نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل

نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل

کاغذ دیواری موثرترین و بهترین راه برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل شماست.

اگر به تازگی وارد دنیای بی پایان کاغذ دیواری شده اید، بی شک تعجب خواهید کرد زیرا در میان هزاران نوع از طرح و رنگ بی انتها، از نقش های برجسته تا ساده و آسان، ساکت و چند رنگ، براق، بافت هولوگرافیک و … در پیدا کردن طرحی که گویای فردیت شما باشد سردرگم خواهید شد.

کاغذ دیواری بهترین روش برای پوشاندن تمانی عیب و نقص های ریز و درشت دیوار هاست و برخلاف رنگ آمیزی هم کم هزینه تر است و همچنین مدت زمان کمی برای نصب نیاز دارد.

زمانی که شما تصمیم می گیرید منزل خود را کاغذ دیواری کنید، در ذهن خود با سوال هایی روبرو خواهید شد که قصد بررسی و پاسخگویی به این سوالات را داریم.

با هومیز همراه باشید.

کاغذ دیواری متناسب با سبک منزل

در اولین گام از انتخاب کاغذ دیواری سبک اتاقی را که قصد دارید کاغذ کنید را باید در نظر بگیرید، سبک کلاسیک، سبک مدرن، رمانتیک، مینیمال و…

هر کدام کاغذ دیواری مخصوص و همخوان با خود را می طلبند. ناگفته نماند انتخاب سبک ها عمیقا به ابعاد اتاق نشیمن و یا هر بخش دیگری از منزل شما بستگی دارد.

اگر دکوراسیون منزل تان رمانتیک است، یک کاغذ دیواری با سیلاب های ظریف، خطوط  و گل های ریز در رنگ های خفه و خاموش (ملایم) و پاستیل ظریف را حتما امتحان کنید.

ست کردن رنگ و طرح های کاغذ دیواری با یکی از اجزای اصلی اتاق می تواند یک آرامش بی نظیر در خانه ایجاد کند.

اما اگر دکوراسیون منزلتان از سبک مدرن و معاصر پیروی می کند طرح و شکل های هندسی جسورانه و دارای براقیت عالی با طرحی از گل های درشت و رنگی (رنگ های شاد) بدون شک مبین مد روز خواهد بود.

در این سبک طرح کاغذ دیواری اگر دارای نوارهای افقی باشد، طول را به اتاق نشیمن شما اضافه می کنند و قسمت های عمودی عرض منزل تان را بزرگ تر جلوه می دهد.

برای دکوراسیون های سبک کلاسیک (سنتی)  که اغلب ما در یک چنین خانه هایی بزرگ شده ایم، هیچ چیز در آن غیر قابل پیش بینی نیست زیرا همیشه ، همه چیز از یک قانون از پیش نوشته شده پیروی می کند.

پس کاغذ دیواری انتخابی برای این سبک دور از ذهن نیست. تنها کافیست سدها و راه های پیچیده را بررسی کنیم که کاغذ دیواری در عین آرامش بخشی به اعضای خانواده، کاملا با مبلمان و دکوراسیون سنتی همخوانی داشته باشد.

مدل های ساده کاغذ دیواری هرگز از مد نمی افتد برای همین برای اشخاصی که روحیه تنوع طلب دارند انتخاب مناسبی هستند زیرا طرح های خاص و شلوغ در مدت زمان کمی رو به خسته کنندگی می روند و این موجب می شود هزینه ای مضاعف بکنید. اما کاغذ دیواری هایی با ترکیب نوع ساده و طرح دار انتخاب بهتری است.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل1

 

چگونه از کاغذ دیواری در اتاق استفاده کنیم؟

در این مرحله باید بدانید که قصد دارید از کاغذ دیواری موجود چگونه استفاده کنید چون سبک های مختلف به یک شگل عمل نمی کنند و گزینه های مختلفی از نحوه نصب و طراحی کاغذ دیواری ها موجود است.

آیا قصد دارید دیوار را بپوشانید؟  طراحی یک نوار ساده و کلاسیک که به صورت افقی در چهار طرف دیوار نصب شده است ، جلوه ای تازه و معاصر را به فضا می بخشد. طرح های بزرگ و ساده نمی توانند تمام ابعاد یک اتاق را تحت الشعاع قرار دهند اما جای گذاری یک دیوار بدون کاغذ، و یا یک کاغذ دیوار ساده و بدون طرح مد روز به آن اضافه می کند.

برجسته کردن یک بخش از دیوار مانند پشت یک مبل، تلویزیون یا تخت خواب یک الگوی نمایشی جسورانه است که طرح هایی براق، باشکوه و زیبایی به فضای منزل تان خواهد بخشید.

الگوهای عمودی که بر ارتفاع تاکید دارند با ایجاد خطای دید موجب می شوند سقف منزل تان بلندتر به نظر برسد و الگوهای عمودی در اتاق هایی که باریک هستند، عریض تر جلوه می دهد.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل2

انتخاب کاغذ دیواری

بعد از انتخاب و تعیین سبک و الگوی مد نظرتان، بهتر است به دنبال کاغذ دیواری دلخواهتان بروید.

اگر برای اولین بار قصد دارید خانه خود را کاغذ دیواری کنید، از انتخاب الگوهای کوچک خودداری کنید. اما انتخاب یک طرح مسطح یا بافت دار کاملا به سبک شخصی شما مربوط می شود. اما در کل الگوهای دارای بافت ، ظاهری جذاب تر به فضا می بخشند و طرح های مسطح دیواری با ظاهری صاف و تصفیه شده ارائه می دهند.

کاغذ دیواری های مسطح امکان به نمایش گذاشتن تزئینات جزئی زیبا و براق را به شما میدهد.کاغذ دیواری های مسطح توانایی پوشاندن تمامی عیب و نقص های دیوار را ندارد، ولی  اگر در دیوارهای خود نواقص زیادی دارید، اما ظاهر کاغذ دیواری مسطح را ترجیح می دهید و دوست دارید حتما از این نوع استفاده کنید، استفاده از آستر دیواری به عنوان یک لایه پایه می تواند پوشش اضافی مورد نیاز را به شما بدهد.

اگر قصد دارید به منزلتان ظاهری رسمی ببخشید یک سبک مناسب را انتخاب کنید، الگوهای در مقیاس بزرگ و با رنگ های چشمگیر گزینه های مناسبی هستند.

برای داشتن یک سبک سرگرم کننده و روشن کاغذ دیواری هایی با  نقوش کوچک را برگزینید.

در انتخاب و خرید کاغذ دیواری به رنگ و طرح کف پوش نیز حتما توجه کنید، اگر کفپوش منزل شما ساده است بهتر است از کاغذ دیواری گلدار و شلوغ استفاده کنید. اما اگر کفپوش شما طرح دار و شلوغ است انتخاب کاغذ دیواری با طرح ساده برای شما بهترین ایده است.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل3

تعیین مقدار و اندازه  کاغذ دیواری برای خرید

برای اینکه به چه مقدار و اندازه کاغذ دیواری نیاز دارید مراحل زیر را حتما انجام دهید تا با کمبود یا اضافه آمدن مواجه نشوید.

ابتدا تمام دیوارها را به دقت اندازه بگیرید و در کاغذی آن را یادداشت کنید.

واحد محاسبه کاغذ دیواری رول است. اما همه نمی دانیم که هر رول دقیقا چند متر است. رول ها در متراژهای مختلفی هستند با این حال همه آنها از یک سری استانداردهای مشترک پیروی می کنند. اندازه های یادداشت شده خود را هنگام خرید همراه خود داشته باشید، از طرف فروشنده به اندازه خرید راهنمایی خواهید شد، پس نگران نباشید.

سعی کنید هنگام خرید یک رول اضافی از آنچه نیاز دارید را سفارش دهید. بهتر است این رول اضافی را همزمان با خرید اصلی تهیه کنید تا اطمینان حاصل کنید که رول های اضافی از همان محصول در حال اجرا هستند، و در صورت اتمام رول های اصلی نگران این نباشید که شاید دیگر نتوانید مشابه آن را بیابید و یا رول خریداری شده با تغییر رنگ و متفاوت از قبلی ها همراه باشد. رول های بلا استفاده را می توانید بازگردانید پس در خرید رول اضافی دست و دلبازی به خرج بدهید.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل4

انواع کاغذ دیواری

بد نیست قبل از اقدام به خرید کاغذ دیوار درباره معمول ترین و مرسوم ترین نوع آنها اطلاعاتی داشته باشید.

با دوام ترین کاغذ دیواری ها دارای پوشش وینیلی هستند که قابل شست و شود و ضد آب می باشند. این نوع از کاغذ دیواری دو نوع است.

در نوع اول آن در پشت کاغذ دیواری لایه ای از وینیل قرار دارد و مدل دوم دارای لایه ای از وینیل در قسمت روی کاغذ دیواری است.

بی شک مدل دوم ماندگاری بیشتری دارد اما نوع اول قابل شستشو و ضد آب است و همچنین راحت تر از روی دیوار جدا می شود.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل5

امیدوارم که مطلب نحوه انتخاب کاغذ دیواری ایده آل مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :