آشنایی با سبک دکوراسیون فرانسوی

آشنایی با سبک دکوراسیون فرانسوی

اگر از گذشته تاکنون نگاهی به تاریخ هنر جهان کنید متوجه سرآمدی هنرمندان فرانسوی در‌این امر می شوید.

بسیاری از معماری ها، موزه ها، صنایع دستی زیبا و خاص در فرانسه ساخته شده است و این موضوع حاکی از آن است که فرانسوی ها در ساختن چیزهای مختلف به واسطه هنر حرفی برای گفتن دارند.

هنگامی که از کشوری آثاری زیبا و فاخر به جا می‌ماند بسیاری از افراد سعی به تقلید از آن ها کرده و از ایده های ذهنی آنها بهره میگیرند و در سازه های خود به کار می برند. از آنجا که دکوراسیون فرانسوی زیبایی ها و قواعد خیره کننده ای را در خود جای داده است، بسیاری از معماران داخلی در سراسر جهان از ایده های آنها الگوبرداری کرده و فضاهایی را با شیوه های فرانسوی طراحی می کنند. از این رو ما نیز تصمیم گرفته ایم در ادامه شما را با ۷ قاعده از قوانین دکوراسیون فرانسوی آشنا کنیم. پس اگر شما نیز طالب آشنایی با این قواعد هستید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

به تاریخ احترام بگذارید

یکی از اصول مهم در طراحی فرانسوی اهمیت به تاریخ است، در واقع فرانسوی ها علاقه بسیار زیادی به کاربرد وسایل و نقش های تاریخ در محیط مد نظرشان دارند، برای مثال ممکن است شما در خانه شخصی که در در قرن ۲۱ زندگی می کند، تابلوهایی از قرون وسطی پیدا کنید و یا مبل های آنها با توجه به طرح های قرن چهاردهم میلادی باشد، بنابراین اهمیت به تاریخ در طراحی های محیط داخلی فرانسوی ها بسیار پر رنگ است و اگر شما می خواهید از ایده های آنها برای طراحی داخلی ساختمان خود استفاده کنید بهتر است از وسایل تاریخی نیز استفاده کنید، زیرا به دلیل اینکه معمولاً در سایر محیط هایی که قرار می گیرید روزانه با ابزار آلات مدرن سر و کار دارید، بد نیست که ساعاتی را در خانه در آرامش تمام با چیزهای تاریخی بگذرانید.

سبک زندگی فرانسه را در نظر بگیرید

فرانسوی ها معتقدند که باید از تمامی فضاهای یک ساختمان به خوبی استفاده کرد؛ در واقع طراحی ها و استفاده از وسایل مورد نیاز باید به گونه‌ای باشد که حداکثر بهره‌وری را داشته باشند و در عین حال فضای کمی را اشغال کند و ساده به نظر برسد.

در دکوراسیون فرانسوی خلاقیت حرف اول را می‌زند، در واقع کسی که می خواهد اقدام به طراحی داخلی ساختمان کند باید از حداکثر خلاقیت خود بهره گیری کند تا بتواند طرح های نوین و با کاربرد بسیار گسترده پیاده کند به گونه ای که هر کس که به این محیط طراحی شده می‌نگرد در آن خیره شده و مدهوش شود.

آشنایی با سبک دکوراسیون فرانسوی2

از رنگ های خنثی منحرف شوید

بسیاری از افراد فکر می کنند استفاده از رنگ های خنثی بدون ذره ای جسارت می‌تواند فضای داخلی محیط منزل یا دفتر کارشان را زیبا و خیره کننده کند؛ در حالیکه اگر می خواهید محیطی زیبا و جذاب و مطابق با ایده های خلاقانه فرانسوی داشته باشید، باید بتوانید از رنگ های خنثی منحرف شوید، یعنی جسارت به خرج دهید و به جای استفاده از رنگ هایی مانند سفید، مشکی، کرم و… از رنگ های سرد و گرم مختلف به همراه رنگ های مکمل آن ها استفاده کنید، زیرا برای مثال اگر شما بتوانید از رنگ هایی مانند آبی و زرد و یا نارنجی و بنفش در کنار یکدیگر استفاده کنید مسلما زیبایی خیره کننده و جذابی را می توانید به محیط ببخشید.

از مواد بازیافتی استفاده کنید

یکی از موضوعاتی که فرانسوی‌ها به آنها بسیار اهمیت می‌دهند، علاقه بسیار زیاد به طبیعت است؛ در واقع استفاده از مواد دور ریختنی و بازیافتی در تزئینات داخلی ساختمان بسیار اهمیت دارد؛ به همین دلیل بسیاری از معماران داخلی تلاش می‌کنند که با مواد دور ریختنی مانند بطری های پلاستیکی، دوچرخه های خراب، لاستیک های به درد نخور، ظروف قدیمی، قاشق های زنگ زده و یا هر چیز دیگری که احساس کنند دیگر به درد نمی خورد، تزییناتی منحصر به فرد بسازند.

شما می توانید با استفاده از هر وسیله که احساس می کنید دیگر به درد نمی خورد وسایلی خلق کنید که زیبایی خارق العاده ای داشته باشد؛ در واقع معمولاً وسایلی که با دست خود فرد خلق می شوند و همچنین از ابزارآلات دور ریختنی هستند، اشکالی منحصر به فرد دارند و به همین دلیل در منزل هر کسی وجود نخواهند داشت، این موضوع می‌تواند شما را به طراحی داخلی فرانسوی نزدیک کند.

آشنایی با سبک دکوراسیون فرانسوی3

بی دردسر تزیین کنید

اگر می خواهید تزیینات منزل شما به دیزاین فرانسوی بسیار نزدیک باشد، باید تمامی کارهای خود را راحت کنید، برای مثال اگر در حال استفاده از مبل چرم هستید نباید از استفاده از یک صندلی پلاستیکی در کنار آن بترسید و یا از قرار دادن یک گلدان سفالی بر روی یک میز پلاستیکی نیز نباید واهمه داشته باشید، چرا که یک طراح داخلی فرانسوی هیچگاه به خود سخت نمی گیرد که چه چیزهایی باید در کنار چه چیزهایی قرار بگیرند و آن طور که دوست دارد طراحی می کند، پس برای یک طراحی داخلی فرانسوی باید حواستان به این موضوع باشید که مطابق میلتان رفتار کنید و به خود زیاد سخت نگیرید.

از چیزهای متناقض استفاده کنید

همانطور که در قبل عنوان کردیم شما باید بی دغدغه از وسایل مختلفی استفاده کنید، یعنی نباید از چیزی واهمه داشته باشید.

استفاده کردن از رنگ های مختلف و متضاد با همدیگر جسارت خاصی می‌خواهد، که متاسفانه در وجود بسیاری از طراحان داخلی وجود ندارد و اکثراً سعی می‌کنند از رنگ های خاصی استفاده کنند و کمتر کسی را می بینیم که از رنگ‌هایی مانند زرد، نارنجی و سبز روشن و یا سایر رنگ های روشن در طراحی های خود استفاده کنند. در حالیکه این رنگ‌ها می‌توانند به شدت به زیبایی و خیره کنندگی محیط داخلی شما بیافزایند، پس شما باید حتماً استفاده کردن از آنها را در ذهن خود داشته باشید.

لازم است بدانید که استفاده کردن از طرح های مختلف مانند پرده های چهارخانه و یا رویه مبلی های گل گلی و… نیز از جمله مواردی هستند که شما می توانید از آنها استفاده کنید و طرح های منحصربه‌ فرد خودتان را بسازید. پس اگر می خواهید خودتان شروع به ساختن یک دکوراسیون با الگوبرداری از طراحی های فرانسوی کنید، بهتر است استفاده از طرح های خاص را در ذهن خود تثبیت و از آن ها در ساخت دکوراسیونتان نهایت استفاده را بکنید.

آشنایی با سبک دکوراسیون فرانسوی4

به روند ها اعتماد نکنید

هیچگاه نخواهید طبق قاعده باشید، این خود یک قاعده فرانسوی است؛ در واقع شما باید همیشه حواستان باشد نیازی نیست که طبق روندها و قواعد و قانون ها پیش بروید، ممکن است خیلی ها به شما گفته باشند که ترکیب این دو رنگ با هم یک چیز مرسوم است و حتماً باید از آن استفاده کنید و یا معمولاً کسی از دو طرح شلوغ مختلف در کنار یکدیگر استفاده نمی کند و معمولا افراد از طرح های شلوغ در کنار یک طرح ساده استفاده می کنند؛ در حالیکه شما می توانید اگر سلیقه خودتان به گونه ای است که بخواهید از چند رنگ ساده در کنار یکدیگر استفاده کنید این فعالیت را انجام دهید.

به روند ها اعتماد نکنید، یعنی اینکه شما می توانید همیشه برطبق قواعد و قوانین خود پیش بروید. نیازی نیست که یک کتاب از قواعد مختلفی که در طراحی داخلی ساختمان ها وجود دارد را در دستتان بگیرید و مطابق با آن پیش بروید، شما باید حتماً سلیقه خودتان را در طراحی منزلتان پیاده کنید، این یعنی شما می‌توانید طراحی داخلی دکوراسیونتان را به شیوه فرانسوی بیانجامید.

آشنایی با سبک دکوراسیون فرانسوی5

امیدوارم که مطلب آشنایی با سبک دکوراسیون فرانسوی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :