8 تکنیک برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی

8 تکنیک برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی

سالن پذیرایی یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های یک خانه به شمار می رود که باید به زیبایی آن اهمیت بسیاری دهید. اگر شما این بخش از خانه خود را به بهترین نحو ممکن طراحی کنید بدون شک فضایی زیبا و شیک خواهید داشت. بسیاری از افراد به صورت حرفه ای می توانند اتاق نشیمن شما را طراحی کرده و هر یک از وسایل را در جای مخصوص خود قرار دهند.

در واقع باید بدانید افرادی که طراحان دکوراسیون و چیدمان منزل هستند از قانون خاصی پیروی نمی کنند و قانون های آنها برای انجام کارشان هم زیاد دشوار نمی باشد. شما اگر به تنهایی می خواهید سالن پذیرایی تان را طراحی کنید و تمامی وسایل را به صورت حرفه ای در جای مناسبی قرار دهید باید با برخی از نکات آشنایی بیشتری داشته باشید. برای اینکه اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند در ادامه برخی از نکات حرفه ای بودن دکوراسیون را معرفی می کنیم.

توصیه هایی کاربردی برای چیدمان سالن پذیرایی :

برخی از مهمترین و اصلی ترین توصیه هایی که شما باید برای چیدمان سالن پذیرایی در نظر داشته باشید و به آن اهمیت دهید عبارت می باشد از :

  1. وسایل اضافی را در اتاق بگذارید :

بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که اگر از وسیله های زیادی در اتاق نشیمن خود استفاده کنند زیبایی آن فضا بیشتر خواهد شد. ولی شما باید به خوبی بدانید که که خانه شلوغ هیچ زیبایی نخواهد داشت و جذابیت منزل تان را زیر سوال می برد. شما باید جذابیت و خلاقیت را در دکوراسیون فضای منزل خود افزایش دهید تا از این طریق بتوانید از آن فضا و چیدمان لذت ببرید.

شما نیازی نیست بیشتر بودجه خود را صرف خرید وسایل زیادی برای خانه خود نمایید. بلکه بهتر است آن بودجه و هزینه را برای خرید وسایل با کیفیت تر بگذارید. اینکه وسایل درون اتاق نشیمن شما با کیفیت و زیبا باشد بسیار مهمتر از این است که آن وسایل زیادی باشند. یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد طراحی سالن پذیرایی باید در نظر داشته باشید این است که، نیازی نیست تمامی فضاهای درون اتاق نشیمن را با وسایل پر کنید.

  1. نصب اصولی تابلوها :

نصب کردن تابلو در سالن پذیرایی یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید انجام دهید. ولی باید بدانید که برای نصب کردن آن باید به برخی از مهمترین اصولی که در مورد نصب تابلو وجود دارد توجه داشته باشید تا از این طریق هم زیبایی تابلو بیشتر به چشم بیاید و هم اتاق نشیمن شما زیباتر شود. دقت داشته باشید که تابلوها را زیاد نباید در بالای دیوار نصب کنید. بسیاری از افراد تابلو یا حتی ساعت دیواری منزل را در قسمت بالای دیوار نصب می کنند که این روش اصلا درست و اصولی نمی باشد.

همچنین شما باید به رنگ بندی تابلوی مورد نظر خود هم دقت داشته باشید که با دیگر وسایل درون اتاق نشیمن هماهنگی لازم را داشته باشد. تابلوها را باید در قسمت مرکزی دیوار نصب کنید. نصب کردن تابلو در کنار میز ناهارخوری و یا در کنار مبلمان منزل یکی از بهترین ایده هایی می باشد که می توانید در نظر داشته باشید تا فضای مورد نظر خود را زیباتر نشان دهید.

8تکنیک برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی2

 

  1. تنظیم کردن وسایل با فرش :

از دیگر اصولی که باید برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی در نظر داشته باشید و به آن توجه کنید این است که، تمامی وسایل اتاق نشیمن را با فرشی که در سالن پهن کرده اید هماهنگ سازید. برای تنظیم کردن فرش با وسایل چندین راه وجود دارد و شما باید به آنها توجه داشته باشید. اگر فرس سالن شما بزرگ باشد تمامی سطح زمین را در بر می گیرد که همین مسئله موجب می گرد  فضای اتاق نشیمن تان اشرافی تر به نظر برسد. برخی از قسمت های سطح زمین باید خالی بماند تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

اگر اتاق نشیمن شما کوچک است باید بدانید که پهن کردن فرش یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید. بسیاری از افراد از آنجایی که فضای خانه شان کوچک است ترجیح می دهند تنها از یک قالیچه استفاده کنند که این انتخاب اشتباه است و باید از یک قالی مناسب استفاده کنند. امروزه بسیاری از افراد متراژ خانه هایشان کم است و به همین دلیل مایل هستند که از قالیچه های کوچک استفاده کنند، ولی باید بدانید که فرش انتخاب بهتری می باشد. دقت داشته باشید که تنها باید پایه های جلویی مبل را روی فرش قرار دهید.

  1. ایجاد جلب توجه :

اینکه شما در سالن پذیرایی خود بتوانید از وسایل خاص استفاده کنید بسیار اهمیت دارد، چرا که آن وسیله جلب توجه زیادی ایجاد می کند. تابلوهای خاص هنری و یا میز منحصر به فرد از جمله بهترین و زیباترین وسیله هایی می باشد که می توانید در سالن خود داشته باشید. شومینه های زیبایی در سالن پذیرایی قرار می گیرد که شما می توانید روی آنها را با وسایل خاصی تزئین کنید. در برخی از سالن هایی که طراحی کلاسیک دارند باید از وسیله هایی که کلاسیک و لوکس هستند استفاده کنید.

8تکنیک برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی3

 

  1. تمامی خلاقیت هایی که بر اساس علاقه است را باید کنار بگذارید :

برخی از وسایلی که شما می خواهید در سالن پذیرایی خود قرار دهید امکان دارد که با دیگر وسایل سالن هماهنگی نداشته باشد. شادی آن وسایل را بر اساس خلاقیت های خود طراحی کنید که این مورد چندان مهم نیست، چرا که بیشتر باید به هماهنگی وسایل دقت داشته باشید. شما اگر در این مورد اطلاعات کافی نداردی و نمی توانید به بهرتین نحو ممکن وسایل مورد نظر خود را در سالن قرار دهید، بهتر است با افرادی که تخصص بیشتری دارند مشورت کنید.  آنها می توانند هر یک از وسایل شما را در بهترین جایگاه قرار دهند تا زیبایی منحصر به فردی داشته باشد.

  1. ایجاد درخشندگی :

اینکه می خواهید برای طراحی سالن پذیرایی خود از چه وسایلی استفاده کنید بستگی به سلیقه شخصی تان دارد. هرچه که در این مورد بیشتر سعی کنید بدون شک نتیجه بهتری را دریافت خواهید کرد. هماهنگ کردن وسیله هایی که با یکدیگر تناسبی ندارند بدون شک جلوه زیبایی به منزل شما نمی دهند. به عنوان مثال باید بدانید شما نمی توانید یک وسیله مدرن را در کنار وسیله ای لوکس و سلطنتی قرار دهید. در این صورت هرچه که آن وسیله هم زیبایی داشته باشد در کنار آن وسیله دیگری زیبایی خود را از دست می دهد.

اگر می خواهید درخشندگی وسایل مورد نظرتان بیشتر به چشم بیاید باید بین هر یک از آنها هماهنگی ایجاد کنید. نور یکی از مهمترین عوامل است که درخشندگی وسایل را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. اگر سبک سالن پذیرایی شما کلاسیک می باشد و تمامی وسیله هایی را که در سالن قرار داده اید لوکس هستند بدون شک اگر شما روی آنها نور زیبایی را پخش کنید زیبای شان افزایش پیدا می کند.

8تکنیک برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی4

 

  1. توجه کردن به سوی دید :

جلب توجه کردن از هر سوی سالن پذیرایی به سوی دیگر آن بسیار متفاوت می باشد و شما باید این مورد را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین و زیباترین دکوراسیون را در سالن به وجود آورید. هر شخصی که وارد خانه شما می شود در ابتدا ورودی منزل را به خوبی تماشا می کند و این بخش برایش از دیگر بخش های خانه اهمیت بیشتری دارد. بنابراین شما باید به این مورد دقت بسیار زیادی داشته باشد و به سوی دید از سمت وارد شدن به منزل بیشتر اهمیت دهید. بر اساس سلیقه شخصی خود و اصولی که در مورد چیدمان منزل وجود دارد می توانید خودتان از ابتدای ورود خانه را در نظر بگیرید و به زیباترین شکل ممکن وسایل را کنار یکدیگر قرار دهید.

  1. مقیاس های متفاوت :

شما برای خرید هر نوع وسیله ای که طراحی و دکوراسیون سالن پذیرایی را زیباتر می کند باید دقت زیادی داشته باشید که با دیگر بخش های خانه هم هماهنگی داشته باشد. امکان دارد شما برای خرید یک وسیله در مغازه آن را بسیار زیبا مشاهده کنید ولی آن در کنار وسیله های شما زیبایی خاصی نخواهد داشت، به همین دلیل بهتر است آنها را خریداری نکنید. به عنوان مثال شاید بخواهید یک مجسمه فیل برای سالن خود خریداری کنید که اندازه آن بر اساس استانداردهای دیگر وسایل شما نمی باشد.

8تکنیک برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی5

 

به همین دلیل هر وسیله ای را که می خواهید برای سالن پذیرایی خریداری کنید باید از نظر اندازه و مقیاس به خوبی مورد بررسی قرار دهید. در این بین باید دقت داشته باشید که اگر وسیله های تزیینی منزل بیشتر باشد دلیل بر این مسئله نیست که آنها اتاق نشیمن را زیباتر می کنند، بلکه شاید زیبایی فضا را تا حد بسیار زیادی زیر سوال ببرند و شلوغی زیادی در سالن چشم هر بیننده ای را خسته می کند. زیبایی سالن به سادگی آن می باشد، و کیفیت هر یک از وسیله هایی که در سالن قرار دارد هم اهمیت زیادی خواهد داشت.

اگر هر یک از اصول و تکنیک هایی که برای زیبایی سالن پذیرایی بیان کردیم را اگر جدی بگیرید و به آنها عمل کنید بدون شک فضایی زیباتر و شیک تر خواهید داشت که از آن لذت خواهید برد.

امیدوارم که مطلب 8 تکنیک برای طراحی و چیدمان سالن پذیرایی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :