آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی

توجه به دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین و زیباترین مباحث در صنعت ساختمان سازی است.

فضاهای مختلف مانند منزل، ویلا، آموزشگاه و هر مکان دیگری اگر یک دکوراسیون مناسب و قابل قبول داشته باشد گامی بزرگ در راستای ایجاد حس آرامش در افراد خواهد برداشت.

علاوه بر این پیروی از یک سبک به خصوص به انسجام و هماهنگی و زیبایی ظاهر بخش های مختلف کمک زیادی می کند.

دکوراسیون ساختمان به مانند هر هنر دیگری دارای سبک های مختلف و متنوعی است که در زمینه هایی با یکدیگر متفاوتند. برای آشنایی با این سبک ها تا انتها با هومیز همراه شوید.

دکوراسیون داخلی چیست؟

به هماهنگ کردن ابزارهای طراحی، به کارگیری هارمونی رنگ ها، نورپردازی درست، توجه به اسباب و اثاثیه  متنوع در فضای ساختمان و خانه دکوراسیون داخلی گفته می شود که از مهمترین بخش های طراحی منزل است.

دکوراسیون داخلی همانطور که گفته شد مانند سایر هنرها دارای سبک های مختلفی است که در گذر زمان دستخوش تغییرات مثبتی شده است. اما در برخی از نقاط دنیا خیلی ها پایبند سبک های قدیمی هستند و از آنها در طراحی داخلی منزلشان استفاده می کنند.

آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی

امروزه تنوع و تعداد سبک های داخلی به قدری زیاد و متنوع شده است که افراد را در انتخاب سردرگم و چند دل می کند. هر یک از این سبک ها زیبایی و ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود را دارد که هر شخص با توجه به سلیقه اش می تواند از این تنوع استفاده کند.

برخی از مهمترین سبک های دکوراسیون داخلی به قرار زیر است:

 

سبک دکوراسیون مدرن

در این سبک شاهد حضور پر رنگ اشکال هندسی چون دایره، مثلث، مربع و … هستیم. در این سبک معماری خطوط صاف، پالت رنگی ساده و متریالی مانند استیل و شیشه که براق هستند، استفاده می شود.

آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی1

 

سبک رمانتیک

در سبک رمانتیک فضای خانه برای همیشه تداعی گر حضور بهار است و طراوت و شادابی بی نظیری به همراه دارد. با استفاده از رنگ های طبیعت و گلدان های گل طبیعی، یک چنین حس و حالی را با سبک رمانتیک مهمان خانه خود کنید.

این سبک برگرفته از سبک مدرن است و می تواند فضایی خیال انگیز و رویایی ایجاد کند و حالت عارفانه ای به فضای منزل ببخشد.

تخت های خواب مزین به حریر و تافته و حمام هایی با در شیشه ای و جکوزی های تعبیه شده در اتاق نمونه ای از طراحی به سبک رمانتیک است.

آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی2

سبک دکوراسیون مینیمال

یکی از پرطرفدارترین سبک هاست که در واقع نمونه ساده سبک مدرن محسوب می شود. در این سبک از پالت های رنگی خنثی مانند سفید و خاکستری برای طراحی استفاده می شود.

سبک مینیمالیسم برگرفته از معماری، طراحی و فرهنگ ژاپنی هاست که میل به آرامش و تعادل معنوی دارد. این سبک از دکوراسیون بعد از یک روز کاری شلوغ بهترین جا برای تمرکز اعصاب است.

سبک مینیمال بهترین طراحی را برای خانه های کوچک در اختیار می گذارد تا دلگیری و کمبود فضا در این نوع خانه کمتر احساس شود و اینگونه می توانید بدون اتلاف فضا را دکور کنید. استفاده از مجسمه و تابلوهای بزرگ از دیگر ویژگی های سبک مینیمال است.

آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی3

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

در این سبک زیبا از پالت های سفید و از ترکیب متریالی مانند چوب، استیل، پلاستیک های شفاف و نورپردازی طبیعی استفاده می شود.

سبک دکوراسیون روستیک

فضای آرامی که در این دکوراسیون با مصالح طبیعی چون چوب و سنگ و… ایجاد می شود ما را به فضای دلنشین و دنج روستاها می برد. در واقع سبک دکور روستایی را دنبال می کند.

آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی4

 

سبک دکوراسیون ایران باستان

استفاده از سنگ مرمر در دیوارها، پالت های رنگی خنثی چون سفید و کرم در کنار رنگ های دیگر، استفاده از ستون های بلند و سنگی و سرستون های شیر و اسب بالدار در این سبک از دکوراسیون با الهام از معماری دوران هخامنشی و بعد از آن اجرا می شود.

سبک کانتری

سبک کانتری برای هر کشور یک سبک سنتی محسوب می شود که با سادگی و بی آلایشی همراه است.

این سبک خالی از تصنع بوده، فوق العاده دنج و راحت است و حس آرامش بی نظیری القا می کند. سبک کانتری در هر کشوری ویژگی های بخصوصی دارد که بیانگر فرهنگ آن کشور است که این سبک از آن سربرآورده است.

در این سبک براساس یک قاعده کلی، دیوارها با دیوارپوش پوشانده شده است و فضای اتاق پر است از صندلی، میز، چراغ خواب، تخت، فرش، تابلوهای نقاشی و مبلمان.

 

امیدوارم که مطلب آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

ممکن است از این برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>