نوع چیدمان مبلمان، فرش و تابلو در سالن پذیرایی

نوع چیدمان مبلمان، فرش و تابلو در سالن پذیرایی

اگر می خواهید سالن پذیرایی زیبا و شیکی داشته باشید باید به برخی از نکات مهم در مورد طراحی آن توجه نمایید تا بتوانید از فضایی که به وجود می آورید لذت ببرید. در واقع ما باید بدانیم اتاق نشیمن به عنوان قلب منزل شناخته می شود و اولین تاثیر را روی افرادی که وارد منزل می شوند می گذارد. چیدمان اتاق نشیمن تا حدودی شخصیت ما را نشان می دهد و به همین دلیل باید سعی کنید بر اساس سلیقه شخصی تان به بهترین نحو ممکن اتاق نشیمن خود را چیدمان نمایید.

بیشتر شما زمانی که می خواهید اتاق نشیمن خود را چیدمان کنید به این فکر می کنید که چه چیزی را دوست دارید و به این مسئله که آیا آن وسیله و جای آن اصولی می باشد زیاد فکر نمی کنید. در صورتی که باید بدانید این روش اشتباه است و باید به آن هم فکر کنید. چیدمان سالن پذیرایی بسیار اهمیت دارد و شما باید به برخی از نکات مهم در این مورد توجه داشته باشید.

نکاتی در مورد چیدمان مبل، فرش و تابلو در سالن پذیرایی :

سالن پذیرایی یکی از مهمترین قسمت های خانه به شمار می رود که بیشتر افراد خانواده سعی می کنند اوقات فراغت خود را در این بخش از خانه بگذرانند. یکی از متنوع ترین اتاق های خانه اتاق نشیمن می باشد که چندین نقش را با هم ایفا می کند . این اتاق باید چندین نیاز افراد را که زیبایی، سرگرمی، راحتی و … می باشد تامین کرده و محیطی برای از بین بردن استرس های روزانه باشد. یکی از مهمترین نکاتی که باید برای طراحی اتاق نشیمن در نظر بگیرید این است که سبک آن را مشخص کنید.

زمانی که شما سبک سالن پذیرایی خود را انتخاب کنید راحت تر می توانید وسایل آن اتاق را خریداری نمایید. اما باید بدانید برخی از نکاتی که باید انجام دهید  تا در طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن دچار اشتباه نشوید عبارت است از :

  1. یک اتاق نشیمن عالی با یک کاناپه زیبا شروع می شود :

یکی از مهمترین و اولین اصولی که باید برای طراحی اتاق نشیمن در نظر داشته باشید این است که مبلمان را به بهترین نحو ممکن در کنار یکدیگر قرار دهید. اینکه شما تنها بخواهید در اتاق شیمن خود چند عدد صندلی و مبلمان قرار دهید اصلا کافی نیست. شما باید برای چیدمان مبل خود برنامه داشته باشید و به خوبی به این برنامه عمل کنید. این برنامه ریزی و نقاطی که در مورد چیدمان مبل باید به آن توجه نشان دهید عبارت می باشد از :

نوع چیدمان مبلمان، فرش و تابلو در سالن پذیرایی2

 

– سعی کنید حتما در اتاق نشیمن تان یک کاناپه راحت داشته باشید که رنگ آن هم با دیگر عناصری که در سالن پذیرایی دارید هماهنگی داشته باشد. کاناپه ای که انتخاب می کنید را باید در اندازه مشخص شده و استانداردی تهیه کنید تا هم بتوانید روی آن بنشینید و هم اینکه بتوانید روی آن لم دهید.

– مبلمان اتاق نشیمن را باید به گونه ای بچینید که رفت و آمد کردن برایتان آسان باشد. اینکه بخواهید به سختی از میان مبل ها رد شوید بسیار اشتباه است و به هیچ عنوان نباید مبل ها را در کنار یکدیگر بچینید.

– اگر سالن پذیرایی شما مساحت بیشتری دارد می توانید از مبلمانی که شکل آنها به صورت ال می باشد استفاده کنید این نوع مبلمان یکی از ویژگی های اصلی ای که دارند این است که فضای اتاق را بسیار صمیمی تر و دنج تر می سازند. شم با چیدمان این نوع از مبلمان می توانید یک جداسازی بسیار حرفه ای در منزل خود داشته باشید.

–  اگر مبلمان شما به گونه ای است که صندلی تکی هم دارد باید آن را به گونه ای در کنار دیگر صندلی ها قرار دهید که خارج از فضای گفتگو نرود.

– دقت داشته باشید که اصلا نیازی نیست مبلمان خود را به دیوار بچسبانید، بلکه باید آنها را به مرکز اتاق نزدیک کنید تا فضای صمیمانه تری ایجاد کرده باشید.

  1. فرش بزرگ زینت بخش اتاق نشیمن :

انتخاب کردن فرش برای سالن پذیرایی یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید به طو دائم دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید باید در ابتدا فرش خود را انتخاب کنید. یکی از اولین مواردی که مربوط به انتخاب فرش است و باید به آن دقت داشته باشید اندازه آن می باشد. فرشی را که می خواهید در اتاق نشیمن بیندازید نه باید خیلی کوچک باشد و نه باید خیلی بزرگ باشد. برخی از مهمترین ویژگی هایی که باید فرش اتاق نشیمن داشته باشد عبارت است از :

نوع چیدمان مبلمان، فرش و تابلو در سالن پذیرایی3

 

– اندازه فرش باید به گونه ای باشد که پایه های جلویی مبل روی فرش قرار بگیرد و پایه های عقبی هم روی زمین قرار بگیرد. یکی از نکاتی که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید این است که از قالیچه و یا فرش هایی که اندازه آنها کوچک است برای سالن پذیرایی خود استفاده نکنید.

– اندازه فرش را باید بر اساس متراژ سالن خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این اندازه نباید زیادی بزرگ باشد و نه اینکه زیادی آن را کوچک بگیرید.

– برخی از رنگ هایی که شبیه به رنگ کرم هستند برای فرش انتخاب مناسب تری به شمار می روند، چرا که این دسته از فرش ها به فضا حس نشاط و آرامش بیشتری می دهند.

– در انتخاب کردن طرح فرش هم باید به خوبی سایز اتاق را مورد بررسی قرار دهید؛ همچنین باید به طرح مبلمانی که دارید دقت داشته باشید. اگر سالن پذیرایی که شما دارید اندازه کوچی دارد و در مبلمان شما هم طرح های شلوغی به کار رفته است باید از فرش هایی استفاده کنید که طرح های آن خلوت تر است.

– طرح فرشی را که می خواهید در سالن خود قرار دهید را باید از روی سبک دکوراسیونی که دارید انتخاب نمایید. به عنوان مثال اگر سبک سنتی می پسندید باید فرش خود را هم از میان سبک های سنتی انتخاب کنید. اما اگر سبک مدرن را بیشتر می پسندید بهتر است سبک های مدرن را انتخاب و خریداری کنید.

  1. وسایل هنری را در جای درست آویزان کنید :

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای طراحی سالن پذیرایی در نظر داشته باشید این است که از تابلوها استفاده کنید. این تابلوها باید بی نظیر باشند و دیوار خانه را به بهترین نحو ممکن تزیین کنند. البته که باید بدانید همه جای دیوار را اصلا نیازی نیست پر کنید و تنها بخشی از آن را باید با تابلوها طراحی نمایید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که تابلوهای سالن پذیرایی باید داشته باشند عبارت است از :

نوع چیدمان مبلمان، فرش و تابلو در سالن پذیرایی4

 

– سلیقه خود را در تزیین کردن دیوارها حتما در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین نوع آن را خریداری نمایید. در واقع باید بدانید انتخاب کردن تابلوها به سلیقه شما بستگی دارد.

– در مورد قوانین نصب تابلوها روی اصولی بودن آنها در سالن پذیرایی باید اطلاعات دقیقی داشته باشید تا بتوانید آنها را در جای مناسبی نصب کنید.

– اگر اتاق شما کوچک می باشد بهتر است تنها از چند تابلویی که اندازه آنها هم کوچک است استفاده کنید. دقت داشته باشید رنگ آنها باید با مبلمانی که در اتاق دارید یکی باشد تا زیبایی بیشتری را در اتاق نشیمن شما ایجاد کند. اگر اتاق بزرگ تری دارید باید بدانید که تابلوهای بزرگ نقاشی بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید.

– از دیگر نکاتی که زمان نصب کردن انواع تابلوها به دیوار سالن پذیرایی باید به آن دقت داشته باشید این است که سبک آن را مشخص کنید. اینکه دکوراسیون منزل شما سنتی و یا مدرن می باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و شما هم باید به این مورد دقت داشته باشید. امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند از سبک دکوراسیون مدرن پیروی کنند و تعداد تابلوهای مدرن هم بسیار زیاد است که شما می توانید بر اساس سلیقه شخصی خود یکی از آنها را انتخاب و خریداری کنید.

– فضایی که روی دیوار برای نصب کردن تابلوها در نظر میگیرید نباید زیادی بالا باشد و نه اینکه زیادی آنها را در قسمت پایین دیوار نصب کنید. دقت داشته باشید که باید هر یک از انواع تابلوها را در مرکز دیوار نصب کنید تا از این طریق زیبایی بیشتری را درون آنها مشاهده کنید. هر فردی که بر اساس سلیقه شخصی خود بخواهد تابلوها را نصب کند بدون شک زیبایی زیادی در سالن خود ایجاد نمی کند. باید به تمامی اصول و قوانین که در مورد نصب کردن تابلو وجود دارد توجه داشته باشید تا بهترین نوع آنها را تزئین کرده و نصب کنید.

نوع چیدمان مبلمان، فرش و تابلو در سالن پذیرایی5

 

کلام آخر :

سه نکته ای که در مورد طراحی مبلمان، فرش و تابلوها برای دکوراسیون سالن پذیرایی بیان کردیم اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما به تمامی نکات بیان شده در مورد آنها دقت داشته باشید بدون شک زیبایی بیشتری را در فضا به وجود خواهید آورد و از این فضا لذت بیشتری خواهید برد.

امیدوارم که مطلب نوع چیدمان مبلمان، فرش و تابلو در سالن پذیرایی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :