چگونه طراحی دکوراسیون داخلی را شروع کنیم؟

چگونه طراحی دکوراسیون داخلی را شروع کنیم

نکاتی که باید در طراحی داخلی به آنها دقت کنیم.

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل یک پروژه مهم و چالش برانگیز است؛ به ویژه برای کسانی که تصمیم دارند برای اولین بار منزل خود را دکور کنند و یا سبک آن را تغییر دهند.

این کار مستلزم صرف هزینه زیادی است تا بتواند سال های سال رضایت خاطر شما را جلب کند.

اولین قدم برای عملی کردن این تصمیم مهم این است که کمی به کارهایی که تصمیم دارید انجام  دهید فکر کنید تا به دکوراسیون داخلی دلخواهتان برسید.

حتما به اینکه چه سبکی برای شما مناسب است بیندیشید و اینکه قصد دارید طراحی را خودتان انجام دهید و یا به دست یک طراح دکوراسیون حرفه ای بسپارید؟

و یا چقدر هزینه صرف این تصمیم بزرگ کنید؟

هومیز از آغاز تا پایان پروژه‌ی زیبا و دوست داشتنی طراحی دکوراسیون منزل، شما را همراهی خواهد کرد تا هر آنچه که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.

با ما همراه باشید…

در اولین گام از بازسازی دکوراسیون، یک نگاه دقیق به لوازم منزلتان بیندازید، از ریزترین لوازم گرفته تا مبلمان و پرده و رنگ ها و فرش ها و … همه چیز با نگاه ریز بینانه از نظر بگذرانید و خوب بررسی کنید، حال چه چیزهایی را دوست دارید و برایتان خاطره انگیزند و چه چیزهایی را نمی پسندید! تا به راحتی بتوانید در پروژه بازسازی دوباره آنها را به کار بگیرید و یا به کلی حذف کنید.

اگر صرف هزینه زیاد برایتان مهم نیست، از علاقه مندی هایتان یک لیست تهیه کنید، و سپس هرچه را که دوست دارید در دکوراسیون جدیدتان داشته باشید را اولویت بندی کنید.

چگونه طراحی دکوراسیون داخلی را شروع کنیم؟1

 

سری به سایت های دکوراسیون داخلی بزنید و تصاویر فضاهای متنوع و مختلف که به نظرتان دوست داشتنی هستند و با معیارهای شما تطبیق دارند را جمع آوری کنید.

این تصاویر به شما و یا طراح منزلتان کمک می کند تا بدانید دقیقا چه می خواهید.

برای انتخاب دکوراسیون مناسب حتما از اطرافیان خود که نظرشان برایتان مهم است، نظرخواهی کنید به خصوص کسانی که قرار است با شما در این خانه زندگی کنند، نظرات تکمیل کننده یکدیگر است و قطعا اینگونه تصمیمات بسیار مهم هستند.

به کمک تصاویری که جمع کرده اید و لیستی که از قبل آماده شده، شما به راحتی می توانید سبک مورد علاقه تان را انتخاب کنید.

اجزای دکوراسیون داخلی بهتر است دسته بندی شوند. اینگونه به راحتی می توانید، سبک مبلمان، تعداد و ترکیب رنگ آن، مصالح مورد نیاز و طرح و الگوهای هایتان را بدون سردرگمی مرتب کنید.

یک طراحی دکوراسیون مقرون به صرفه تنها در گرو خلاقیت و نوآوری است. کافی است یک نگاه دیگر به خانه و وسایل آن بیندازید.

چگونه طراحی دکوراسیون داخلی را شروع کنیم؟2

چگونه طراحی دکوراسیون داخلی را شروع کنیم؟

وسایل چوبی که رنگ آنها را دوست ندارید می تواند با یک رنگ آمیزی و لکه زدایی زیبا و دلخواه شود و یا مبلمانی که روکش آن را دوست ندارید مشکلش با تغییر پارچه رومبلی قابل رفع است.

تغییر کلی دکوراسیون به یکباره برای کسانی که بودجه کافی دارند بسیار ایده آل است اما اگر برای انجام این کار بودجه کافی در اختیار ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم دکورتان را به یکباره زیرو رو نکنید و آن را در فازهای مختلف انجام دهید.

در این روش بهتر است تغییر دکوراسیون داخلی را از سالن پذیرایی آغاز کنید زیرا این فضا بیشتر در معرض دید است و در واقع پرکاربردترین فضای کل خانه است که اغلب بیشترین زمان را در اینجا می گذرانیم و بعد از اتمام و تکمیل آن به سراغ اتاق های بعدی بروید زیرا فضای نیمه دکور شده قطعا هیچ جذابیتی نخواهد داشت.

امیدوارم که مطلب چگونه طراحی دکوراسیون داخلی را شروع کنیم؟ مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :