اهمیت طراحی بالکن و تراس

اهمیت طراحی بالکن و تراس

یکی از بزرگترین معایبی که زندگی کردن در خانه های با متراژ کم دارد، این است که بالکن و تراس آنها اندازه بسیار کوچکی دارند. برخی از آنها به قدری کوچک هستند که شما تنها می توانید در آن بالکن ها نفسی تازه کنید. اما با این وجود راهی برای طراحی کردن آنها وجود دارد و می توانید از آن ایده ها استفاده نمایید. توجه کردن به برخی از جزئیات می تواند این فضاها را به فضایی زیبا و خاص تبدیل کند. بنابراین بهتر است به خوبی این نکات را در نظر داشته باشید تا فضایی خاص و زیبا را طراحی کنید.

بسیاری از افراد هستند که هیچ ایده ای برای طراحی دکوراسیون داخلی بالکن و تراس خود ندارند، به همین دلیل از این مکان تنها برای نگهداری وسایل اضافه استفاده می کنند. اگرچه تا حدودی شاید محال به نظر برسد ولی باید بدانید که شما با رعایت کردن چند ایده و اصول مهم می توانید این فضا را خاص و زیبا سازید. حقیقت امر این است که هیچ ایده خاصی نمی توانیم به صورت کلی برای طراحی دکوراسیون این فضا بیان کنیم. اما باید بدانید با آگاهی در مورد اندازه، ابعاد و شکل تراس خود می توانید این بخش را به بهترین نحو ممکن طراحی نماییم. برخی از این ایده های کلی را در ادامه توضیح می دهیم تا اطلاعات بیشتری داشته باشید.

اهمیت طراحی بالکن و تراس2

 

هدف از طراحی دکوراسیون بالکن و تراس چیست ؟

در ابتدا شما لازم است به خوبی این پرسش را در ذهن خود پاسخ دهید که چرا به یک بالکن زیبا نیاز دارید. آیا شما در نظر دارید این مکان را به فضایی برای تمرین های ورزشی خود تبدیل کنید و یا اینکه می خواهید در این فضا گل ها و گیاهان خود را پرورش دهید. بنابراین بهتر است در ابتدا به خوبی این مورد را در ذهن داشته باشید. برخی از تراس ها اندازه و مساحت بسیار بزرگی دارند، به همین دلیل شما می توانید در این فضا با دوستان خود بنشینید و یا شام خود را در تراس میل کنید. در این صورت بدون شک فضای بسیار زیبا و خاصی خواهید داشت که بهتر است به خوبی به جذابیت آن اهمیت دهید.

بنابراین شما به خوبی متوجه شدید که در ابتدا باید هدف خود را از طراحی کردن این فضا در نظر داشته باشید و سپس اقدام به طراحی فضا نمایید. هر زمان که شما تصمیم نهایی را در مورد استفاده از بالکن خود گرفتید و شکل ظاهری آن را هم در نظر داشتید باید مبلمان مناسب با صندلی های جذابی را هم برای این فضا انتخاب کنید. اگر در این زمینه اطلاعات زیادی ندارید بهتر است به خوبی با افرادی که حرفه ای هستند مشورت کنید. آنها بهترین ایده را برای طراحی بالکن و تراس به شما ارائه می دهند. شما پیش از اینکه ایده های متنوعی را برای طراحی تراس خود به کار بگیرید باید با هدف طراحی آشنایی بیشتری داشته باشید که برخی از اهداف مهم در این مورد عبارت است از :

 

  1. استفاده از بالکن برای ایجاد آرامش :

بسیاری از افراد تمایل دارند که در خانه خود فضایی دنج داشته باشند و در این فضا استراحت کنند. آنها بدون شک به دنبال فرصتی هستند که خستگی خود را در یک مکان دنج از بین ببرند. آرامش در تراسی که طراحی شده باشد به دست می آید. شما می توانید این فضا را با ایده های متنوع طراحی کرده و نهایت استفاده را هم از این فضا ببرید. این هدف یکی از مهمترین اهدافی می باشد که افراد به دنبال آن هستند تا از چیدمان و دکوراسیون آن لذت برده و هوای بیرون را استشمام کنند.

اهمیت طراحی بالکن و تراس3

 

  1. ایجاد فضای نشیمن در بالکن :

استفاده از میز و صندلی در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می توانید با استفاده از میز و صندلی های خاص و منحصر به فرد این فضا را زا آنچه که هست زیباتر سازید. دقت داشته باشید که به کارگیری هر یک از این وسیله ها در تراس بستگی به مساحت تراس شما دارد که چه اندازه می باشد. اهمیت این مسئله در آن تراس هایی که چشم انداز زیادی دارند اهمیت بیشتری پیدا می کند. بسیاری از تراس ها هستند که در آپارتمان های بسیار بلند طراحی شده اند و بر همین اساس چشم انداز خاص و منحصر به فردی دارند. شما می توانید این فضاها را با استفاده از بهترین ایده های طراحی زیبا سازید و از طراحی آن لذت ببرید.

زمانی که شما از یک میز و صندلی برای طراحی بالکن و تراس خود استفاده می کنید علاقه بیشتری برای استفاده کردن از آن فضا خواهید داشت. بنابراین به این نکته مهم توجه بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید از آن فضا نهایت استفاده را ببرید. قیمت هر یک از انواع میز و صندلی هایی که شما در تراس خود قرار می دهید بستگی به عوامل مختلفی دارد و شما باید به خوبی این موارد را در نظر داشته باشید. بسته به بودجه خود می توانید یکی از انواع این میز و صندلی ها را خریداری کنید.

 

نکاتی برای طراحی فضای بالکن و تراس :

نکات بسیار زیادی برای طراحی بالکن و تراس وجود دارد که شما باید به خوبی این نکات را در نظر  داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن فضا را طراحی کنید. برخی از مهمترین نکاتی که شما باید زمان طراحی دکوراسیون داخلی این فضا در نظر داشته باشید و به آن توجه کنید عبارت می باشد از :

اهمیت طراحی بالکن و تراس4

 

  1. استفاده از رنگ ها :

زمان آن رسیده است که شما به فضای بالکن خود روح ببخشید و با استفاده از رنگ های متنوع در این زمینه می توانید به موفقیت برسید. هیچ چیزی مثل رنگ ها نمی تواند این شادابی و انرژی را به فضای تراس شما بیاورد. تنها از این طریق می توانید به فضای خود جان دوباره ببخشید. استفاده کردن از رنگ های روشن در این مورد بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. اگر شما به رنگ های خنثی علاقه دارید می توانید از رنگ های خنثی هم برای طراحی بالکن و تراس خود استفاده کنید. شما برای اینکه از رنگ های خنثی استفاده کنید بهتر است تعداد یک یا دو صندلی خود را از بین این رنگ ها انتخاب نمایید.

 

  1. نورپردازی فضای بالکن :

شما برای طراحی دکوراسیون بالکن و تراس باید به نورپردازی آن توجه زیادی داشته باشید. در واقع باید بدانید چه در بالکن های بسته و چه در تراس های روباز باید به این نکته مهم دقت زیادی داشته باشید. خوشبختانه برای رعایت کردن این نکته راه حل های بسیار زیادی وجود دارد و شما می توانید یکی از این راه حل ها را برای زیبایی تراس خود به کار بگیرید. برای مثال شما می توانید از انواع لامپ ها و یا ریسه های نوری استفاده کنید. شما برای اینکه جذابیت این فضا را تا حد زیادی افزایش دهید، باید از چراغ هایی که رنگی هستند استفاده کنید. استفاده کردن از ریسه های نوری فضای شما را تا حد بسیار زیادی نورانی می سازد و جذابیت فضا را بالاتر می برد. اگر شما می خواهید زمانی را در تراس خود بگذرانید و یا در تراس شام بخورید باید بدانید که این چراغ ها و ریسه ها بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

 

  1. استفاده از فرش :

طراحی بالکن و تراس خود را می توانید با استفاده از عناصر و المان های متفاوت انجام دهید. المان های بیرونی و درونی بسیار زیادی  وجود دارد که یکی از آنها فرش است. استفاده از یک فرش مناسب و راحت می تواند فضایی آرام و راحت را در تراس شما ایجاد سازد. زمان انتخاب کردن فرش باید دقت بسیار زیادی داشته باشید که نوع مقاوم آن را انتخاب کنید. اینکه فرش ها در برابر آب و آفتاب مقاومت زیادی داشته باشند اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی زمان خرید این نکته را در نظر داشته باشید. همچنین شما باید یکی از رنگ هایی را مورد استفاده قرار دهید و خریداری نمایید که با فضای تراس شما مطابقت لازم را داشته باشد.

اهمیت طراحی بالکن و تراس5

 

  1. استفاده از مبلمان های کوچک و وسایل تزیینی :

بالکن های دنج را تنها با استفاده از مبلمان و صندلی های خاص می توانید زیباتر سازید. بنابراین شما باید به خوبی این ویژگی را در نظر داشته باشید و از بهترین صندلی و مبلمان استفاده کنید. اگر تراس شما اندازه و مساحت کوچکی دارد می توانید از صندلی هایی که تاشو هستند استفاده کنید. همچنین وسایل تزیینی بسیار زیادی وجود دارد که از آنها هم می توانید استفاده کنید. این وسایل را هم باید با نهایت دقت انتخاب نمایید، در این صورت فضای طراحی شده شما زیبایی بیشتری خواهد داشت.

استفاده کردن از گیاهان یکی از بهترین ایده هایی می باشد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. گیاهان را در دسته بندی های متنوعی می توانید در تراس خود قرار دهید، دقت داشته باشید که زمان خرید بهتر است به خوبی اندازه گلدان ها را به خوبی بررسی کنید تا با تراس شما مطابقت لازم را داشته باشد. همچنین باید به اندازه گل ها توجه نمایید، برای طراحی بالکن و تراس با گیاهان نیازی نیست زیاده روی کنید، چرا که در این صورت زیبایی زیادی را در این فضا نخواهید داشت.

امیدوارم که مطلب اهمیت طراحی بالکن و تراس مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :