8 ایده برای طراحی حمام کوچک

8 ایده برای طراحی حمام کوچک

در طراحی دکوراسیون منزل شما از راهرو گرفته تا حمام و سرویس بهداشتی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آنها توجه داشته باشید. تنها خانه ای از نظر طراحی دکوراسیون ایده آل می باشد که تمامی فضاهای آن به بهترین نحو ممکن طراحی شده باشد و اصول آن به درستی اجرا گردد. هر یک از خانه هایی که شما در آنها سکونت دارید متراژ متفاوتی دارد و باید بر اساس متراژی که دارند آنها را طراحی کنید. ایده های متفاوتی برای طراحی آنها وجود دارد که شما باید برای هر بخش به آن ایده ها توجه داشته باشید.

یکی از مهمترین بخش های خانه حمام می باشد که باید به طراحی آن اهمیت بسیار زیادی دهید و از بهترین تجهیزاتی برای زیبایی آن استفاده کنید. برخی از خانه هایی که متراژ کمی دارند بدون شک تمامی فضاهای خانه متراژشان پایین است و باید از ایده های متنوعی برای طراحی کردن آن فضا استفاده کنند. در این صورت بدون شک زیبایی فضا را تا حد بسیار زیادی می توانند افزایش دهند.

 

ایده هایی برای طراحی حمام کوچک :

در حال حاضر طراحان و معماران بسیار زیادی هستند که حتی کوچک ترین فضاها را می توانند با ایده هایی جالب طراحی کرده و از آنها استفاده بهینه ای داشته باشند. حمام از آن دسته مکان هایی می باشد که به دلیل متراژ کمی که دارد باید یک طراحی ایده آل و بسیار عالی روی آن انجام شود. در این صورت شما از فضایی که طراحی کرده اید لذت می برید و می توانید در این فضا آرامش بیشتری به دست آورید. طراحی کردن فضاهایی که کوچک است یکی از مهمترین چالش هایی می باشد که به ایده های جالب و طرح های نوین نیاز دارد.

8 ایده برای طراحی حمام کوچک1

 

شما با استفاده از طرح های بی نظیر و جدید می توانید این بخش از خانه را به بهترین نحو ممکن طراحی کنید. راهکارها و ایده های متنوعی وجود دارد که شما با استفاده از آنها می توانید بهترین و زیباترین دکوراسیون را برای این بخش طراحی کنید. برخی از مهمترین و اصلی ترین ایده هایی که بیشتر طراحان ساختمان از آنها استفاده می کنند عبارت می باشد از :

1.استفاده از یک دیوار آینه ای :

یکی از بهترین ایده هایی که برای طراحی حمام کوچک می توانید از آن استفاده کنید و بسیار جالب می باشد این است که از یک دیوار آینه ای استفاده نمایید. دیواری که آینه ای باشد فضا را بسیار بزرگ تر نشان می دهد و به همین دلیل برای فضاهای کوچک بهترین انتخاب است. تاثیر آینه ها در این فضا زمانی بیشتر می شود که آن را در بالای میز توالت و یا در اطراف آن نصب کنید.

آینه ها یکی از ویژگی های اصلی که دارند این است که نور را منعکس می کنند و همین امر در بزرگ تر نشان دادن فضا نقش مهمی بر عهده دارد. بسیاری از افرادی که می خواهند طراحی این بخش از فضای خانه خود را لوکس تر نشان دهند از آینه های خاصی استفاده می کنند. به طور کلی آینه یکی از ویژگی های اصلی اش این است که فضا را بسیار لوکس تر از آنچه که هست نشان می دهد و همچنین در بزر تر نشان دادن فضا هم نقش مهمی را بر عهده گرفته است.

  1. نصب توالت دیواری :

کف حمام یکی از مهمترین بخش هایی است که از آن استفاده بسیار زیادی می شود. به همین دلیل شما تا می توانید باید تجهیزاتی را که می خواهید مورد استفاده قرار دهید را در کف نصب نکنید. بنابراین اگر دیوار این بخش از فضای خانه شما باز است و فضای کافی دارد بهتر است توالت را روی دیوار نصب کنید تا به کف زمین نصب نشود. شما با استفاده از این روش فضای کمتری را در کف زمین خواهید گرفت و همین امر موجب می شود که با خیالی آسوده از تمامی فضاهای در اختیار استفاده بهینه داشته باشید.

8 ایده برای طراحی حمام کوچک2

 

اگر شما امکان نصب کردن توالت دیواری را ندارید بهتر است از یک شلف دیواری استفاده نمایید. شما با این کار می توانید هر نوع وسیله ای که مربوط به این بخش از خانه تان می باشد را روی آن قرار دهید. در این صورت بسیاری از وسایل شما جای مناسبی خواهند داشت و فضا هم بزرگ تر از آنچه که هست نشان داده می شود. طاقچه کوک در این بخش به شما کمک می کند که با خیالی آسوده بتوانید وسایل تزیینی هم روی آن قرار داده و از فضایی که به وجود آورده اید لذت ببرید.

  1. عدم استفاده از وان :

بدون شک همه شما به خوبی می دانید که استفاده کردن از وان نسبت به دوش در حمام نیاز به فضای بیشتری دارد. به همین دلیل اگر فضا و متراژ در دسترس شما محدود است نباید از وان استفاده کنید. استفاده از دوش بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید. دوش ها در انواع مختلفی هستند که شما می توانید در بین آنها یکی را که بیشتر می پسندید را انتخاب کرده و نصب کنید. برخی از وان ها هستند که عرض و ارتفاع بسیار کمی دارند که شما می توانید آنها را برای کودکان خود نصب کنید که نصب آنها فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد.

8 ایده برای طراحی حمام کوچک3

 

  1. نصب پانل های شیشه ای در اطراف وان و دوش :

به طور معمول افراد علاقه ای ندارند که از پرده در حمام خود استفاده کنند، چرا که هنگام دوش گرفتن پرده های نصب شده ایجاد مزاحمت بسیاری می کنند. همچنین باید بدانید شستشوی این پرده ها اصلا کار آسانی نیست. یکی از ویژگی های اصلی که پرده ها دارند این است که حدود یک سوم از فضای شما را اشغال می کنند به همین دلیل استفاده از آنها اصلا گزینه مناسبی برای شما به شمار نمی رود.

اگر شما می خواهید این فضای در اختیار خود را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید می توانید از پانل های شیشه ای استفاده بهینه داشته باشید. این پانل ها یکی از ویژگی های اصلی شان این است که فضا را از آنچه که هست بزرگ تر نشان می دهند و به همین دلیل آنها انتخاب مناسبی برای شما به شمار می روند. همچنین باید بدانید فضای شما با استفاده از آنها بسیار تمیز خواهد بود.

8 ایده برای طراحی حمام کوچک4

 

  1. استفاده از روشویی و توالت کوچک :

مانند بسیاری از انواع توالت هایی که به دیوار نصب می شوند شما می توانید سینک های روشویی حمام را هم به دیوار نصب کنید. در این صورت فضای کمتری را در دست خواهید داشت. سینک هایی که دیواری هستند برای بزرگنمایی فضای شما بهترین انتخاب به شمار می روند و شما می توانید آنها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. اگر بهینه سازی کردن فضا برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد باید از سینک های روشویی که کوچک هستند و لبه های ظریفی دارند استفاده کنید.

آن دسته از انواع سینک های سرامیکی انتخاب مناسبی برای شما به شمار نمی روند و بهتر است آنها را انتخاب نکنید. در بین انواع سینک ها اگر با طراحان دکوراسیون مشورت کنید بهترین نمونه را بر اساس متراژی که در دست دارید به شما معرفی می کنند. هر یک از سینک ها در طرح های متفاوت تولید می شوند و انواع آن ویژگی های مختلفی دارند که بهتر است به آنها توجه داشته باشید.

  1. افزودن شلف و کمد روی دیوار :

اگر فضای حمام  شما بسیار کوچک است اصلا نیازی نیست نگران باشید، چرا که می توانید با استفاده از دیوار این فضا آن را به بهترین نحو ممکن طراحی کنید. با نصب کردن شلف و کابینت روی دیوار می توانید فضای کافی برای قرار دادن وسایل خود فراهم کرده و از آن استفاده بهینه ای داشته باشید. علاوه بر این باید بدانید که نصب کردن آینه در بالای سینک روشویی یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید. در واقع باید بدانید که تنها کف زمین نیست که قابل استفاده است و شما می توانید از هر فضایی برای نصب کردن وسایل خود استفاده کنید.

8 ایده برای طراحی حمام کوچک5

 

  1. انتخاب سینک روشویی مناسب :

انتخاب کردن سینک روشویی باید بر اساس فضای حمام شما انجام شود. اگر فضای در دسترس شما کوچک است دقت داشته باشید که هرگز نباید از سینک هایی که اندازه بزرگی دارند استفاده کنید. برخی از سینک های روشویی هستند که در کنج قرار می گیرند و انتخاب آنها برای شما بهترین گزینه ای می باشد که می توانید  روی آن فکر کنید. یکی از راهکارهای دیگری که شما در اختیار دارید این است که از سینک های روشویی شناور استفاده بهینه ای داشته باشید تا بتوانید از فضای خود نهایت استفاده را کنید.

  1. نصب جا حوله ای پشت درب :

برای فضاهایی که کوچک هستند بهتر است که شما حوله های خود را پشت درب آویزان کنید. یکی از نکاتی که در این مورد باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید این است که تمامی حوله های خود را پشت درب آویزان نکنید و تنها آن دسته از انواع حوله هایی که به آنها نیاز دارید و مورد استفاده قرار می دهید را پشت درب آویزان کنید. در این صورت از فضا استفاده بهینه ای کرده اید.

امیدوارم که مطلب 8 ایده برای طراحی حمام کوچک مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :