای مصنوعی مانند لامپ ها ویژگی های مشخص شده ای دارند که شما بهتر است به خوبی به آنها دقت داشته باشید. در این صورت می توانید بهترین نوع آنها را انتخاب کرده و در این فضا نصب کنید. دقت داشته باشید شما باید یکی از پرنورترین لامپ هایی را که برای حمام تولید می شود را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. البته که باید به متراژ این بخش از فضای خانه توجه بسیار زیادی زمان خرید لامپ داشته باشید.

 

  1. استفاده از آینه :

آینه یکی از مهمترین و اصلی ترین تجهیزاتی به شمار می رود که همیشه فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد. به همین دلیل باید در حمام خود هم از این تجهیزات استفاده کنید. سطوح دیگر که در این بخش از فضای خانه وجود دارد در آینه منعکس می شود و همین امر موجب می گردد که فضا بزرگ تر از آنچه که هست نشان داده شود. اندازه و شکل آینه شما بستگی به فضایی دارد که در اختیار دارید. اگر فضای این بخش بسیار بزرگ می باشد شما می توانید از یک آینه که اندازه بزرگی دارد استفاده کنید. البته از آنجایی که ایده های بسیار زیادی برای طراحی این فضا وجود دارد بسیاری از افراد ترجیح می دهند دو آینه کوچکتر را در کنار یکدیگر قرار دهند. این ایده زیبایی بیشتری دارد و افراد از این سبک بیشتر خوششان می آید.

یکی از بهترین ایده هایی که در دکوراسیون حمام وجود دارد و شما می توانید آن را انجام دهید، تلفیق نورپردازی و آینه می باشد. مدل های بسیار زیادی از آینه ها وجود دارد که شما می توانید با استفاده از چراغ های LED آنها را بسازید و مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که آینه ها تنها تصویری زیبا و مثبت از فضا را به شما نشان می دهند، ولی اگر با نور تلفیق پیدا کنند فضای آنجا بسیار زیباتر و خاص تر می شود. اگر شما این ایده را دوست ندارید می توانید آینه های این فضا را در هر مکانی که مایل هستید نصب کنید و در کنار آنها چراغ هایی پایه دار قرار دهید تا از آنها استفاده بهینه ای داشته باشید. برخی از افراد هم ترجیح می دهند که آینه ها را روی درب نصب کنند و از آن استفاده نمایند.

6 نکته مهم برای طراحی دکوراسیون حمام5

 

  1. کاربرد صحیح رنگ ها در این فضا :

دقت داشته باشید که انتخاب رنگ مناسب برای کاشی های حمام به همان قدری مهم است که انتخاب نورپردازی اهمیت دارد. شما به هیچ عنوان از رنگ هایی که تیره هستند در این فضا استفاده نکنید، در واقع باید بدانید رنگ های تیره انتخاب مناسبی برای شما به شمار نمی روند. آن دسته از انواع رنگ های تیره فضا را بسیار کوچک تر نشان می دهند و به همین دلیل بهتر است آنها را مورد استفاده قرار ندهید. برخی از رنگ هایی که شادتر هستند انتخاب مناسبی به شمار می روند و شما می توانید در بین انواع آنها یکی از رنگ هایی را که با دکوراسیون کلی حمام مطابقت بیشتری دارد را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. بین رنگ هر یک از وسیله هایی که در این بخش قرار می گیرد باید هماهنگی وجود داشته باشد تا فضا را زیباتر از آنچه که هست نشان دهد.

برخی از رنگ ها جذابیت بسیار زیادی دارند و شما می توانید با انتخاب آنها فضای این بخش را زیباتر از آنچه که هست نشان دهید. دقت داشته باشید در بین انواع رنگ های مورد نظر خود باید به طرح آنها هم توجه داشته باشید. کاشی هایی که طرح های خاص و منحصر به فردی دارند بدون شک انتخاب مناسبی برای سخت پسندان می باشد. امروزه طراحی و دکوراسیون این بخش از فضای خانه نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است و افراد به آن توجه بسیار زیادی نشان می دهند.

 

  1. آویز حوله :

برخی از افراد به طور کلی استفاده کردن از آویز حوله در حمام را فراموش می کنند. در صورتی که باید بدانید این بخش یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های این فضا به شمار می رود و باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید. خوشبختانه امروزه بسیاری از طراحان دکوراسیون به این بخش از فضای خانه اهمیت زیادی می دهند و آن را به صورت کارآمد و مفیدی طراحی می کنند تا افراد از آنها استفاده بهینه ای داشته باشند. اینکه لباس ها و حوله شما گرم باشند یکی از مهمترین خواسته هایتان است که با طراحی رادیاتورهای گرمایشی در حمام شما می توانید لباس های خود را روی آنها قرار دهید و از این فضا استفاده بهینه داشته باشید.

 

  1. استفاده از کاغذ دیواری :

استفاده کردن از کاغذ دیواری برای آن دسته از حمام هایی که رطوبت زیادی دارند اصلا گزینه مناسبی به شمار نمی رود. اگر در این بخش از خانه شما رطوبت حرف اول را می زند بدون شک بهتر است از کاغذ دیواری استفاده نکنید و بهترین پوشش را انتخاب نمایید. کاشی و سرامیک از گذشته به عنوان بهترین پوشش شناخته می شوند. اما باید بدانید برای مدرن تر کردن این فضا می توانید از کاغذ دیواری هم استفاده بهینه ای داشته باشید. بسیاری از خانه های لوکس هستند که فضای آنها رطوبت زیادی ندارد و به همین دلیل برای طراحی آنها می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید.

شما برای طراحی کردن فضای حمام می توانید با طراحان دکوراسیون که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید. آنها بر اساس فضای موجود شما بهترین ایده را برای طراحی دکوراسیون می دهند.

امیدوارم که مطلب 6 نکته مهم برای دکوراسیون حمام مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :