اسرار دکوراسیون داخلی در استفاده از رنگهای خنثی

اسرار دکوراسیون داخلی در استفاده از رنگهای خنثی

رنگ های خنثی و آرام اغلب در دکوراسیون هتل ها و خانه های لوکس و مدرن استفاده می شود، هومیز قصد دارد خوانندگان خانم و دوست داران طراحی دکوراسیون داخلی را از موارد مهم و اساسی درباره اسرار استفاده از رنگهای خنثی در دکوراسیون داخلی به دور از کسالت و یکنواختی را مطلع کند، با ما همراه باشید.

در استفاده از رنگهای خنثی برخی نگران هستند که به دلیل استفاده بیش از حد از این رنگ ها، فضایی خسته کننده و بی رنگ و روح ایجاد شود، بنابراین توصیه می شود لایه های متضادی از رنگ ها را به این محیط اضافه کنید، با این روش ضمن برجسته کردن رنگ های دیگر و نقاشی های هنری روی دیوار و مهمتر از همه آنها نورپردازی مناسب، می تواند راهکاری ایده آل باشد.

در وهله اول قبل از انتخاب رنگ های خنثی و پس زمینه برای طرح، لازم است نمای اتاق ها را در نظر بگیرید، برخی از خانه ها رو به باغ هستند، برخی رو به ساحل و دریا و برخی دیگر با ساختمان های اطراف احاطه شده اند، توجه به این جزئیات خیلی مهم است زیرا می توان از طریق سایه های ایجاد شده به دکور عمق بخشید.

در استفاده از دیگر رنگ ها در کنار رنگ خنثی جسارت به خرج دهید، هیچ چیز مطلق نیست، پس سلیقه به خرج دهید و در واقع  لازم نیست در استفاده از رنگهای دیگر در کنار رنگهای خنثی، به هر دلیلی خودداری کنید، اما مراقب باشید که کاملا هوشمندانه عمل کنید، بهترین گزینه برای این ترکیب، این است که در نقاط خاصی از خانه یکنواختی رنگ های خنثی را با رنگ های مهم بشکنید.

اسرار موفقیت دکوراسیون داخلی در استفاده از رنگهای خنثی2

رنگ های خنثی بهترین بوم نقاشی هستند

حال آمادگی دارید تا اتاق نشیمن و یا خواب خود را مجدداً طراحی کنید!؟ یا چند رنگ جدید را روی دیوارهای اتاق نشیمن خود پخش کنید؟ شاید برایتان سوال باشد که رنگ های خنثی دقیقا کدام ها هستند و چه رنگ های خنثی ای در طراحی داخلی وجود دارد؟

رنگ های خنثی در زمینه طراحی داخلی، ملایم، آرام و بدون رنگ است و چون تاثیر کم تری نسبت به سایر رنگ ها در فضا بر جای می گذارند، خنثی نامیده می شوند.

رنگ های خنثی مانند بژ، عاج، شیری، مشکی، رنگ های دسته کرم، نقره ای، پلاتینی، کرومی و شنی، دودی و خاکستری و سایه های سفید بدون رنگ هستند، اما در بسیاری از کاربردها این رنگ ها غالباً متعهد و بسیار کاربردی می باشند.

هنگام تطبیق رنگ ها یا انتخاب رنگ، از  تنالیته های زیر آگاه باشید؛ به عنوان مثال، بژ ممکن است متشکل از صورتی، برنزه یا طلایی باشد، سفید ممکن است کمی عاج ، زرد مایل به آبی یا هلویی باشد.

از خنثی ها می توان در دکوراسیون به دو روش اصلی استفاده کرد، یا به عنوان ظاهری نرم و خنثی و آرام و یا به عنوان رنگ های پس زمینه برای رنگ های چشمگیر و گرم و پررنگ استفاده کرد.

اگر به دنبال ظاهر و دکوراسیونی کاملاً خنثی هستید، رنگهای مختلفی با همان رنگ را ترکیب کنید تا منزلی درجه یک، زیبا و شیک داشته باشید زیرا دکوراسیونی که این رنگ ها را داراست،  هرگز قدیمی و دمده نمی شوند و تا سال ها تازگی و زیبایی خود را حفظ می کنند.

توصیه می کنیم برای دیوارها سایه ای سبک تر را انتخاب کنید، با اسباب و اثاث تیره؛ فرش اتاق را به رنگی انتخاب کنید که مکمل رنگ کف پوش باشد، و البته سایه ای تیره تر از دیوارها داشته باشد، با انتخاب این چنینی مبلمان و صندلی ها به راحتی با تنالیته ای از تیره تا ملایم از یکدیگر جدا می شوند، در این میان  اگر ترجیح می دهید فرش را همرنگ دیوار  انتخاب کنید، بدون شک مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

اتاق را به همراه وسایل جانبی که در آنها سایه هایی از رنگ اصلی استفاده کرده اید، می توانید به این شکل تکمیل کنید:  این طرح و ترکیب رنگی اجازه می دهد کفپوش های چوبی، تیرها، شومینه های چوبی، آجری و یا سنگی را انتخاب کنید، اما ترجیح بر این است که قاب های پنجره در این اتاق به رنگ دیوار نزدیک تر باشد.

اسرار موفقیت دکوراسیون داخلی در استفاده از رنگهای خنثی3

استفاده از رنگ خنثی به عنوان پس زمینه

در این طرح، مانند اتاق تمام خنثی، از دیوارها شروع کنید، رنگ های خنثی را در کنار رنگ های دیگر و یا تنالیته های روشن و تیره تر که مایل به استفاده از آن هستید، و اینکه دوست دارید اتاقتان از نظر نور روشن تر باشد و چقدر از نور طبیعی دریافت کند و ترجیح شخصی تان برای دیوارها، رنگ خنثی روشن یا تیره است، را انتخاب کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که به نظر می رسد دیوارهای تیره تر، اتاق را بسته و باعث کوچکتر شدن و همچنین تاریک تر شدن آن می شوند، به خصوص اگر پنجره ای برای دریافت نور طبیعی کمی وجود داشته باشد یا کلا وجود نداشته باشد.

اگر اتاق شما بزرگ و دارای فضای بیشتری است می توانید تمام گزینه ها را در نظر بگیرید، اگر اتاق کوچک و از هر طرف تاریک باشد، یک رنگ خنثی سبک تر و روشن تر انتخاب بهتری خواهد بود.

اگر عاشق رنگ خاکستری هستید، تصمیم بگیرید که سایه ای گرم یا سرد را برگزینید، این کار در مورد سایه های سفید نیز صدق می کند. اینگونه می توانید یقین داشته باشید که برای رنگ دیوار یک انتخاب قوی و غنی داشته اید.

رنگ های خنثی در صورت استفاده به تنهایی و تک رنگ می تواند فضایی لطیف و ملایم و آرام ایجاد کند، و در صورت استفاده به عنوان پس زمینه سایر رنگ ها و به عنوان رنگ متضاد، برای ایجاد کنتراست رنگی، جلوه‌ی بی نظیری ایجاد می کند.

اگر از رنگ های خنثی به تنهایی در دکوراسیون خود قصد دارید استفاده کنید، در کنار آن حتما از پارچه های طرح دار و رنگی در پرده ها و مبل ها و هر جایی که نیاز به استفاده از پارچه است، بهره ببرید.

استفاده از بافت های رنگی مانع از ایجاد فضایی کسل کننده و بی روح می شود؛ به این طریق فضای منزل خود را که آراسته به رنگ خنثی است، گرما و روح ببخشید.

از یک قالیچه یا فرش در همان سایه انتخابی یا به رنگ دیوارها یا کمی سبک تر و روشن تر به دکوراسیون اضافه کنید، برای یک ظاهر منسجم می توانید کوسن های مبلتان را به رنگ قسمتی از پرده و یا فرش انتخاب کنید.

کتاب ها و اشیاء هنری و تزئینی را با رنگهای آجری قرمز روی میز قهوه ای برنجی و شیشه ای قرار دهید تا به زیبایی رنگ ها اضافه شود، در این طرح رنگی، برای دست یابی به ایده آل تکه هایی کوچک از رنگ قرمز را در بوم خنثی برای تزئین اضافه کنید.

امیدوارم که مطلب اسرار دکوراسیون داخلی در استفاده از رنگهای خنثی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :