7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس

7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس

امروزه بسیاری از افراد مایل هستند که سالن پذیرایی خود را به سبک کلاسیک و یا همان لوکس طراحی کنند. در واقع باید بدانید تمامی وسیله ها و چیدمانی که می خواهید در این سالن قرار دهید باید از سبک و طرح های لوکس پیروی کند، که در غیر این صورت زیبایی زیادی نخواهد داشت. شما اگر وسیله های خود را به بهترین نحو ممکن در این سالن نچینید بدون شک زیبایی زیادی نخواهند داشت و هم زیبایی وسیله ها زیر سوال می رود و هم سالن زیبا نخواهد شد.

بیشتر افرادی که طرفدار طرح های لوکس و کلاسیک هستند باید بدانند که وسیله های لوکس هزینه و قیمت بالاتری دارند. انتخاب درست و اصولی وسیله های سالن پذیرایی لوکس یکی از مهمترین نکاتی می باشد که باید به آن توجه زیادی داشته باشید تا در این صورت بتوانید سالن زیبایی را طراحی کنید. لوازم روشنایی یکی از مهمترین ابزارها و وسیله هایی می باشد که باید آنها را در انواع متعددی خریداری کرده و در اتاق نشیمن خود بگذارید.

 

نکاتی برای طراحی سالن پذیرایی لوکس :

شما باید برای طراحی سالن پذیرایی لوکس و زیبا به برخی از نکات توجه زیادی داشته باشید که این نکات عبارت است از :

7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس1

 

  1. نور :

نور یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی می باشد که زمان طراحی سالن پذیرایی لوکس باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. اگر پنجره ای با چشم انداز زیبا در سالن خود داشته باشید بدون شک فضای داخلی خانه تان بسیار زیباتر می شود. نقطه کانونی سالن همیشه باید زیباتر از دیگر نقاط باشد تا توجه افرادی که وارد خانه می شوند را جلب کند. نور طبیعی یکی از مهمترین گزینه هایی می باشد که باید در اتاق نشیمن داشته باشید، ولی امکان دارد برخی از ساختمان ها زیاد نور طبیعی نداشته باشند. شما باید به پنجره هایی که در سالن وجود دارد دقت داشته باشید، هرچه که تعداد پنجره های سالن بیشتر باشد بدون شک زیبایی سالن هم بسیار بیشتر است.

اگر در سالن پذیرایی شما پنجره های زیادی قرار نگرفته است و ساختمان از نور طبیعی محروم است باید از نور مصنوعی استفاده کنید. نور مصنوعی در انواع متعددی وجود دارد و شما می توانید بر اساس سلیقه خود برخی از انواع آن را انتخاب کرده و در اتاق نشیمن خود نصب کنید. امروزه نورهای مصنوعی مخفی زیادی در ساختمان ها طراحی می شود که شما می توانید از آنها استفاده کنید. لوستر یکی از مهمترین ابزارهایی می باشد که باید در ساختمان خود داشته باشید، دقت داشته باشید که نوع لوستر شما باید با دیگر وسایل خانه هماهنگی داشته باشد تا زیبایی بیشتری در فضا ایجاد کند. میزان و تاثیر نور مصنوعی در سالن بسیار اهمیت دارد و باید به همین دلیل به تعداد لامپ ها و میزان روشنایی شان توجه داشته باشید.

7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس2

 

  1. چیدمان سالن در محور مرکزی :

یکی از دیگر نکاتی که در مورد طراحی سالن پذیرایی لوکس باید به آن توجه داشته باشید این است که به محور سالن اهمیت دهید. مبلمان از جمله مهمترین وسایلی می باشد که در اتاق نشیمن باید قرار گیرد و توجه داشته باشید که آن را در محور مرکزی سالن قرار دهید. نوع مبلمان اهمیت بسیار زیادی دارد که باید بین انواع مبلمان آن دسته از مدل ها که لوکس تر هستند را انتخاب و خریداری کنید. اینکه مبلان را بتوانید در کنار یکدیگر قرار دهید اهمیت بسیار زیادی دارد، البته که باید بدانید فاصله رعایت شده و استانداردی را که بین مبلمان وجود دارد را حتما رعایت کنید. میز وسط مبلمان دقیقا باید در محور اصلی سالن قرار بگیرد و تمامی افرادی که روی مبلمان نشسته اند به آن میز دسترسی داشته باشند.

اینکه شما بتوانید به بهترین نحو ممکن سالن را طراحی کرده و وسایل را در سالن قرار دهید اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر در این زمینه تخصص ندارید بهتر است با طراحان ساختمانی مشورت کنید. هر فردی که وارد خانه شما می شود در ابتدا نقطه مرکزی و محور سالن پذیرایی را تماشا می کند. نوع وسیله های سالن و نحوه چیدمان آنها اهمیت بسیار زیادی دارد که شما باید به تمامی استانداردها و اصول آن توجه داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن سالن را طراحی کنید.

 

  1. رنگ :

برای اینکه سالن پذیرایی لوکس و کلاسیک خود را زیباتر کنید باید از رنگ ها و بافت های متنوعی استفاده نمایید. رنگ های بسیار زیادی برای طراحی سالن های لوکس وجود دارد که شما باید بین انواع این رنگ ها، رنگ هایی را که خنثی هستند انتخاب کنید. دقت داشته باشید برخی از رنگ ها مانند رنگ قرمز، زرد، بنفش و … بیشتر برای ساختمان هایی که سبک طراحی آنها مدرن است مورد استفاده قرار می گیرد. سعی نکنید از سبک ها و طرح هایی که مدرن می باشند در سالن های لوکس استفاده کنید. ترکیب وسیله های لوکس با مدرن زیبایی ایجاد نمی کند و به همین دلیل هرگز این اشتباه را برای سالن های لوکس انجام ندهید.

7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس3

 

رنگ های کرمی، طوسی و …. از آن دسته رنگ های زیبایی می باشند که شما می توانید برای طراحی کردن سالن پذیرایی لوکس از آنها استفاده کنید. این نوع از رنگ ها زیبایی بیشتری در سالن ایجاد می کند و شما می توانید از آن فضا لذت ببرید. دقت داشته باشید که رنگ های هر یک از وسیله های سالن باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد. در صورتی که بین رنگ های وسیله های سالن هماهنگی زیادی وجود نداشته باشد و شما به اصول آن توجه نکنید، سالن زیبایی زیادی نخواهد داشت.

 

  1. عناصر اصلی سالن را بشناسید :

خط، شکل، فضا، الگو، بافت و نور از آن دسته عناصر اصلی سالن پذیرایی لوکس می باشد که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. هر یک از آنها جلوه خاصی به سالن شما می بخشند و باید به اصول و استانداردهای آن دقت و توجه بسیار زیادی داشته باشید. به آن بخش از سالن که در آن وسیله ای چیده شده باشد فضای مثبت می گویند و آن بخش که وسیله ای در آن قرار نگرفته است فضای منفی نام دارد. خط سالن شکل آن را به وجود می آورد که برخی از سالن ها عمودی، مورب و یا افقی می باشند. شما باید با توجه به این نکته طراحی آن را انجام دهید.

شکل سالن به صورت هندسی و ارگانیک می باشد که شما باید طرح سالن خود را به خوبی بشناسید. اگر در زمینه شناخت شکل سالن خود تخصص زیادی ندارید می توانید با طراحان ساختمان در این مورد مشورت کنید تا زمینه اصلی آن را برای شما مشخص کنند و از این طریق چیدمان سالن را انجام دهید. بدون شک شناخت عناصر اصلی که در سالن وجود دارد به شما کمک می کند تا با شناخت اصولی تر بتوانید سالن را طراحی کنید.

7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس4

 

  1. تعادل در انتخاب و چیدمان وسایل :

ایجاد تعادل در سالن پذیرایی لوکس یکی از مهمترین بایدهای طراحی می باشد که اگر با آن آشنایی بیشتری داشته باشید بدون شک می توانید اطلاعات محیط خود را بهتر درک کنید. حس آرامش شما در این محیط بیشتر می شود و به همین دلیل بهتر است به آن دقت زیادی داشته باشید. اینکه شما بتوانید تعادل متقارن در سالن خود ایجاد کنید بسیار آسان می باشد. شما در سالن هایی که لوکس و رسمی هستند باید بیشتر این مورد را رعایت کنید، چرا که سالن های مدرن نیاز زیادی به این مورد ندارند. برای اینکه بتوانید در سالن خود تعادل را ایجاد کنید بهتر است نقطه کانونی اتاق نشیمن خود را به خوبی بشناسید.

 

  1. به وجود آوردن ریتم :

یکی از نکات بسیار جالبی که در مورد مغز انسان وجود دارد این است که مایل می باشد اطلاعات را به ساده ترین نحو ممکن پردازش کند. بنابراین هر چه که ما از ترفندهای متنوعی استفاده کنیم می توانیم فرآیندهای مغز را آسان تر سازیم و حس خوشایند تری داشته باشیم. با توجه به این نکته باید بدانید که طراحان سالن پذیرایی هم بر این باور هستند که بهتر است در سالن ریتم ایجاد کنند. به وجود آوردن ریتم زیبا در سالن موجب می شود که چشمان هر بیننده ای سرتاسر سالن را به خوبی مشاهده کند. اطلاعات از از این طریق به آسانی پردازش و دریافت می شود، به همین دلیل بسیار آسان تر از روش های دیگر است.

7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس5

 

  1. ایجاد هارمونی در منزل :

یکی از مهمترین ویژگی هایی که حس خوشایندی را در افراد به وجود می آورد این است که سالن انسجام و وحدت داشته باشد. بین تمامی اجزای سالن بهتر است این مورد را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید از زیبایی سالن خود لذت بیشتری ببرید. در واقع شما با وجود تمامی عناصری که بیان نمودیم باید طراحی سالن پذیرایی خود را به گونه ای انجام دهید که بین تمامی آنها وحدت وجود داشته باشد، که در این صورت هارمونی آنها افزایش پیدا می کند.

یک فضای منسجم و زیبا به شما کمک می کند که زیباترین سالن را طراحی کرده و از طراحی آن هم لذت خواهید ببرید. به عنوان مثال باید بدانید اگر رنگ تابلوی روی دیوار را با رنگ کوسن های روی مبل هماهنگ سازید هارمونی آنها را رعایت کرده اید.

امیدوارم که مطلب 7 نکته مهم برای طراحی سالن پذیرایی لوکس مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :