آشنایی با سبک مینیمال در طراحی داخلی

آشنایی با سبک مینیمال در طراحی داخلی

“سبک طراحی من بسیار ساده و شیک است، من اینگونه یک فضای داخلی حداقلی با نظم و انظباط تمام ایجاد می کنم!”

در حالی که علم نشان می دهد افراد کثیف باهوش تر هستند اما مطالعات نشان می دهند زنانی که در محیط های به هم ریخته و شلوغ زندگی می کنند احتمالاً مقادیر بالایی از هورمون استرس کورتیزول دارند.

برای کسانی که شیوه زندگی شلوغی را پشت سر می گذارند و تمیز نگه داشتن منزل شان نیاز به پشتکار روزانه دارد و قادر نیستند هروز این کار سخت را انجام دهند، ما یک ایده عالی داریم! شما باید یک مینیمالیست شوید!!

سبک شخصی اشخاصی که  تمایل به سادگی دارند، همیشه به دنبال طراحی مینیمالیستی در دکوراسیون خانه علاقه ویژه ای دارند زیرا علاوه بر سادگی و زیبایی مزایای دیگری نیز دارد که به همه آنها خواهیم پرداخت.

کنار گذاشتن چیزهای اضافی در خانه گاهی  باعث شگفتی هایی برای همه می شود، ناگفته نماند این کار کمی پیچیده و عجیب به نظر می رسد اما این رویکرد ساده در طراحی داخلی از مینیمالیسم تک رنگ گرفته تا تجملات لوکس یکی از موارد مورد علاقه اشخاصی است که شیفته سادگی و خلوتی هستند.

این کار دقیقاً مانند روند آرایش بدون آرایش، به اندازه ظاهر ساده نیست. اگر از دیرباز طرفدار ظاهر بوده اید اما در مورد چگونگی شروع یقین ندارید، رویکرد گام به گام ما به طراحی مینیمالیستی به شما کمک می کند تا کارها را شروع کنید.

آشنایی با سبک مینیمال در طراحی داخلی2

 

پاک کردن تمام سطوح خانه از آشفتگی

به اطرافتان به دقت نگاه کنید، چه می بینید؟ بدون شک چیزهای اضافی زیادی را خواهید دید، تعداد زیادی کاغذ مانند صورتحساب و نامه های ناخواسته، سالنامه های متعلق به سال های پیش، کلید ماشین، کفش جلوی درب، فنجان های خالی، عینک آفتابی و اشیاء تصادفی وجود دارد که به نوعی راه خود را از کیف ما گرفته تا پیشخوان آشپزخانه می روند! و این فقط آغاز کار است، میز ناهار خوری سطح دیگری است که مانند آهن ربای درهم برهمی است که کلی اشیا را به خود جذب کرده است.

اگر واقعاً می خواهید نگاه و احساس طراحی مینیمالیستی را در آغوش بگیرید، موارد اضافی را باید حذف کنید، از خود بپرسید چه چیزی می تواند کنار گذاشته شود، چه چیزی را می توان از دید خارج کرد و وجود چه مواردی ضروری نیست!

سپس طبق اولویت هایتان سازماندهی کنید، با این روند سازگار باشید و هر چند ماه یک بار با یک نگاه جدید به اتاقها و آشپزخانه برگردید و هر بار ساده سازی جدیدی انجام دهید. ما به شما اطلاعاتی خواهیم داد تا طبق آنها راحت تر بتوانید محیط منزلتان را خلوت تر کنید.

به ازای هر وسیله جدیدی که وارد خانه می شود، باید چیز دیگری از خانه خارج شود!

 

یک پایگاه خنثی ایجاد کنید!

هنگام ایجاد یک فضای کلاسیک مینیمالیستی، همه چیز وابسته به رنگ پایه است، همه چیز در این جا مرتب، تمیز و تازه به نظر می رسد و حس آرامش القا می کند، اما فقط به این دلیل که مینیمالیسم کلاسیک تمایل به رنگ پذیری دارد، نیازی به کوشش برای رفع کسل کنندگی نیست. در حقیقت، مینیمالیسم در بهترین حالت کاملاً برعکس است.

به طور طبیعی، همه ما اغلب جزو طرفداران بزرگ اتاق سفید هستیم، اما همه رنگها به همان اندازه تاثیر ندارند، زرد رنگ سفید را با ظاهری گرم تر نشان می دهد، در حالی که تعهدات آبی رنگ ظاهری واضح تر می بخشد.

فضا با نور طبیعی گرمتر به نظر می رسد، بنابراین می توانید از یک سایه خنک تر و سفید برای تعادل اتاق استفاده کنید، فضاهایی که با نور مصنوعی و ال ای دی یا روشنایی فلورسنت روشن می شوند، می توانند عالی به نظر برسند.

اگر می خواهید مقداری رنگ به فضا ببخشید، حتما رنگ های جامد را انتخاب کنید که به راحتی به چشم بیاید، مانند قهوه ای هایی با رنگ کف پوش، برنزه و سبز.

چالش زیبایی شناسی مرهون این است که شما تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشید، این باعث می شود روند تصمیم گیری حتی سخت تر از حد معمول انجام شود؛ باید قبل از ورود به اتاق، هر بخش را با دقت در نظر بگیرید، این بدان معنی است که نتیجه نهایی نیز متفکرانه تر در نظر گرفته می شود زیرا هدف شما ایجاد فضایی است که هرکسی دوست دارد در آن وقت بگذارد.

خریدن کیفیت بیش از کمیت و سرمایه گذاری در کلاسیک ها که آزمایش زمان را پشت سر می گذارند باعث جلب علاقه شما می شود، بعضا وسایلی را خریداری می کنیم که به سرعت از آنها خسته می شویم و به کار طراحی مینیمالیستی نمی خورد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم وسایلی را خریداری کنید که ماندگاری بالا و در مقابل استفاده روزانه مقاومت بالایی داشته باشند.

 

مبلمان سبک مینیمالیست

یک فضای مینیمالیستی مسحور کننده با مجموعه ای از مبلمان ایجاد کنید که تفکری بزرگ در پشت آن باشد تا فضایی متعادل برقرار شود که هیچ کس مایل به ترک آن نیست. برای به دست آوردن بیشترین ایده آل در دکوراسیون منزل مینیمال بر روی مبلمان با کیفیت سرمایه گذاری کنید.

از مدل های مرسوم و مد روز که به راحتی خسته خواهید شد، بگذرید و به دنبال مدل های کلاسیک باشید که در آزمون زمان به عنوان چالشی با دکوراسیون اتاق مینیمالیستی ماندگار بوده اند.

هر خانه مینیمالیستی مدرن باید مجموعه ای از پارچه های تونال و ساختگی را برای نمایش های آرام بصری و گرما و غنای بیشتری در سراسر خود داشته باشد. بنابر این برای این که بتوانید در طراحی داخلی مینیمالیستی تسلط کامل داشته باشید، به طیف اصلی رنگها موارد غیر منتظره ای را با خز، چرم  و منسوجات بافتی وارد کنید.

 

لوازم جانبی سبک مینیمالیست

دقیقاً مانند هر سبک طراحی دیگر، هر خانه مینیمالیستی مدرن باید با سهم عادلانه ای از لوازم جانبی دلپذیر و کلکسیونی برای عکس های شخصیتی از اتاق به اتاق دیگر غرق شود تا در نهایت فضای شما را منحصر به فرد کند و برخلاف هر کس دیگری برای به دست آوردن درست طراحی داخلی مینیمالیستی، کمتر از روش تاکتیکی استفاده کنید و به طور معمول قطعات را ویرایش کنید و از فصلی به فصلی دیگر آنها را تعویض کنید تا از اثر سنگین و اغراق آمیز جلوگیری شود.

 

آشپزخانه سبک مینیمالیست

آشنایی با سبک مینیمال در طراحی داخلی3

 

از آنجا که هیچ خانه مینیمالیستی نمی تواند بدون یک آشپزخانه کاملاً پیشرفته و مدرن کامل باشد، ما پیشنهاد می کنیم بخش بزرگی از بودجه طراحی داخلی مینیمالیستی شما را برای این اتاق اصلی اختصاص دهید.

برای حفظ روشنایی و هوای مناسب یک پالت رنگ ساده، سیاه و سفید با رنگهای مختلف رنگی که در وسایل و ظروف وارد می شود در حالی که از درهم و برهمی اضافی و چاپ ها و الگوهای بی عیب و نقص برخوردار است و در کنار کابینت های ساختاری مناسب، برای منظم نگه داشتن سطوح و بدون آشفتگی حیاتی است.

 

اتاق سبک مینیمالیست

یک اتاق مینیمالیستی با رنگ های خنثی می تواند احساس سردی را القا کند، اما یک ترفند بی عیب و نقص وجود دارد. درجه حرارت فضا را با بافتنی، بالش های مهره ای، فرش های پوست گوسفند و تزئینات مخملی می توانید تنظیم کنید، اگر پایه سفید دارید، از رنگ های بژ، خاکستری و برنزه یا هر رنگی که در طبیعت با هم می بینید، انتخاب کنید.

آشنایی با سبک مینیمال در طراحی داخلی4

 

حال که تمام مراحل ایجاد یک خانه مینیمالیستی را می دانید، ما می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم تا فلسفه اساسی را در پشت آن تکرار کنیم: خانه را ساده نگه دارید. همه چیز را پایین بیاورید، همه چیز را عقب نگه دارید و از رویکرد “کمتر بیشتر است” پیروی کنید، زمانی که دکوراسیون مینیمالیست به خوبی اجرا شود، طراحی شما می تواند زیبا، گرم، غنی و جذاب باشد.

امیدوارم که مطلب آشنایی با سبک مینیمال در طراحی داخلی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :