10 اشتباه رایج برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

10 اشتباه رایج برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

یکی از مهمترین بخش های خانه که باید به طراحی دکوراسیون آن اهمیت بسیار زیادی دهید سرویس بهداشتی می باشد. بسیاری از افراد شاید به این بخش از خانه خود توجه زیادی نشان ندهند، چرا که کوچک تر از بخش های دیگر می باشد. ولی در واقع باید بدانید زیبایی این بخش تاثیر زیادی روی دکوراسیون خانه شما دارد. در گذشته این بخش از خانه را به طور معمول در حیاط می ساختند، اما امروزه به دلیل افزایش جمعیت دیگر این بخش را در حیاط نمی سازند و در ساختمان ها آن را طراحی می کنند.

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی وجود دارد اسن است که در ابتدا شما سبک مورد نظر خود را برای طراحی انتخاب کنید. برخی از افراد ترجیح می دهند سبک کلاسیک و لوکس را انتخاب کنند و برخی از افراد هم ترجیح می دهند این بخش را به صورت اسپرت طراحی کنند. در هر صورت شما باید به این مورد توجه بسیار زیادی داشته باشید. برای اینکه برخی از اشتباهات رایج را برای طراحی دستشویی خود انجام ندهید، در ادامه برخی از نکات بسیار مهم را نام می بریم.

نکاتی در مورد اشتباهات رایج زمان دکوراسیون و طراحی سرویس بهداشتی :

برخی از مهمترین و اصلی ترین نکات را اگر شما زمان طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی را در نظر بگیرید بدون شک این فضا را زیباتر خواهید کرد. اما برخی از افراد امکان دارد زمان طراحی این بخش دچار اشتباهاتی شوند که باید به طور جدی از این اشتباهات خودداری نمایند. برخی از مهمترین اشتباهات که شما آنها را نباید انجام دهید عبارت می باشد از :

 1. قرار دادن دارو در دستشویی :

بسیاری از افراد امکان دارد داروهای خود را در دستشویی بگذارند که این روش بسیار اشتباه است و هرگز نباید این کار را انجام دهید. برخی از داروها مانند ویتامین ها تنها باید در دمای اتاق قرار بگیرند و آنها را نباید در جای مرطوب قرار دهید. شما زمانی که برخی از داروها را در سرویس بهداشتی قرار دهید آنها زودتر از انقضاء فاسد می شوند، چرا که رطوبت برای آنها بسیار ضرر دارد. هرچه که کابینت های دستشویی شما زیبا باشد و از شیر آب هم دورتر قرار گرفته باشد اهمیت زیادی ندارد، شما باید بسیار دقت داشته باشید که آنها را درون این کابینت ها قرار ندهید. بنابراین اگر تاکنون این اشتباه را انجام می داده اید بهتر است سریعا از انجان داد آن جلوگیری کنید و داروهای خود را از این مکان بردارید.

 1. قرار دادن حوله در دستشویی :

یکی از دیگر اشتباهاتی که امکان دارد بسیاری از افراد برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود دچار آن شوند این است که حوله های خود را در این بخش از خانه قرار دهند. بسیاری از افراد برای اینکه زیبایی فضای دستشویی خود را افزایش دهند سعی می کنند حوله های خود را با چیدمان بسیار شیک و خاص در این ناحیه نگه دارند. ولی شما باید بدانید این اقدام اشتباه است و هرگز نباید آن را انجام دهید. فضای دستشویی مرطوب می باشد و همیت امر موجب رشد میکروب ها و قارچ ها می گردد. شما تنها باید دقت داشته باشید یک حوله درون دستشویی خود قرار دهید و برای خشک کردن دست ها از آن استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که آن را باید هر یک هفته یک بار بشویید و تعویض کنید.

10 اشتباه رایج برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی2

 1. قرار دادن حوله های تن پوش در دستشویی :

برخی از افراد امکان دارد حوله های تن پوش خود را در این بخش از فضای خانه خود نگه دارند. در واقع آن دسته از افرادی که دستشویی با متراژ بزرگی دارند دچار این اشتباه می شوند و حوله های خود را در این بخش قرار می دهند. شما زمانی که حوله های تن پوش خود را بعد از هر بار استفاده یک بار دیگر در دستشویی قرار می دهید میکروب ها و قارچ های آن را افزایش خواهید داد. دقت داشته باشید که بعد از هر بار استفاده آنها را باید مقابل آفتاب بگذارید تا نور خورشید به آنها بتابد، سپس درون کمد بگذارید و هرگز درون دستشویی آنها را قرار ندهید. اگر شما تاکنون این اشتباه را انجام می داده اید دیگر نباید آن را انجام دهید.

 1. قرار دادن کتاب ها و مجلات :

بسیاری از افراد برای اینکه فضای سرویس بهداشتی خود را زیباتر سازند، کتاب ها و مجلات خود را در این بخش از خانه خود قرار می دهند. در واقع آن یک قسمت از کابینت های دستشویی را خالی کرده و کتاب های خود را روی آنها قرار می دهند. شما باید بدانید که این روش برای طراحی دکوراسیون داخلی دستشویی یکی از اشتباه ترین روش هایی می باشد که از آن می توانید استفاده کنید. شما باید بدانید که ورق های کتاب زمانی که به طور دائم با رطوبت در تماس باشند بعد از مدتی تاب برمی دارند. به همین دلیل هرگز سعی نکنید برای زیباتر نشان دادن این فضا کتاب های خود را درون قفسه ها قرار دهید.

10 اشتباه رایج برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی3

 1. گذاشتن زیور آلات در دستشویی :

از دیگر اشتباهاتی که برخی از افراد امکان دارد انجام دهند این است که زیورآلات خود را در این بخش از خانه خود قرار دهند. شما باید بدانید که آنها در معرض رطوبت نباید قرار بگیرند و به همین دلیل هرگز آنها را نباید در این بخش از خانه خود بگذارید. احتمال اینکه به آنها آب برسد و بعد از مدتی به طور کلی از بین برود بسیار زیاد است. برخی از افراد شاید زمانی که از سرکار می آیند ساعت خود را روی کابینت روشویی دستشویی بگذارند و هر روز این کار را انجام دهند، آنها باید بدانند که این روش اشتباه است و هرگز دیگر نباید آن را انجام دهند.

 1. قرار دادن مسواک در دستشویی :

از دیگر اشتباهاتی که هرگز نباید آن را انجام دهید این است که مسواک های خود را نباید در سرویس بهداشتی بگذارید. بسیاری از افراد به صورت دانسته این کار را انجام می دهند و باید از انجام دادن آن خودداری کنند. بسیاری از مطالعاتی که روی این مورد انجام شده، نشان داده است که قرار دادن مسواک در این فضا بیشتر از 10 میلیون باکتری را روی آن جمع می کند. به همین دلیل بهتر است از انجام دادن این روش به طور جدی جلوگیری کنید و آن را انجام ندهید. شما باید مسواک های خود را در دمای اتاق خود نگه دارید که رطوبت وارد آن نشود.

10 اشتباه رایج برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی4

 1. قرار دادن لوازم و مواد آرایشی :

زمانی که شما لوازم آرایشی و بهداشتی خود را در سرویس بهداشتی قرار می دهید فاسد شدن آن را زودتر مشاهده خواهید کرد. در واقع باید بدانید لوازم آرایشی در این مکان رطوبت بیشتری را جذب می کنند و همین مورد موجب می شود که زودتر فاسد شوند. به عنوان مثال باید بدانید اگر شما لوازم آرایشی خود را در این فضا قرار دهید، دیگر کرم پودرتان آن کیفیت لازم را ندارد. به همین دلیل به طور جدی باید از این امر خودداری کنید. در ضمن دقت داشته باشید که هرگز پدها و براش های خود را هم در این فضا قرار ندهید، چرا که امکان دارد آنها میکروب زیادی را جذب کنند و همین مورد موجب می شود روی پوست خود جوش بزنید.

 1. پرفیوم ها و عطرها :

پرفیوم ها یکی از انواع عطرهایی می باشند که درصد الکل آنها نسبت به دیگر عطرها بسیار کمتر است. ولی باید بدانید مدت ماندگاری آنها تا حدودی بالاتر می باشد. اما یکی از مسائل مهمی که در مورد آنها وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر آنها را در سرویس بهداشتی قرار دهید به مدت مرور زمان ماندگاری خود را از دست می دهند. آنها از آنجایی که مواد خالص عطر را در درون خود دارند باید در مکان هایی که خشک هستند نگهداری شوند. در غیر این صورت به بافت آنها آسیب جدی می رسد. بسیاری از افراد امکان دارد آنها را در دستشویی خود قرار دهند که آنها باید بدانند در این صورت رایحه پرفیوم های آنها به طور کلی از بین می رود و بعد از مدتی هم بوی ترش می گیرند. بنابراین دقت داشته باشید که آنها را هرگز درون دستشویی قرار ندهید.

10 اشتباه رایج برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی5

 1. لاک ها :

  تمامی لاک هایی که شما از آنها استفاده می کنید بیشتر از دو سال انقضاء ندارند، اما باید بدانید اگر آنها را درون دستشویی قرار دهید این انقضاء زودتر می رسد، به همین دلیل دقت داشته باشید که آنها را هرزگ درون دستشویی قرار ندهید. اگر آنها فاسد شوند امکان دارد که کش بیایند و یا اینکه خشک شوند. محل مرطوب برای نگهداری آنها اصلا گزینه مناسبی نمی باشد و آنها را نباید در این محل ها نگهداری کنید.

 2. تیغ اصلاح :

اگر شما در سرویس بهداشتی خود اصلاح می کنید هیچ اشکالی ندارد، اما باید دقت داشته باشید که هرگز تیغ خود را درون این فضا قرار ندهید. در این صورت رطوبت وارد آن می شود و تیغ تیز بودن خود را از دست می دهد. اگر نمی خواهید که تیغ اصلاح شما کند شود بهتر است که یک مکان دیگری را برای قرار دادن آن انتخاب کنید. در این صورت می توانید از آن مدت های طولانی استفاده نمایید.

امیدوارم که مطلب 10 اشتباه رایج برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :