آشپزخانه مخفی (آشپزخانه کثیف) چیست؟

آشپزخانه مخفی چیست6

آشپزخانه مخفی یکی از ایده‌های جدیدی است که امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه از آن  استفاده می­کنند. این ایده به شما کمک می­کند تا بتوانید وسایل متعددی نظیر سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز و سایر وسایل برقی آشپزخانه را از دید افراد مخفی نگه دارید و بدین وسیله فضایی مرتب و تمیز در آشپزخانه خود داشته باشید.

آشپزخانه مخفی چیست5

 

از چه زمانی استفاده از آشپزخانه مخفی اهمیت پیدا کرد؟

همانطور که می‌دانید در گذشته منازل از آشپزخانه­ هایی بزرگ و مجزا از سایر قسمت­های خانه برخوردار بودند؛ اما به مرور زمان افزایش جمعیت باعث شد تا خانه­ های امروزی با ابعاد کوچک­تری طراحی شوند.

در ابتدا برای باز شدن هر چه بیشتر فضای منزل، از آشپزخانه اپن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده شد.

ایده آشپزخانه اپن نیز باعث یکی شدن فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن و در نتیجه دید مستقیم افراد به فضای داخلی آشپزخانه و وسایل آن می­شد، به همین دلیل افراد به دنبال راه‌حل‌هایی بودند تا بتوانند به وسیله آن وسایل آشپزخانه نظیر ظروف و وسایل برقی مورد استفاده در آشپزخانه و …. را از دید افراد مخفی کنند.

آشپزخانه مخفی چیست2

 

در این راستا طراحان دکوراسیون داخلی به فکر ساخت و طراحی کابینت­هایی افتادند که بتوانند وسایل زیادی را درون خود جای دهد و به اصطلاح از دید افراد مخفی نگه دارد.

طراحی این نوع کابینت­ها باعث شد تا افراد بتوانند وسایل زیادی از آشپزخانه نظیر ماشین ظرفشویی، یخچال، اجاق گاز و …. را از دید افراد پنهان کنند و در نتیجه فضای بازتر، جادارتر و مرتب­تری در آشپزخانه خود داشته باشند، به همین دلیل طرح و ایده آشپزخانه مخفی بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفت.

 

نحوه استفاده از آشپزخانه و کابینت پنهان در آشپزخانه بزرگ و کوچک

از این نوع طراحی کابینت­ها هم در آشپزخانه­ های بزرگ و هم در آشپزخانه ­های کوچک می­توان بهره گرفت اما نحوه اجرا و طرح آن در آشپزخانه­ های بزرگ متفاوت است. از آنجایی که فضای بیشتر و بزرگتری در آشپزخانه­ های بزرگ در اختیار است می­توان طرح را به صورت مناسب­تر و بهتر اجرا کرد تا هم وسایل به صورت مرتب کنار یک­دیگر قرار بگیرند و هم فضای کافی برای رفت و آمد در آشپزخانه وجود داشته باشد.

در آشپزخانه­ های بزرگ برای اجرای طرح آشپزخانه مخفی فضای مورد نظر را توسط تیغه یا کابینت به قسمت­های کوچک تقسیم بندی می­کنند تا بدین وسیله بتوان به وسیله جداسازی بخش­های مختلف، یک فضای مرتب و تمیز برای جا دادن تمامی وسایل آشپزخانه ایجاد کرد.

آشپزخانه مخفی چیست3

 

در آشپزخانه­ های کوچک نیز با به کارگیری قفسه­ ها و کابینت­های متعدد سعی می­شود لوازم آشپزخانه را پنهان کرد، در این هنگام تمرکز اصلی بر روی این موضوع است که تا جای ممکن بتوان وسایل بیشتری درون کابینت یا قفسه­ ها جای داد و فضای بیشتری درون آشپزخانه برای رفت و آمد افراد فراهم کرد که این امر می­تواند نظم بیشتری را در فضای آشپزخانه حاکم کند.

در هنگام اجرای طرح آشپزخانه مخفی معمولا وسایلی که به صورت هم­زمان مورد استفاده قرار می­گیرند در کنار یک دیگر قرار داده می­شوند. به عنوان نمونه اجاق گاز و سینک ظرفشویی با فاصله کمی از هم قرار می­گیرد تا در هنگام آشپزی بتوان به راحتی به هر دوی آنها دسترسی داشت.

برای خارج کردن وسایلی همجون ماشین ظرفشویی از دید افراد نیز آن را در زیر سینک ظرفشویی قرار می­دهند و دیگر وسایل موجود را درون قفسه کابینت جای می­دهند.

آشپزخانه مخفی چیست4

امیدوارم که مطلب آشپزخانه مخفی (آشپزخانه کثیف) چیست؟ مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :