طراحی دکوراسیون منزل با رنگ بنفش

طراحی دکوراسیون منزل با رنگ بنفش

رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی از یک طیف رنگی متنوع برخوردار است که شما می­ توانید متناسب با سلیقه خود هر کدام از آنها را انتخاب کنید. رنگ بنفش شاهانه و باشکوه است و می ­تواند شفاف و کم­رنگ و یا پررنگ باشد.

طراحی دکوراسیون منزل با رنگ بنفش1

 

رنگ بنفش در طول تاریخ نشان دهنده ثروت، شکوه و عظمت بوده است و به همین دلیل در طراحی دکوراسیون کاخ­ ها و مکان­های تجملاتی و سلطنتی بیشترین استفاده را داشته است. به همین دلیل شما می ­توانید با استفاده از این رنگ در طراحی، نقاشی و رنگ اسباب و اثاثیه خود جلوه و شکوه خاصی را در منازل خود ایجاد کنید.

استفاده از رنگ بنفش در هیچ نقطه از خانه محدودیتی ندارد و  این رنگ دوست داشتنی و زیبا می­تواند یک گزینه مناسب برای تزیین یک سالن غذاخوری رسمی، یک اتاق خواب و یا یک اتاق نشیمن دنج و زیبا باشد.

رنگ­های متناسب با رنگ بنفش در دکوراسیون

برای ایجاد تناسب بین رنگ­ها در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق می­ توانید از رنگ­های مجاور رنگ بنفش نظیر ارغوانی، قرمز تیره، سرخآبی، شکلاتی و …. استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون منزل با رنگ بنفش2

 

برای ایجاد یک رنگ­بندی منحصر به فرد­ و جذاب­تر می­ توانید از سایه­ های کم­ رنگ رنگ­های هماهنگ با بنفش نیز استفاده کنید.

برای این کار متناسب با چرخه رنگ، سایه روشن ‌تر از رنگ بنفش را انتخاب کنید، بعد از آن می ­توانید رنگ­های هماهنگ مجاور را از همان طیف رنگی انتخاب کنید تا بدین وسیله مطمئن شوید شدت و تعادل بین رنگ­ها به همان اندازه که می­خواهید اجرا می­شود.

در هنگام استفاده از رنگ­ها توجه داشته باشید که نباید از همه آنها به مقدار مساوی استفاده کنید. به همین دلیل بهتر است روشن­ ترین رنگ را به صورت برجسته­ تری استفاده کنید.

استفاده از رنگ بنفش در کنار رنگ­های متضاد

در طراحی دکوراسیون داخلیمنازل مدرن می­توانید از رنگ بنفش در کنار رنگ‌های متضاد آن متناسب با چرخه رنگ استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون منزل با رنگ بنفش3

به عنوان مثال می­توانید در کنار رنگ بنفش از گلدان زرد رنگ یا نارنجی استفاده کنید اما توجه داشته باشید که شما نباید از تمامی رنگ­های متضاد در کنار هم استفاده کنید.

در هنگام استفاده از رنگ­های مکمل یا متضاد بهتر است از رنگ بنفش برای رنگ کردن ۳ دیوار استفاده کنید و یکی از دیوارها را به وسیله ترکیبی از رنگ بنفش و رنگ­های متضاد رنگ ­آمیزی کنید و یا کاغذ دیواری بکشید.

روش دیگر استفاده از رنگ بنفش این است که تمام دیوارهای منزل خود را به رنگ بنفش رنگ آمیزی کنید و برای انتخاب وسایل نظیر مبلمان، میز، کوسن و … از رنگ­های متضاد بهره بگیرید.

استفاده از رنگهای تونال در کنار رنگ بنفش

برای ایجاد یک محیط آرامش بخش در طراحی دکوراسیون داخلیمنزل خود می­ توانید از سایه ­های همان رنگ­ها استفاده کنید.

این رنگ­ها در همان چرخه رنگ قرار می­ گیرند و به مراتب سبک­تر می­شوند زیرا رنگ­ها به مقدار بالاتری با سفید مخلوط می­شود.

شما می­توانید از بافت­های مختلف نظیر فرش، کوسن­های ساتن، پرده و … با رنگ بنفش بهره بگیرید.

از این ترکیب رنگی می­توانید برای ایجاد فضایی آرامش بخش در مکان­هایی نظیر اتاق خواب، سالن مطالعه و … که نیاز به آرامش بیشتری دارد بهره بگیرید.

از رنگ­های خنثی برای انتخاب فرش استفاده کنید و سقف اتاق را با رنگ سفید رنگ­ آمیزی کنید تا مکان مورد نظر شما جادارتر و دل­بازتر نما بدهد.

امیدوارم که مطلب طراحی دکوراسیون منزل با رنگ بنفش مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :