طراحی بالکن و تراس خاص و زیبا

طراحی بالکن و تراس خاص و زیبا1

هر فردی که در خانه خود بالکن و تراس دارد بدون شک از موهبتی بسیار بزرگ بهره مند شده است. به همین دلیل باید از آنها نهایت استفاده را ببرید تا در آن مکان اوقات فراغت خوبی داشته باشید. شما با اجرای ایده های بسیار خاص و ناب می توانید این فضا را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید تا از آن فضا و دکوراسیون داخلی آن لذت ببرید. ترفندها و ایده های بسیار زیادی وجود دارد که شما باید به خوبی آنها را زمان طراحی دکوراسیون داخلی به کار بگیرید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

نکات و ترفندهای بسیار زیادی وجود دارد که باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید تا راهتان را برای طراحی آسان تر سازد. بسته به اندازه و متراژ بالکن و تراس خود شما می توانید از برخی ایده ها استفاده کنید و آنها را به کار بگیرید. برخی از این نکات و ویژگی ها را اگر به خوبی اجرا کنید، بدون شک فضای بی نظیری را می توانید طراحی نمایید. برخی از مهمترین عناصری که شما باید برای طراحی تراس خود به کار بگیرید تا این فضا را خاص تر و زیباتر سازید، در ادامه معرفی می کنیم. در این صورت با نکات کلی آشنایی بیشتری به دست می آورید.

 

نکاتی برای طراحی دکوراسیون داخلی بالکن و تراس زیبا و خاص :

برخی از مهمترین و اصلی ترین نکات و عناصری که برای طراحی بالکن و تراس زیبا و خاص باید در نظر داشته باشید عبارت می باشد از :

طراحی بالکن و تراس خاص و زیبا2

 

  1. تاثیر رنگ در دکوراسیون تراس :

بدون شک همه شما به خوبی می دانید که رنگ یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات و عناصری می باشد که باید به آن نهایت دقت و توجه را داشته باشید. استفاده کردن از رنگ های متنوع و خاص می تواند به تراس بی جان شما جانی دوباره ببخشید و فضایی مفید و زیبا داشته باشید. المان های رنگی بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. برای اینکه فضایی پر از آرامش داشته باشید و نشاط زیادی را از آن فضا دریافت کنید، بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید و از رنگ های متنوعی برای طراحی بالکن و تراس خود استفاده کنید. صندلی ها، چراغ های آویز و … را شما می توانید با رنگ های متنوعی خریداری کنید. دقت داشته باشید که هر یک از این رنگ ها باید با یکدیرگ تطابق لازم را داشته باشند. در این صورت زیبایی بیشتری خواهند داشت.

برخی از افراد مایل هستند که کفپوش های رنگی در تراس خود مورد استفاده قرار دهند تا زیبایی این بخش از خانه خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند. شما می توانید از دیوارهای رنگی برای طراحی این فضا استفاده کنید تا زیبای یبیشتری را به آن ببخشید. هرچه که یک فضا رنگ های شاداب تری داشته باشد روحیه بیشتری را به آن فضا می بخشید. یکی از نکاتی که در مورد طراحی بالکن و تراس وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید این است که تنها از رنگ هایی که با یکدیگر مطابقت لازم را دارند استفاده کنید. از نکات مهم که اهمیت زیادی دارد خنثی بودن رنگ ها می باشد که باید به آن توجه کنید.

طراحی بالکن و تراس خاص و زیبا3

 

  1. استفاده از تجهیزات شیشه ای مانند شیشه های بالکن :

یکی از بهترین و مهمترین بخش هایی که شما می توانید برای تزیین و مراقبت از بالکن و تراس خود داشته باشید، شیشه های بالکن می باشد. این شیشه ها را شما می توانید در هر یک از بخش های متنوع مورد استفاده قرار دهید و از انواع مدل های آن استفاده کنید. اگر می خواهید فضای در اختیار خود را با استفاده از شیشه های بالکن بسیار زیباتر و خاص تر سازید باید از نمونه های ریلی آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که نمونه های ریلی و کشویی بیشتر برای تراس هایی که مساحت و متراژ بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از انواع شیشه های بالکن شما باید به دکوراسیون داخلی خانه خود توجه داشته باشید.

بدون شک شما باید بدانید که تراس شیشه ای یکی از بهترین و زیباترین ایده هایی می باشد که برای طراحی دکوراسیون بالکن و تراس خود می توانید داشته باشید. آن دسته از انواع شیشه های بالکن که به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرند کیفیت بسیار عالی و بی نظیری دارند، ولی شما آنها را نمی توانید به طور کامل باز کنید و یا درون آنها تنها یک پنجره به کار رفته است. بسیاری از افرادی که می خواهند روف گاردن های خود را زیباتر سازند و برای فصل زمستان آن را ایمن نمایند از شیشه های بالکن استفاده می کنند. بسیاری از طراحانی که انواع شیشه های بالکن را تولید و طراحی می کنند زیباترین و بهترین نمونه های آنها را به شما معرفی خواهند نمود.

 

3.. استفاده از مبلمان های رنگی و متنوع :

از دیگر نکاتی که شما برای طراحی بالکن و تراس خود می توانید مورد استفاده قرار دهید مبلمان می باشد. شما برای استفاده از مبلمان بهتر است به خوبی فضای تراس خود را در نظر داشته باشید. برخی از تراس ها که اندازه بزرگی دارند بدون شک با استفاده از تعداد مبلمان بیشتر زیباتر می شوند. در واقع شما می توانید میز و صندلی در این فضا قرار دهید تا صبحانه و یا وعده های غذایی خود را در این فضا میل کنید. اما برخی از تراس هایی که کوچکتر هستند را می توانید با استفاده از صندلی های کوچکتری طراحی کنید.

طراحی بالکن و تراس خاص و زیبا4

 

برای اینکه این نوع از صندلی ها را مورد استفاده قرار دهید بهتر است نمونه های تاشو آن را خریداری کنید. آن دسته از انواع تاشو این صندلی را می توانید با قیمت بسیار مناسبی خریداری نموده و مورد استفاده قرار دهید. زمان خرید آنها بهتر است به خوبی دقت داشته باشید که کیفیت مناسبی داشته باشند. شما باید به طرز قرار گرفتن مبلمان در تراس توجه داشته باشید تا آنها جای مناسبی داشته باشند.

 

  1. گل ها و گیاهان بهترین عناصر زیبایی :

شما باید بدانید یکی از بهترین ایده هایی که می توانید برای طراحی بالکن و تراس خود از آن استفاده کنید، به کار بردن گل ها و گیاهان متنوع در این فضا می باشد. از نکات مهمی که در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت نمایید نوع گل ها و اندازه آنها می باشد. شما اگر فضای تراس تان بزرگ باشد بدون شک می توانید انواع گل ها را مورد استفاده قرار دهید. اما اگر فضای تراس تان کوچک باشد تنها برخی از گلدان هایی را که دوست دارید و اندازه مناسبی دارند را مورد استفاده قرار دهید. توجه به این نکته مهم بسیار اهمیت دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. آن دسته از انواع گل ها و گیاهانی را که شما برای تراس خود انتخاب می کنید باید با نهایت دقت و مراقبت نگهداری نمایید. آنها به مراقبت های ویژه ای نیاز دارند و شما هم بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید.

 

  1. استفاده از فرش ها و یا کفپوش های زیبا :

بسته به اینکه شما در بالکن و تراس خود چه کار می کنید و هدف تان از دکوراسیون داخلی آن چه می باشد، می توانید یکی از انواع فرش ها و کفپوش ها را برای طراحی این بخش به کار ببرید. اگر شما با استفاده از تراس شیشه ای این فضا را به خوبی پوشانده باشید می توانید با استفاده از فرش مناسب این فضا را به یکی از بخش های زیبا و خاص تبدیل کنید که در آن فضا از محیط بیرون هم لذت می برید.

طراحی بالکن و تراس خاص و زیبا5

 

در واقع شما با استفاده از این روش دیگر احساس نخواهید کرد که یک بخش بیرون از منزل خود دارید، تنها باید به زیبایی آن برای تماشای فضای بیرونی اهمیت دهید. البته که در هر صورت می توانید با استفاده از کفپوش ها هم این فضا را طراحی کنید تا زیبایی بی نظیری داشته باشد. انتخاب رنگ کفپوش ها و فرش امر مهمی است که باید در آن نهایت دقت را داشته باشید. شما باید رنگ آن را با دیگر المان هایی که در تراس به کار می برید مطابقت دهید. در این صورت فضا را بسیار زیباتر و خاص تر خواهید نمود.

 

  1. استفاده از نرده های تزیینی :

از دیگر ایده هایی که شما می توانید برای طراحی بالکن و تراس خود در نظر داشته باشید و از آن استفاده کنید، این است که از نرده های زیبا و بی نظیری برای نصب استفاده نمایید. این نرده ها در اندازه ها و شکل های متنوعی می باشند که شما باید بر اساس محیط مورد نظر خود و نوع تراس تان آنها را انتخاب کنید. استفاده از آنها موجب زیباتر شدن فضای تراس شما می شود. همچنین شما می توانید روی آنها را با گل ها و گیاهان خاصی بپوشانید تا زیبایی این بخش را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. البته که باید بدانید بسیاری از افراد هم با استفاده از ریسه های نوری روی این نرده ها می خواهند که فضای تراس خود را زیباتر و خاص تر سازند.

امیدوارم که مطلب طراحی بالکن و تراس خاص و زیبا مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :