ایده هایی برای طراحی آشپزخانه

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه

شما برای طراحی دکوراسیون داخلی هر یک از فضاهای خانه خود مانند آشپزخانه باید ایده های زیادی در ذهن خود داشته باشید. در این صورت می توانید یکی از آن ایده ها را در نظر بگیرید و از آن برای طراحی فضای مورد نظر خود استفاده نمایید. شما در ابتدا باید کلاسیک بودن و یا مدرن بودن فضای مورد نظر خود را در نظر بگیرید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن آن فضا را طراحی کنید. اینکه فضای مورد نظر شما از چه سبکی پیروی می کند اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید.

طراحان ساختمان که در زمینه دکوراسیون داخلی تجربه دارند می توانند به شما مشورت های لازم را ارائه دهند تا به بهترین نحو ممکن آشپزخانه های خود را طراحی کنید. ایده های بسیار زیادی برای طراحی کردن این فضا وجود دارد و شما بهتر است به خوبی با هر یک از این ایده ها و راهکارها آشنایی داشته باشید. برخی از مهمترین این ایده ها که به صورت کلی، طرفداران زیادی دارد را در ادامه معرفی می کنیم تا شما هم از آنها استفاده کنید.

 

ایده ها و راهکارهایی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه :

طراحی آشپزخانه مانند بسیاری از بخش های دیگری که در خانه وجود دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید بهترین ایده ها را برای طراحی این بخش به کار بگیرید. بدون شک ایده های بسیار زیادی برای طراحی این فضا وجود دارد که شما می توانید یکی از آن ایده ها را به کار بگیرید و از آنها استفاده کنید. برخی از آنها که اهمیت بسیار زیادی دارند و فضا را زیباتر می سازند عبارت می باشند از :

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه2

 

  1. استفاده از کاشی های زمردی :

شما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که از کاشی های زمردی برای طراحی آشپزخانه حود استفاده کنید؟ باید بدانید که با استفاده از این کاشی ها می توانید نمای زیباتری را به وجود آورید که فضا را شیک تر و خاص تر می سازد. برای طراحی کردن دیوارهای بین کابینتی استفاده از این کاشی ها بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. اگر شما می خواهید نمای بسیار شیک و جذابی در این بخش از خانه خود داشته باشید، بدون شک انتخاب این نوع از کاشی ها بهترین انتخاب به شمار می رود. فضای شما با استفاده از این کاشی ها چشم گیرتر می شود و همین مسئله روی طراحی کلی فضا تاثیر زیادی دارد.

 

  1. استفاده از رنگ خاکستری :

اگر شما می خواهید برای طراحی آشپزخانه خود از رنگ خاکستری استفاده کنید، بدون شک باید رنگ های دیگری را هم در کنار آن مورد استفاده قرار دهید. استفاده کردن از المان هایی که در رنگ های متنوع هستند زیبایی این فضا را چندین برابر می سازد. شما با استفاده از این رنگ بدون شک جذابیت فضا را تا حد زیادی افزایش خواهید داد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که این رنگ دارد، این است که فضا را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهد. آن دسته از افرادی که فضاهای کوچکی دارند بدون شک باید با استفاده از المان ها و رنگ های متنوع فضای خود را از آنچه که هست بزرگ تر نشان دهند. شما می توانید از رنگ های دیگری هم در کنار این رنگ استفاده کنید تا جذابیت این فضا را افزایش دهید. به طور معمول آن دسته از رنگ هایی که طیف روشن دارند یکی از بهترین انتخاب هایی به شمار می روند که برای طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک از آنها استفاده زیادی می شود.

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه3

 

  1. استفاده از رنگ های مکمل :

شما تاکنون از رنگ های مکمل در این بخش از فضای خانه خود استفاده کرده اید؟ آیا می دانید شما با استفاده کردن از رنگ های مکمل می توانید زیبایی فضا را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. بدون شک استفاده کردن از رنگ های مکمل می تواند جذابیت بیشتری را به طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما ببخشد. برای اینکه از این ایده استفاده کنید باید دو رنگ را در نظر داشته باشید تا هارمونی زیبایی را در آن به وجود آورید. این دو رنگ باید تا حدودی با یکدیگر مطابقت لازم را داشته باشند تا زیبایی بیشتری در فضا ایجاد کنند. در استفاده کردن از رنگ ها یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که جسارت به خرج دهید. رنگ هایی که جذابیت بالایی دارند را به طور معمول انتخاب کنید تا فضای خاص و منحصر به فردی را ایجاد نمایید.

 

  1. استفاده از چوب :

چوب یکی از بهترین المان های طبیعی است که برای طراحی داخلی از آن استفاده بسیار زیادی می شود. شما با استفاده از این نوع المان می توانید فضای بسیار زیبا و شیک را طراحی کنید. در واقع باید بدانید که یکی از المان های طبیعی تاثیرگذار در فضای آشپزخانه همین مورد می باشد و شما باید به خوبی آن را بشناسید. برای القای گرمی به این فضا از این المان استفاده بسیار زیادی می کنند. از دیگر مزیت هایی که این نوع از المان ها دارند این است که با بیشتر تجهیزات دیگر مطابقت لازم را خواهند داشت. شما می توانید در انواع طرح ها و سبک های متنوع از آن استفاده کنید و همین مورد یکی از مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود. برای مثال باید بدانید سبک بوهمیان یکی از سبک های چوب است که در طراحی دکوراسیون از آن استفاده بسیار زیادی می کنند. در صورتی که شما می خواهید برای طراحی این بخش از خانه خود، چوب را مورد استفاده قرار دهید باید به نورپردازی آن هم توجه ویژه ای داشته باشید.

 

  1. استفاده از بافت های مختلف در کنار یکدیگر :

شما زمانی که از بافت های متنوع در کنار یکدیگر بخواهید برای ایجاد فضایی منحصر به فرد در آشپزخانه استفاده کنید، بدون شک فضای زیبایی را به وجود می آورید. اما یکی از نکات بسیار مهمی که در این مورد باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها از دو الی سه بافت باید استفاده کنید. بیشتر از این بافت زیبایی در فضا ایجاد نمی شود و شما بدون شک انتخاب صحیحی نخواهید داشت. در این کار دقت داشته باشید که اصلا زیاده روی نکنید، به همین منظور بهتر است از فرش و پرده مناسبی جهت طراحی فضا استفاده نمایید.

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه4

 

  1. استفاده از شلف های دیواری :

از جمله ایده های مناسبی که برای طراحی آشپزخانه می توانید در نظر داشته باشید و از آن استفاده کنید این است که شلف ها را در این فضا نصب نمایید. شما می توانید وسایل تزئینی خود را روی این شلف ها قرار دهید و یا اینکه حتی برخی از وسایل مورد نیازتان را روی آنها بگذارید. آن دسته از فضاهایی که کابینت زیادی ندارند می توانند از این نوع المان ها استفاده کنند. آنها علاوه بر اینکه بسیار کاربردی می باشند باید بدانید که زیبایی فضا را هم تا حد بسیار زیادی افزایش می دهند. بر همین اساس بهتر است که از آنها استفاده کنید و در رنگ بندی های متنوع که با سبک مورد نظر شما مطابقت دارد آنها را خریداری کنید. به طور معمول رنگ سفید و یا مدل چوبی یکی از بهترین نمونه های آنها می باشد که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

 

  1. استفاده از لوستر مناسب :

نورپردازی مناسب یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عواملی می باشد که در زیبایی آشپزخانه شما نقش بسیار زیادی بر عهده دارد. شما می توانید از لوسترها در این فضا استفاده کنید تا زیبایی فضای خود را افزایش دهید. شما زمان انتخاب لوستر باید به خوبی سبک طراحی فضای خود را در نظر داشته باشید. آن دسته از افرادی که سبک مدرن را انتخاب کرده اند باید نمونه های مدرن آن را نصب کنند. آن دسته از افرادی هم که سبک کلاسیک را انتخاب کرده اند باید نمونه های کلاسیک لوستر را خریداری کنند. لوستر یکی از المان های غایب به شمار می رود که در طراحی این بخش وظیفه مهمی را بر عهده دارد. یکی از مهمترین مزیت های استفاده از آن در این است که مدل ها و طرح های متنوعی دارد. به همین دلیل شما می توانید یکی از آنها را که مناسب تر است و از نظر شما زیباتر می باشد انتخاب کرده و خریداری نمایید.

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه5

 

  1. طراحی ساده :

بدون شک همه شما به خوبی با این قانون مهم که زیبایی در سادگی است آشنایی دارید. استفاده کردن از این راهکار برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی دارد و شما بهتر است آن را جدی بگیرید. برخی از افراد بر این باور هستند که باید برای طراحی هر یک از بخش های مورد نظر خود از تجهیزات و عناصر زیادی استفاده کنند ولی باید بدانید این باور اشتباه است، چرا که تنها فضا را شلوغ می کنند. اینکه شما فضایی دنج به وجود آورید بسیار اهمیت دارد، به همین دلیل از این قانون سادگی پیروی کنید. القای گرمی به این فضا نشان می دهد که شما به طراحی دکوراسیون داخلی توجه زیادی نشان داده اید. بنابراین به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید تا بتوانید فضایی خاص و زیبای جلوه برانگیز به وجود آورید و طراحی نمایید.

امیدوارم که مطلب ایده هایی برای طراحی آشپزخانه مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :