جادوی فرش در دکوراسیون داخلی منزل

جادوی فرش در دکوراسیون داخلی منزل

فرش ها نه تنها یکی از عناصر اساسی و مهم در دکوراسیون منزل هستند بلکه لوازم جانبی دیگری که دکوراسیون منزل شما را تزئین می کنند، بدون هماهنگی و هم خوانی با فرش جلوه ای نخواهند داشت، تنها در صورتی دکوراسیون بی عیب و نقصی خواهید داشت که این تناسب به تمام معنا ایجاد شود.

فرش ها با طرح، رنگ و نقش های زیبایی که دارند، ساحرانی معجزه گر هستند که می توانند طوفانی در دل دکوراسیون منزل شما به پا کنند، بنابراین این گستردنی بی مانند را آگاهانه انتخاب کنید!

فرش را باید در سایز متناسب با اندازه اتاقی که در آن قرار خواهد گرفت انتخاب کرد به عنوان مثال در ورودی خانه  قرار دادن فرش های کوچک تر باعث ایجاد احساس راحتی می شود، انتخاب رنگ مناسب فرش برای هر اتاق با توجه به رنگ مبلمان آن برای تزیین دکوراسیون منزل بسیار حائز اهمیت است زیرا هر سبک دکوراسیونی، فرش مخصوص به خود را می طلبد، به عنوان یک مثال، اگر عاشق مبلمان مدرن هستید، باید روی انتخاب فرش های مدرن با رنگ هایی که متناسب با رنگ کل خانه است، تمرکز کنید.

اگر مبلمان منزل تزئینی و با طرح و نقش شلوغ  است، باید یک فرش با نقش و طرح ساده تر انتخاب کنید، اما اگر پارچه مبلمان تک رنگ و ساده است، می توانید فرش هایی را به اشکال مختلف و در طرح و رنگ های متنوع  انتخاب کنید.

جادوی فرش در دکوراسیون داخلی منزل2

بسیاری از افراد انتظار دارند که رنگهای فرش خنثی باشد، مانند طوسی، رنگهای خاکی و رنگ های پاستیلی ظریف، جذاب و  لطیف باشد، زیرا برای همه رنگ ها مناسب هستند و می توان به راحتی با سایر لوازم منزل با رنگ های متنوع ست کرد.

رنگ های فرش که الهام بخش شادی و سرگرمی است باید به طور عمدی در اتاق خواب های کودکان گسترده شود و در سالن پذیرایی باید از رنگ هایی در فرش استفاده شود که نشان دهنده لوکس و پختگی است؛ به عنوان مثال چه  اتاق غذاخوری باشد و یا اتاق های نشیمن برای تحمل حرکت و لکه هایی که فرزندان شما ایجاد می کنند، به فرش هایی با رنگ های تیره احتیاج دارید.

اما فرش هایی با رنگ روشن برای اتاق هایی با فضای کوچک و باریک مناسب هستند زیرا حس جادار بودن و وسعت را به آنها می دهد.

اگر قرار است فرش زیر میز ناهار خوری قرار بگیرد، در صورت حرکت باید فضای زیر پاهای صندلی های میز را بپوشاند، بنابراین اندازه گیری فرش باید از همه طرف از 60 سانتی متر فراتر رود.

فرش های مختلفی از جمله فرش های مدور، مستطیل، دنده دار، مربع و غیره وجود دارد که هر کدام فضای مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال فرش های مدور برای میزهای ناهار خوری گرد مناسب هستند، در حالی که فرش های مربع یا مستطیل مناسب برای اتاق های نشیمن با میزهای مربع و مستطیل مناسبند، و فرش های بدون برجستگی برای مناطق بزرگ مناسب هستند و همچنین می توانید از آن ها در فضاهای کوچک در دکوراسیون مشخص استفاده کنید.

جادوی فرش در دکوراسیون داخلی منزل3

فرش های گل برجسته به دلیل زیبایی ظاهری بسیار فریبنده هستند، اما خرید آنها هرگز به صرفه نیست زیرا گل های برجسته آنها در اولین شست و شو زیبایی و دوام خود را از دست می دهند، مخصوصا استفاده از این فرش ها برای اتاق کودکان به هیچ وجه مناسب نیست زیرا تمیز کردنشان کار سختی است و همچنین برجستگی آن موجب اذیت کودکان می شود.

بهتر است سراسر کف اتاق را فرش نکنید و بیشترین فضا را برای به نمایش گذاشتن کف پوش خانه اختصاص دهید، اینگونه زیبایی فرش نیز بیشتر جلوه گری می کند.

امیدوارم که مطلب جادوی فرش در دکوراسیون داخلی منزل مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :