بازسازی ساختمان های قدیمی و کهنه

بازسازی ساختمان های قدیمی و کهنه

یکی از روش های درمانی که دارای فلسفه ای خاص در زمینه حفظ معماری ساختمان ها و بناها می باشد بازسازی است. همانطور که می دانید در جهان بناهای تاریخی بسیار زیادی وجود دارند که از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند و به دلایل مختلفی اعم از سیل، جنگ، زلزله و گذر زمان تخریب شده اند.

این بناهای تاریخی به دلیل اهمیت بالایی که داشتند بازسازی شده اند تا برای آیندگان بمانند و آیندگان نیز بتوانند آن ها را مشاهده کنند.

برای مثال از بناهایی تاریخی که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و در سال 2000 بازسازی شده است می توان به کلیسای جامع منجو اشاره کرد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که بازسازی و ترمیم تنها به خانه هایی با ارزش و قدیمی که جزو آثار باستانی محسوب می شود محدود است، اما باید بگوییم که چنین تصوری اشتباه است.

امروزه بسیاری از افراد خانه های خود را بازسازی می کنند و دلیلشان کهنه و قدیمی بودن خانه نیست. در واقع می توان گفت که بازسازی و ترمیم خانه ها فقط مختص خانه های باستانی و با ارزش نمی باشد و این صنعت امروزه دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد.

افراد خبره و کاردانی در این زمینه فعالیت دارند و افراد را جهت ترمیم و بازسازی خانه ها راهنمایی می کنند.

اگر فردی تصمیم به بازسازی منزل خود داشته باشد بهتر است با متخصصین این کار مشورت کند زیرا این افراد می توانند برای هر بخش نظر های سازنده ای بدهند که قطعا موثر واقع خواهد شد.

روش های درست بازسازی و طراحی داخلی خانه

هنگامی که فردی تصمیم به بازسازی و یا طراحی فضای داخلی خانه می گیرد باید حتما با افراد خبره و متخصص در امر بازسازی مشورت کند، زیرا هنگامی که کاری بدون مشورت صورت گیرد ممکن است پشیمانی به بار بیاورد، بنابراین بهتر است قبل از هر کاری راجع به شرکت مربوطه اطلاعات جمع کنید و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید و بعد تصمیم بگیرید. امروزه بسیاری از شرکت ها دارای کاتالوگ هایی می باشند که اطلاعاتی مانند نمونه کار، مراحل کار و… را در اختیار مشتری قرار می دهد. این روش به افراد کمک می کند تا بتوانند با توجه به بودجه خود بهترین تصمیم را بگیرند و برای بازسازی از افرادی ماهر کمک بگیرند.

اصول طراحی و بازسازی داخلی فضا

1- طراحی روشنایی

این مرحله یکی از مراحل مهم و ضروری در بازسازی و طراحی منازل محسوب می شود زیرا دارای لایه های مختلفی می باشد مانند روشنایی دیوارها، روشنایی سقف، نورپردازی از سقف و…

یکی از مواردی که باید در نورپردازی خانه ها مورد توجه واقع شود این است که باید از بین نور سفید و زرد فقط یک رنگ را استفاده کرد.

بازسازی ساختمانهای قدیمی و کهنه1

2- طراحی رنگ

انتخاب رنگ با توجه به روحیات و احساسات افراد مختلف متفاوت می باشد. به عنوان مثال بهتر است رنگ دیوارهای اتاق پذیرایی مطابق با دکوراسیون، رنگ مبلمان، رنگ پرده و فرش و … انتخاب شود و یا بهتر است در آشپزخانه از رنگ های روشن استفاده کرد.

در صورتی که در طراحی به مطابقت رنگ با فضا توجه نشود نتیجه مطلوبی به بار نمی آید.

رنگ هایی که در اتاق کودکان استفاده می شود باید خیلی حساب شده باشند زیرا کودکان روحیه حساسی دارند، بنابراین باید رنگی انتخاب شود که در روحیه آن ها تاثیر مثبتی بگذارد.

طراحی رنگ فضاهای داخلی خانه باید به گونه ای باشند که فضایی آرام و دلنشین بدست آید و از ایجاد شلوغی جلوگیری شود.

بازسازی ساختمانهای قدیمی و کهنه2

 

3- سبک کلی مکان

برای این که خانه خود را بازسازی کنید حتما باید سبک دلخواهتان را انتخاب کنید، همانطور که می دانید دو سبک کلی ولی متفاوت وجود دارد که عبارتند از: سبک مدرن و کلاسیک. هر یک از این سبک ها دارای روش های متفاوتی می باشد و دنیای جداگانه دارد.

امیدوارم که مطلب بازسازی ساختمان های قدیمی و کهنه مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :