6 نکته مهم برای طراحی اتاق خواب شیک

6 نکته مهم برای طراحی اتاق خواب شیک

اتاق خواب یکی از مهمترین قسمت های خانه می باشد که افراد زمان زیاد را در آن می گذرانند.  استفاده کردن از این اتاق به عنوان یکی از بهترین مکان هایی می باشد که برای استراحت شناخته می شود. یک ساختمان امکان دارد بر اساس متراژی که دارا می باشد چندین اتاق و یا یک اتاق داشته باشد. تمامی تجهیزاتی که برای هر یک از اتاق ها می خواهید مورد استفاده قرار دهید را باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا بهترین نوع آن را انتخاب کرده تا با دکوراسیون اتاق هماهنگی داشته باشد.

به طور کلی باید بدانید که هر یک از انواع اتاق خواب که شما در خانه خود دارید باید به بهترین نحو ممکن طراحی شود و نکات زیادی را برای طراحی آن در نظر بگیرید. در ادامه برای اینکه اطلاعات شما افزایش پیدا کند و بتوانید به بهترین نحو ممکن اتاق خود را طراحی کنید چند نکته معرفی می کنیم.

نکاتی برای طراحی اتاق خواب شیک :

برخی از مهمترین نکاتی که شما باید برای طراحی اتاق خواب شیک و زیبا در نظر داشته باشید عبارت است از :

  1. استفاده از رنگ مناسب برای دیوار :

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که شما باید برای طراحی کردن اتاق در نظر داشته باشید رنگ آن می باشد. رنگ هایی که گرم هستند مانند رنگ قرمز را باید دقت داشته باشید که هرگز برای اتاق خواب مورد استفاده قرار ندهید. در واقع باید بدانید فضای اتاق آرامش زیادی را در دل افراد ایجاد می کند و رنگ هم یکی از مهمترین نکات این آرامش می باشد. نشاط و انرژی شما در اتاق خواب تان افزایش پیدا می کند و به همین دلیل است که رنگ با انرژی و شادی را باید در اتاق به کار ببرید. شما می توانید از کاغذ دیواری هم برای طراحی کردن دیوار استفاده کنید که رنگ بندی و طرح های آن هم متنوع است.

برای طراحی رنگ اتاق خواب باید به سبک وسایل و نوع سلیقه خود توجه زیادی داشته باشید. اگر شما سبک مدرن و امروزی را می خواهید برای اتاق خود در نظر بگیرید رنگ های بسیار زیادی مانند رنگ بنفش، آبی و … را می توانید انتخاب کنید تا زیبایی اتاق خود را افزایش دهید. برخی از اتاق ها هم که سبک کلاسیک و لوکس دارند باید رنگ بندی آرام و دلنشینی داشته باشند. رنگ های کرم و طوسی از آن دسته رنگ هایی به شمار می رود که برای این اتاق ها مناسب است. بنابراین شما پیش از اینکه اتاق خواب خود را طراحی کنید باید به سبک و سلیقه خود برای رنگ بندی آن توجه زیادی داشته باشید.

6نکته مهم برای طراحی اتاق خواب شیک2

 

  1. انتخاب فرش مناسب :

آیا تاکنون شما به اهمیت فرش در اتاق خواب خود فکر کرده اید و می دانید چه فرشی برای اتاق خواب شما مناسب تر است؟ انتخاب کردن یک فرش مناسب نه تنها انسجام بخشی اتاق را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد، بلکه عمق بخشی این فضا را هم افزایش خواهد داد. اینکه زیر پای شما گرمی و انرژی زیادی داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد که تنها فرش می تواند این انرژی را به شما ارائه دهد. استفاده کردن از فرش که اندازه آن کوچک می باشد و یا اندازه آن بسیار بزرگ است اصلا انتخاب مناسبی برای اتاق خواب شما به شمار نمی رود. در واقع باید بدانید اگر می خواهید فرش مناسبی را در اتاق خود بیندازید بهتر است اندازه آن را بر اساس استانداردهای مشخص شده انتخاب کنید.

اگر فرش انتخاب شده شما برای اینکه آن را در اتاق خواب بیندازید اندازه اطراف تخت خواب تان باشد باید بدانید که انتخاب مناسبی کرده اید. در واقع باید بدانید که فرش اتاق هرگز نباید زیر تخت بیفتد و بلکه باید آن را در کنار تخت قرار دهید. زیبایی تخت در صورتی که زیر آن فرشی انداخته شود اصلا افزایش پیدا نمی کند و همچنین زیبایی آن فرش هم تا حد بسیار زیادی از بین می رود. رنگ فرش از آن دسته نکات دیگری می باشد که شما زمان خرید آن باید به خوبی آن را مورد بررسی قرار دهید. در واقع اگر اتاق شما به رنگ بنفش می باشد باید فرش آن را هم از بین رنگ هایی که طیف آن شبیه به بنفش است انتخاب کنید تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

  1. انتخاب تخت خواب مناسب :

یکی از مهمترین وسیله هایی که در اتاق خواب قرار می گیرد و باید آن را با دقت بسیار زیادی انتخاب کنید تخت می باشد. استفاده کردن از تخت خوابی که اندازه آن مناسب باشد و شما زمان استفاده کردن از آن راحت باشید یکی از مهمترین نکاتی است که هر زمان قصد خرید آن را داشتید باید به آن دقت کنید. برخی از تخت خواب ها هستند که اندازه آنها کوچک است و بدون شک بهتر است آنها را برای اتاق خواب خود خریداری نکنید، چرا که آنها ویژگی های لازم را ندارند و شما روی آنها راحت نمی توانید بخوابید. آن دسته از تخت ها که ارتفاع بیشتری دارند و شما از آنها در اتاق خود استفاده می کنید فاخر تر هستند. بنابراین باید بدانید برای انتخاب تخت بهتر است آنهایی را انتخاب کنید که بتوانید زیبایی اتاق خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

6نکته مهم برای طراحی اتاق خواب شیک3

 

همچنین اگر تخت شما جایگاهی در قسمت زیرین دارد می توانید وسیله هایتان را در آن قسمت قرار دهید تا به راحتی فضا اتاق شما بازتر نشان داده شود. دقت داشته باشید که اگر متراژ اتاق خواب تان کم است نباید از تخت خوابی که ارتفاع آن بسیار زیاد می باشد استفاده کنید، چرا که رفت و آمد در این صورت برای شما بسیار دشوار خواهد شد. بنابراین یکی از نکات مهمی که زمان طراحی کردن اتاق خواب شیک و زیبا باید به آن توجه داشته باشید، این است که تخت مناسبی را انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید.

  1. استفاده از نور طبیعی :

همه ما به خوبی می دانیم که نور طبیعی زمانی که در اتاق خواب وجود داشته باشد زیبایی آن را بسیار افزایش می دهد. بنابراین اگر در اتاق خود پنجره دارید بهتر است آن را برای وارد شدن نور طبیعی به فضای اتاق مورد استفاده قرار دهید و پرده های ضخیمی برای آن خریداری نکنید. شما نهایت استفاده را باید از نور طبیعی درون اتاق خواب ببرید تا هم خودتان انرژی بیشتری به دست آورید و هم اینکه اتاقتان فضای دنج تری شود.  چیدمان وسایل اتاق را نباید به گونه ای طراحی کنید که جلوی نور طبیعی خورشید به درون اتاق را بگیرد. از این رو باید دقت بسیار زیادی داشته باشید که اگر هم اتاق شما نور زیادی ندارد از نور مصنوعی استفاده کنید.

با اینکه تاثیر زیبایی نور مصنوعی نسبت به نور طبیعی کمتر است، ولی باید بدانید با وجود آن زیبایی اتاق خواب تامین می گردد. استفاده کردن از روش های نورپردازی مصنوعی بسیار متفاوت می باشد و شما می توانید بین آنها یکی را که با دکوراسیون و طراحی اتاق تان هماهنگی بیشتری دارد را انتخاب و نصب کنید. بنابراین زمان طراحی کردن اتاق به میزان اجرای نور و روش های صحیح نورپردازی دقت زیادی داشته باشید. در انتخاب کردن چراغ خواب بهتر است به خوبی سبک دکوراسیون اتاق را در نظر بگیرید تا زیباترین و شیک ترین آن را انتخاب و خریداری کنید.

6نکته مهم برای طراحی اتاق خواب شیک4

 

  1. کاغذ دیواری اتاق :

استفاده کردن از کاغذ دیواری برای اتاق خواب یکی از مهمترین ایده های کاربردی می باشد که شما باید به آن دقت داشته باشید. در واقع باید بدانید امروزه بسیاری از افراد به جای اینکه دیوار اتاق خود را رنگ کنند از کاغذ دیواری که در سبک ها و رنگ های متنوعی تولید می شود استفاده می کنند. شما هر یک از انواع آنها را می توانید برای اتاق خود انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید. اما باید دقت داشته باشید که رنگ های آن و سبکی را که در نظر دارید انتخاب نمایید تا با دکوراسیون اتاق هماهنگی داشته باشد. استفاده کردن از کاغذ دیواری هایی که طرح آن شلوغ می باشد انتخاب مناسبی به شمار نمی رود و بهتر است آنها را خریداری نکنید.

استفاده کردن از پوسترهایی که طرح های متنوعی دارند ایده های خوبی برای طراحی اتاق خواب می باشد. اگر شما می خواهید فضایی آرام و دلنشین در اتاق خود داشته باشید می توانید از رنگ هایی که آرام و ملایم هستند استفاده کنید. به سبک دکوراسیون اتاق خود اگر توجه داشته باشید بدون شک می توانید بهترین کاغذ دیواری را برای آن خریداری کنید  و در اتاق نصب کنید.

6نکته مهم برای طراحی اتاق خواب شیک5

 

  1. عدم ایجاد هرج و مرج در اتاق :

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که زمان طراحی اتاق خواب باید در نظر داشته باشید این است که هرج و مرج در اتاق ایجاد نکنید. هر یک از انواع وسیله ها و تجهیزاتی که در اتاق قرار می دهید باید به خوبی در جای مناسبی بگذارید تا آنها موجب هرج و مرج و شلوغی در اتاق نشوند. برخی از افراد سعی می کنند وسیله های زیادی را برای اتاق خود خریداری کنند تا از این طریق زیبایی فضا را افزایش دهند، اما باید بدانید در این صورت به هیچ عنوان زیبایی اتاق بیشتر نمی شود.

امیدوارم که مطلب 6 نکته مهم برای طراحی اتاق خواب شیک مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :