5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی

5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی

شما باید برای طراحی دکوراسیون هر یک از بخش های منزل خود به استانداردهای آن بخش و طراحی که دارند دقت داشته باشید. برخی از افراد شاید بر این باور باشند که برای طراحی دکوراسیون  سرویس بهداشتی نیازی نیست به استانداردهای آن دقت داشته باشند. ولی باید بدانید استانداردهای آن هم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت و توجه بسیاری داشته باشید. اگر شما به برخی از نکات بسیار مهم دقت داشته باشید بدون شک دستشویی شما زیبایی بی نظیری خواهد داشت.

به همین دلیل بهتر است به خوبی به دکوراسیون این بخش دقت داشته باشید تا فضای زیبا و منحصر به فردی را طراحی و چیدمان نمایید. برای اینکه با برخی از استانداردهای دکوراسیون و طراحی سرویس بهداشتی آشنایی داشته باشید در ادامه تعدادی از مهمترین آنها را بیان می کنیم تا با آنها آشنایی بیشتری داشته باشید. در واقع زمانی که با آنها آشنایی داشته باشید به بهترین نحو ممکن می توانید این بخش از فضای خانه خود را طراحی کنید.

5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی1

 

استانداردهایی برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی :

نوع دکوراسیون و طراحی که برای سرویس بهداشتی انجام می شود و در این سال ها شاهد آن هستیم با طراحی هایی که سال های قبل روی این بخش انجام می شده است بسیار متفاوت است. در واقع باید بدانید دیگر به این بخش از فضای خانه به یک چشم دیگر نگاه می کنند و درصدد هستند که آن را به بهترین نحو ممکن طراحی نمایند.

بسیاری از ایده ها و طراحی های خلاقانه را برای چیدمان این بخش انتخاب کرده اند و شما می توانید با این ایده ها آشنایی بیشتری داشته باشید. اما به طور کلی باید بدانید که در ابتدا بهتر است به استانداردهای دکوراسیون و طراحی این بخش اهمیت بیشتری دهید. در این صورت می توانید فضایی زیباتر و اصولی تر داشته باشید. برخی از مهمترین استانداردها و اصولی که باید برای طراحی این بخش به آن توجه داشته باشید عبارت می باشد از :

  1. سبک کاشی کاری زیبا و مناسب :

کاشی ها یکی از عناصر اصلی و مهمی هستند که باید به آنها اهمیت بسیار زیادی دهید و در درجه اول زیبایی آنها را مورد بررسی قرار دهید. زمانی که شما از کاشی مناسبی استفاده کنید بدون شک فضای سرویس بهداشتی شما زیبایی بیشتری خواهد داشت و شما از چیدمان آن لذت می برید. همچنین دقت داشته باشید اگر کاشی های نامناسبی را برای این بخش مورد استفاده قرار دهید بدون شک از آن فضا و چیدمان لذت نمی برید و احساس راحتی در آن نخواهید داشت. به همین دلیل بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین  و مناسب ترین نمونه های آن را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. بدون شک شما کاشی های قدیمی را خاطرتان هست که چه فضای ناراحتی را به وجود می آوردند. اما امروزه کاشی های جذاب و زیبایی را طراحی و تولید می کنند که زیبایی فضا با آنها چندین برابر می شود.

5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی2

شما می توانید در بین انواع کاشی هایی که برای دستشویی تولید می شود یکی از انواع آنها را که با دکوراسیون و چیدمان شما مطابقت بیشتری دارد را خریداری کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید. بنابراین دقت داشته باشید که یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که در مورد استانداردهای این بخش از فضای خانه وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید کاشی ها هستند. در انتخاب کاشی ها بهتر است به کیفیت آنها هم دقت داشته باشید تا به زودی کثیف نشوند و لای آنها میکروب نرود.

  1. اهمیت رنگ در دکوراسیون :

رنگ یکی از مواردی می باشد که نه تنها در طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی اهمیت بسیار زیادی دارد، بلکه در تمامی بخش های فضای خانه باید به آن توجه داشته باشید. در واقع باید بدانید رنگ ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و باید به آنها توجه بسیار زیادی داشته باشید. اهمیت رنگ ها برای طراحی دکوراسیون بر هیچکس پوشیده نیست و در ابتدا به آن توجه می کنند تا زیبایی فضای خود را چندین برابر نمایند. در واقع باید بدانید رنگ هر یک از تجهیزات فضای دستشویی اگر با یکدیگر مطابقت لازم را داشته باشد فضای زیبایی ایجاد خواهد شد و شما هم بهتر است به این مورد مهم دقت بسیار زیادی داشته باشید.

برخی از افراد شاید از بهترین و مدرن ترین تجهیزات در این بخش از خانه خود استفاده کنند، ولی اگر رنگ ها و ترکیبی که ایجاد شده است زیبایی نداشته باشد بهتر است از آن اصلا استفاده ننمایند. در این صورت زیبایی دستشویی و چیدمان آن به طور کلی زیر سوال می رود. به همین دلیل بهتر است به خوبی این مورد مهم را در نظر داشته باشید و از بهترین و مناسب ترین رنگ ها در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید. اگر می خواهید فضایی لاکچری داشته باشید بهتر است از رنگ های گرم مانند رنگ طلایی، کرمی و .. استفاده کنید. اما برای مدرن تر نشان دادن این بخش می توانید از رنگ های دیگر هم استفاده نمایید.

5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی3

  1. استفاده بهینه از فضا :

یکی از دیگر استانداردهای بسیار مهمی که در مورد طراحی سرویس بهداشتی وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید استفاده بهینه از فضا می باشد. یکی از مشکلات بزرگی که در بسیاری از خانه های امروزی با آن مواجه می شوید این است که با کمبود فضا مواجه خواهید شد. در این بخش از خانه هم بدون شک کمبود بسیار زیادی در فضا دارید. در واقع باید بدانید کمترین فضا را به طراحی و ساخت دستشویی اختصاص می دهند. به همین دلیل طراحان ساختمانی با ایده هایی بسیار جذاب می توانند این فضا را زیباتر از آنچه که هستند و بزرگتر نشان دهند. تنها باید این ایده ها جذابیت زیادی داشته باشند تا افراد هم از آنها و سبکی که دارند لذت ببرند.

از جمله مهمترین نکاتی که در مورد طراحی این بخش از فضای خانه باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید این است که وسایل و تجهیزات اضافی را در این بخش مورد استفاده قرار ندهید. قفسه های شیشه ای یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب هایی می باشند که شما برای طراحی این بخش می توانید از آنها استفاده کنید. کابینت های قدیمی که در دستشویی مورد استفاده قرار می گرفتند را دیگر نباید مورد استفاده قرار دهید، چرا که آنها فضا را بسیار تنگ می کنند و کوچک نشان می دهند. شما باید در بین انواع قفسه هایی که روی دیوار نصب می شود یکی از آنها را انتخاب کنید تا فضای زیباتری داشته باشید.

5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی4

  1. شیرآلات :

یکی از دیگر استانداردهایی که باید برای طراحی فضای سرویس بهداشتی به آن توجه داشته باشید انتخاب شیرآلات مناسب می باشد. هر یک از انواع شیرآلات که شما برای این فضا انتخاب می کنید در رنگ بندی های متنوع و طرح های مختلف هستند. شما باید بین آنها یکی را که با فضای شما مطابقت بیشتری دارد را انتخاب و خریداری کنید. دقت داشته باشید که کیفیت آنها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا بهترین و با کیفیت ترین نمونه های آن را خریداری کید. شیر آلات نقش بسیار مهمی در این بخش ایفا می کنند و از نظر کاربردی بودن و زیبایی شناسی اهمیت زیادی دارند.

مدل های بسیار متنوعی از شیرآلات درون بازار وجود دارد که شما می توانید بر اساس طراحی سرویس بهداشتی خود یکی از انواع آنها را انتخاب و خریداری کنید. در بین انواع آنها بهتر است به سراغ برندهای شناخته شده ای بروید که بتوانید از آنها سال های سال استفاده بهینه ای داشته باشید. تولید کنندگان برندهای شناخته شده از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها استفاده می کنند، به همین دلیل شما می توانید با خیالی آسوده از آنها استفاده کنید. قیمت آنها شاید مقداری بالاتر باشد، ولی باید بدانید کیفیت بسیار مهمتر از کمیت است و شما هم باید به خوبی این مورد را در خرید خود مد نظر داشته باشید.

5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی5

  1. نور و سیستم روشنایی :

از دیگر استانداردهایی که شما زمان طراحی سرویس بهداشتی باید به آن دقت داشته باشید سیستم روشنایی می باشد. در واقع شما باید بهترین سیستم روشنایی را برای این بخش انتخاب کنید تا تجهیزات درون فضا را به خوبی نشان دهد. برخی از افراد شاید سیستم روشنایی بی فروغی را برای این بخش انتخاب کنند، اما باید بدانید شما نیازی نیست چراغ آن را زیاد روشن نگه دارید، بنابراین زیاد نگران مصرف انرژی آن نباشید. در بین انواع سیستم های روشنایی باید یکی از آنها را که با طراحی دکوراسیون شما مطابقت بیشتری دارد را انتخاب و خریداری کنید.

اگر شما در این بخش از فضای خانه خود پنجره ای دارید بهتر است نهایت استفاده از آن را برای طراحی دکوراسیون ببرید تا فضای شیک و زیبایی را طراحی کنید. برخی از افراد امکان دارد زیاد به این بخش از فضای خانه خود توجه نداشته باشند. ولی اگر شما تمام بخش های خانه خود را به بهترین نحو ممکن طراحی می کنید بهتر است به این بخش هم توجه ویژه ای داشته باشد تا از سبک آن لذت ببرید. سیستم روشنایی بسته به متراژ این بخش از خانه می باشد که اگر متراژ کمی داشته باشد نیازی نیست سیستم پیچیده و زیادی را روی آن نصب کنید.

امیدوارم که مطلب 5 مورد از استانداردهای دکوراسیون سرویس بهداشتی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :