چگونه رنگ پرده ها را با مبل ها هماهنگ کنیم؟

چگونه رنگ پرده ها را با مبل ها هماهنگ کنیم

ست کردن پرده با مبل از مهم ترین و سخت ترین بخش های دکوراسیون داخلی است.

از قواعد اصلی دکوراسیون داخلی انتخاب دو رنگ پرده با توجه به شکل و رنگ مبل های چیده شده در اتاق است.

به طور کلی انتخاب پرده از شرایط  پیروی می کند و کوچک ترین بی توجهی در انتخاب، ناهماهنگی و آشفتگی به همراه خواهد داشت.

انتخاب پرده نه تنها با رنگ ها مبل ها باید هم خوانی داشته باشد، بلکه در این راستا باید با جنس پارچه رومبلی و سایر جزئیات و تزئینات نیز هماهنگ باشد.

این هم خوانی علاوه بر رنگ های انتخاب شده باید با فضای موجود نیز تطبیق داشته باشد،  اتاق جادار، کوچک و باریک،  شکل و شمایل مبل ها، نحوه چیدمان و… در نحوه انتخاب پرده مناسب دخیل هستند.

چگونه رنگ پرده ها را با مبل ها هماهنگ کنیم1

 

اگر نشیمن بزرگ و جاداری دارید که سقف آن بلند است، طراحی پرده ای که به طرفین وصل می شود، جلب توجه می کند. پرده های سلطنتی و کلاسیک با والان و دکورهای متنوع که در دو طرف جمع می شوند طناب های تزئینی دارند و برای اینگونه اتاق ها ایده مناسبی هستند.

اما اگر اتاق باریک با سقف کوتاه است، بهتر است پرده ها را داخل قاب پنجره نصب کنید و عاری از تزئینات و جزئیات باشد و مقدار پارچه استفاده شده هر چه کمتر باشد، بهتر است.

استفاده از پرده های مدرن مانند لوردراپه، کرکره، زبرا و شید ایده های مناسبی برای این نوع اتاق هاست. اما اگر دوست دارید پرده توری استفاده کنید بهتر است کاملا ساده باشد.

اگر مبل ها را زیر پنجره چیده اید، پرده را نباید بلند انتخاب کنید، بلکه باید به اندازه ای باشد که به مرزهای مبل برسد نه بیشتر وگرنه جلوه مناسبی نخواهد داشت. و اگر مبل تیره رنگ، خاکستری یا سیاه انتخاب کرده اید، برای رسیدن به کنتراست پرده روی آن را به رنگ خاکستری روشن انتخاب کنید.

پرده به دو قسمت تقسیم می شود: بزرگترین آن که اصل پرده است و اغلب توری انتخاب می شود به رنگ روشن و معمولا با یک طراحی ساده است.

و در بالای آن والان و دکور ها که در بغل پرده قرار دارند، رنگ تیره انتخاب می شود و لزوماً از رنگ مبل استفاده نمی شود و کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد. اما در کل انتخاب پرده با پارچه هایی با نقش و نگار شلوغ نمی تواند زیاد ایده آل و شکیل به نظر برسد.

استفاده از پارچه های پرده برای دوخت چند کوسن برای مبلمان می تواند ایده جذاب و بی نظیری باشد زیرا زیبایی همگانی ایجاد می کند.

اگر سایر اثاثیه و لوازم موجود در اتاق از نظر رنگی روشن باشند، مانند بژ یا سفید، بهتر است پرده را به رنگ تیره انتخاب کنید. اما اگر لوازم داخلی اتاق ساده است، ترجیح تان این باشد که پرده ای گلدار یا راه راه انتخاب کنید، یا رنگ تیره موجود روی بالش های کوچک روی مبل (کوسن) را تکرار کنید.

استفاده از رنگ های مکمل و متناسب که می تواند رنگ پرده ها را تیره تر و یا روشن تر از رنگ مبل ها برگزیند، فضا را از یکنواختی و کسالت خارج خواهد کرد و دکوراسیونی ایده آل به شما هدیه خواهد داد.

چگونه رنگ پرده ها را با مبل ها هماهنگ کنیم2

 

اشتباهات رایج در انتخاب پرده

پرده ها مانند لباس های منزل هستند که به آن ظرافت، حریم خصوصی و گرما می بخشند، به لوکس بودن آن و ایجاد حس آرامش و امنیت می دهند ، اما برخی از اشتباهات وجود دارد که ممکن است زیبایی ظاهر پرده را از بین ببرد.

بیشتر این خطاها در سه چیز خلاصه می شود: اندازه پرده نسبت به دیوار کوچک و کوتاه است، یا بیش از حد طولانی است و انقدر آویزان است که کف اتاق را لمس می کند یا شروع آن به طور قابل توجهی پایین تر از ابتدای سقف است.

هرچه پرده بزرگتر باشد ، به عنوان مثال ، دیوار یک پرده بزرگ یک دیواره کامل را پوشانده است، دکوراسیون شما بی نقص خواهد بود.

اما اگر نمی توانید پرده را به اندازه یک دیوار درست کنید، حداقل آن را برای اندازه درب یا پنجره خیلی کوچک نکنید. هر چه عرض پرده بیشتر باشد، هنگام باز کردن آن و صاف کردن آن زیبایی بیشتری خواهد داشت.

امیدوارم که مطلب چگونه رنگ پرده ها را با مبل ها هماهنگ کنیم؟ مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :