آشنایی با سبک دکوراسیون یونان باستان

آشنایی با سبک دکوراسیون یونان باستان

هر چقدر که زمان می گذرد افراد به دکوراسیون های بیشتری علاقه نشان می دهند و مایل هستند منازل خود را به شیوه قوانین آن ها بیارایند.

در بین افراد مختلف سلایق گوناگونی وجود دارد که به طور کلی می توانیم آن ها را به سه دسته تقسیم کنیم، دسته اول کسانی که تمایل دارند منازل خود را به شیوه مدرن بیارایند، دست دوم کسانی که به دکوراسیون های  سنتی و باستانی اهمیت می دهند و دسته سوم کسانی هستند، که علاقه بسیاری به تلفیق دو نوع دکوراسیون سنتی و مدرن  دارند و ترجیح می دهند از دکوراسیونی میانه استفاده کنند.

در حال حاضر در خانه بسیاری از افراد بیشتر تلفیقی از دو گونه دکوراسیون مدرن و سنتی دیده می شود؛ چراکه بسیاری از وسایل هستند  که خواه ناخواه تصویر خانه شما را مدرن جلوه می دهند، یا وسایلی هستند که برای مثال به شما ارث رسیده اند و زیبا و خاص هستند و شما تمایل دارید از آن ها در خانه خود استفاده کنید، درحالیکه فضای خانه شما را به سمت دکوراسیون سنتی می برد؛ بنابراین در هر خانه‌ای لوازمی هستند که می‌توانند دکوراسیون انتخابی شما را نقض کنند.

ایجاد یک معماری داخلی با سبکی خاص کاری نسبتاً دشوار است و پایبند بودن به آن سختی های خاص خودش را دارد. با وجود تمام سختی هایی که در داشتن یک دکوراسیون خاص وجود دارد ما تصمیم گرفتیم در ادامه این مقاله، در رابطه با دکوراسیون یونان باستان صحبت کنیم.

 

موارد با اهمیت در دکوراسیون یونان باستان

دکوراسیونی که امروزه از آن با نام دکوراسیون یونان نام می بریم، در واقع الهام گرفته از ساختمان ها و بناهایی است که در یونان باستان ساخته شده و نحوه دیزاین و طراحی داخلی ساختمان های این سبک نیز از نقاشی ها، ظروف و مجسمه هایی که از آن دوران باقی مانده الگو برداری شده است؛ در واقع سبکی که امروزه شاهد آن هستیم، ظاهری سنتی ندارد، اما در اصل از معماری داخلی یونان باستان نشات گرفته است.

آشنایی با سبک دکوراسیون یونان باستان2

 

در دکوراسیون با سبک یونان باستان به مواردی اهمیت بسیار داده می شود، از میان آن ها می توانیم به سقف، ستون ها، دیوارها و غیره اشاره کنیم که همگی این ها درکنار یکدیگر می توانند یک دکوراسیون با سبک دلخواه شما را بسازند. از این رو در ادامه در رابطه با نکاتی که باید در قسمت های یاد شده رعایت کنید اطلاعاتی را ذکر خواهیم کرد. پس اگر شما هم مایل به یادگیری استفاده از دکوراسیون به سبک یونان باستان هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

سقف در دکوراسیون یونان باستان

اگر شما هم به تصاویری که از ساختمان های یونان باستان به جا مانده است توجه کنید، متوجه سقف های بلند خواهید شد. یکی از مواردی که باید در دکوراسیون یونان باستان رعایت شود، سقف های بلند با گچ کاری های خاص است. در این نوع طراحی سعی می شود که فضا بزرگتر به نظر برسد، به همین دلیل معمولاً سقف و دیوار ها به یک رنگ هستند و این موضوع باعث می شود فضا علاوه بر این که بزرگتر به نظر برسد، نور بیشتری را نیز منعکس کند. در سقف ساختمان هایی که به سبک یونانی ساخته می شوند، معمولاً به لوسترها و چراغ هایی که آویزان می‌شوند نیز اهمیت داده می شود و این موضوع می تواند بسیار در زیبایی خانه تاثیر گذار باشد.

آشنایی با سبک دکوراسیون یونان باستان3

 

دیوار در دکوراسیون یونان باستان

همانطور که گفتیم بزرگتر به نظر رسیدن فضا در یونان باستان بسیار اهمیت دارد و در تمامی قسمت های خانه سعی می شود طراحی به گونه ای انجام شود که باعث به وجود آمدن فضایی دلبازتر و بهتر شود. یکی از کارهایی که در این رابطه انجام می‌شود، این است که در دیوارهایی که به سبک یونانی ساخته شده اند، طاقچه هایی ایجاد می شود که در بزرگتر نمودن فضا تأثیر مثبتی دارد و همچنین بر روی دیوارها معمولاً از گچ بری های خاصی استفاده می شود و به ندرت از کاشی ها و رنگ های خاصی نیز در ساخت دیوار استفاده می کنند، همه این موارد اهمیت بسیاری در ایجاد یک فضای دلخواه به سبک دکوراسیون یونانی دارد.

 

رنگ در دکوراسیون یونان باستان

در سبک یونانی سعی می شود که بیشتر از رنگ های طبیعی مانند رنگ های لیمویی، آبی، سفید، زرد و… استفاده شود.

رنگ های روشن می توانند تاثیر بسزایی در روشن تر و بزرگ تر نشان دادن فضای داخلی منزل شما داشته باشند، پس بهتر است شما نیز از این قاعده پیروی کرده و فضای داخلی خانه خود را زیباتر کنید.

 

کف در دکوراسیون به سبک یونان باستان

هر خانه معمولاً از سقف، دیوار و کف تشکیل شده است؛ بنابراین طرح ها و نقش ها و همچنین موادی که در آنها به کار می رود می تواند ظاهر یک خانه را به طور کامل شکل دهند.

پس از گفتن ویژگی های دیوارها و سقف ها باید به سراغ گفتن ویژگی های کف در دکوراسیون یونانی برویم.

آشنایی با سبک دکوراسیون یونان باستان4

 

در دکوراسیون یونانی، معمولاً برای پوشش کف از فرش استفاده نمی کنند و ترجیح بر استفاده از کاشی و سرامیک های خاصی است که در تناسب با دیوارها باشند، البته می توان از تلفیق چندین نوع کفپوش نیز استفاده کرد، اما به شرطی که تناسب آنها به هم نریزد.

 

لوازم جانبی در دکوراسیون یونان باستان

در دکوراسیون به سبک یونان باستان معمولا از گلدان های پر گل استفاده ای نمی شود، بنابراین اگر علاقه بسیار زیادی به گل ها دارید بهتر است از دکوراسیون های دیگری، که در آن ها به طبیعت اهمیت بسیار بیشتری داده می شود، استفاده کنید. در این نوع دکوراسیون بیشتر از مجسمه های باستانی، گلدان های سفالی، ظرف های سرامیکی و غیره به عنوان تزیینات جانبی اتاق استفاده می شود، پس بهتر است شما نیز اگر تمایل به داشتن چنین دکوراسیونی دارید حتماً سری به مغازه هایی که اینگونه لوازم را به فروش می رسانند بزنید تا بتوانید لوازم مورد نیازتان را از آنها تهیه کنید.

 

دکوراسیون یونان باستان مناسب چه افرادی است؟

دکوراسیون به سبک یونان باستان شرایط خاصی دارد و هر کسی به سمت آنها گرایش پیدا نمی کند، برای مثال ممکن است شخصی خانه خود را خریداری کرده باشد و پس از آن اقدام به طراحی داخلی آن کند و مثلا اگر سقف این خانه کوتاه باشد، در اکثر موارد نمی توان در آن تغییر محسوسی  ایجاد کرد.

در خانه های استیجاری نیز معمولاً نمی شود تغییراتی در دیوارها، سقف و کف ایجاد کرد؛ بنابراین  نوع دکوراسیون در بسیاری از موارد محدودیت هایی دارد و در واقع اگر شما در خانه های غیر آپارتمانی زندگی می کنید، می توانید از این نوع تزیین و دکوراسیون بهره مند شوید، چرا که استاندارد بسیاری از خانه های آپارتمانی سقف هایی با طول ۲ تا ۳ متر است که این ارتفاع برای خانه های یونانی کم است؛ همچنین اگر شما علاقه زیادی به خرید پرده و پوشاندن پنجره ها با آن ها دارید، بهتر است به سمت این نوع دکوراسیون نروید، چراکه در این سبک معمولا پنجره ها را با پرده زیاد نمی پوشانند و شاید این موضوع بتواند در خانه های افراد ایرانی که اهمیت بسیاری به حریم شخصی می دهند مشکل ساز باشد.

آشنایی با سبک دکوراسیون یونان باستان5

 

توصیه بسیار مهم ما این است، که شما برای انتخاب هر سبک دکوراسیونی باید ابتدا آن را از زوایای مختلفی بررسی کرده و ببینید آیا خانه شما مناسب این نوع دکوراسیون داخلی هست یا خیر! شما باید ارتفاع خانه، طول پنجره ها، تعداد اتاق ها و غیره را بررسی کرده و پس از آن از میان دکور های مورد علاقه تان یکی را برگزیده و با همکاری یک طراح داخلی آن را پیاده کنید.

امیدوارم که مطلب آشنایی با سبک دکوراسیون یونان باستان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :