6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

یکی از مهمترین قسمت های خانه که باید به طراحی و دکوراسیون آن دقت بسیار زیادی داشته باشید سرویس بهداشتی می باشد. بسیاری از افراد شاید به این بخش از خانه توجه زیادی نشان ندهند چرا که مانند بخش های دیگر خانه مانند پذیرایی و یا آشپزخانه در دید نمی باشد. اما باید بدانید این بخش از خانه اهمیت بسیار زیادی دارد. برای زیباتر نشان دادن آن باید به برخی از نکات ضروری توجه داشته باشید تا آن را زیباتر نشان دهید.

با توجه به برخی از نکات بدون شک شما می توانید بهترین و زیباترین سرویس بهداشتی را طراحی کرده و مورد استفاده قرار دهید. بسیاری از طراحان و معماران ساختمانی اهمیت بسیار زیادی به این بخش از فضای خانه می دهند و آن را به بهترین نحو ممکن طراحی می کنند. برای اینکه شما هم با برخی از نکات در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی آشنایی داشته باشید در ادامه با ما همراه شوید.

 

 نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی :

برخی از نکات بسیار مهم و ریزی که شاید شما با آنها آشنایی نداشته باشید، موجب زیباتر شدن فضای سرویس بهداشتی تان می شوند. شما با توجه با این نکات می توانید بهترین و زیباترین فضای را طراحی کرده و از دکوراسیون آن لذت ببرید. در واقع همه ما به خوبی می دانیم که استفاده از کاشی و روشویی به عنوان بخش های مهم دستشویی شناخته می شود و باید رنگ بندی آنها را از بین بهترین رنگ ها که با فضا هماهنگی داشته باشد انتخاب کنید. اما بدون شک با برخی از نکات آشنایی زیادی ندارید و بهتر است به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. برخی از آنها عبارت می باشد از :

6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی1

 

  1. استفاده از گلدان :

شاید باورتان نشود ولی باید بدانید استفاده از گلدان های مصنوعی و مقاوم برای زیباتر نشان دادن فضای سرویس بهداشتی تاثیر بسیار زیادی دارد و بهتر است از آنها استفاده کنید. این گلدان ها باید گل های مصنوعی و زیبایی داشته باشند که به وسیله آنها فضا از آنچه که هست زیباتر نشان داده شود. دقت داشته باشید که یکی از ویژگی های اصلی و مهم این گلدان ها مقاومتی است که باید در برابر رطوبت داشته باشند. در غیر این صورت امکان دارد به بافت و جنس آنها صدمه و ضربه وارد شود.

رنگ بندی این گل ها با یکدیگر متفاوت است و باید بین انواع آنها یکی را که با فضای طراحی شده شما مطابقت بیشتری دارد را تهیه کنید و در دستشویی خود قرار دهید. این ایده برای تغییر دکوراسیون بهترین ایده ای می باشد که می توانید به کار ببرید تا فضای زیباتری داشته باشید. طراحان دکوراسیون به عنوان یکی از بهترین تغییراتی که شما می توانید در طراحی این بخش داشته باشند، گل های مصنوعی را نام می برند.

 

  1. استفاده کردن از شمع های معطر :

بسیاری از افراد شاید به دکوراسیون و طراحی سرویس بهداشتی خانه خود توجه زیادی نشان ندهند. اما باید بدانید که این بخش یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های خانه به شمار می رود و باید به طراحی آن توجه ویژه ای داشته باشید. یکی از بهترین تجهیزاتی که برای زیبایی دستشویی مورد استفاده قرار می گیرد شمع می باشد. شاید باورتان نشود ولی این نمونه از تجهیزات زینتی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی این بخش از خانه دارد.

شما می توانید از شمع های مختلفی که در ابعادهای متنوع طراحی و تولید می شوند استفاده کنید. این شمع ها را در ابعاد متنوع و رنگ بندی گوناگون تولید و طراحی می کنند که شما می توانید هر یک از آنها را برای دستشویی خود مورد استفاده قرار دهید. تنها باید به رنگ بندی آنها دقت داشته باشید تا با فضای شما مطابقت لازم را داشته باشند. یکی از نکاتی که در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که بیش از حد در تعداد بالا از این شمع ها در فضای خود استفاده نکنید. چرا که در این صورت زیبایی فضای شما زیر سوال می رود و چندان از آن رضایت نخواهید داشت.

6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی2

 

  1. استفاده از حوله ها و پادری :

بسیاری از افراد از حوله ای که درون سرویس بهداشتی قرار می گیرد استفاده نمی کنند، ولی باید بدانید حوله ها زیبایی زیادی را در فضای شما به وجود می آورند. شما می توانید از انواع حوله هایی که در ابعاد متنوع هستند برای زیبایی دکوراسیون دستشویی خود استفاده کنید. تنها باید دقت داشته باشید که تعداد و اندازه های آنها را بر اساس فضایی که دارید قرار دهید. رنگ بندی هر یک از حوله ها را هم باید به گونه ای انتخاب کنید که با رنگ دکوراسیون دستشویی شما مطابقت لازم را داشته باشد. برخی از آنها هم که ابعاد بزرگی دارند و برای دستشویی شما گزینه مناسبی نمی باشند را نباید خریداری کنید.

یکی از دیگر تجهیزاتی که شما می توانید برای طراحی دکوراسیون دستشویی خود به کار بگیرید پادری می باشد. پادری انواع متفاوتی دارد و شما می توانید در بین انواع مدل های آن یکی را که با نیازهایتان مطابقت بیشتری دارد خریداری کنید. زمان خرید پادری باید به اندازه آن دقت داشته باشید که نه بیشتر از فضا و نه کمتر باشد. همچنین رنگ آن را هم باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا با فضای شما مطابقت داشته باشد. بین رنگ های متنوع یکی از رنگ هایی را انتخاب کنید که با دیگر تجهیزات هماهنگی دارد و زیبایی دستشویی شما را چندین برابر می سازد.

6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی3

 

  1. استفاده از بوگیر :

از دیگر ترفندها و ایده هایی که برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود می توانید از آن استفاده کنید، بوگیر می باشد. این وسیله در انواع طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شود که شما می توانید یکی از آنها را خریداری کرده و در دستشویی خود قرار دهید. البته باید بدانید شما می توانید از اسپری های خوشبو کننده هم استفاده کنید و آنها هم که در رنگ ها و بوهای متنوعی تولید می شوند در دستشویی شما قرار می گیرند. شما برای خرید هر یک از انواع آنها می توانید به خوبی ویژگی  هایی که دارند را مورد بررسی قرار دهید و سپس یکی از انواع آنها را خریداری کنید. دقت داشته باشید که در بین انواع این اسپری های خوشبو کننده برخی از آنها هزینه بیشتری برای خریداری دارند و بهتر است که شما به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید تا در این صورت بتوانید بهترین نمونه های آن را خریداری کنید.

6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی4

 

  1. ست سرویس برای دستشویی :

همه شما بدون شک برای زیباتر شدن سرویس بهداشتی خود باید از ست سرویس استفاده کنید که این ست شامل، سطل آشغال، برس، جا صابون، جا مایع، جا حوله و .. می باشد. این سرویش ها در انواع طرح ها و رنگ های متنوعی تولید و طراحی می شوند. شما می توانید بین آنها یکی از انواع مدل هایی را که با دستشویی شما و دکوراسیون آن مطابقت بیشتری دارد را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. زمان خرید هر یک از تجهیزات این سرویس باید به کاربردی بودن آنها دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین مدل آن را خریداری کنید. دقت داشته باشید رنگ بندی آنها را هم باید با دقت بسیار زیادی انتخاب کنید. برخی از آنها که رنگ بندی شان با فضای شما مطابقت ندارد بدون شک زیبایی در فضا ایجاد نمی کند.

بر همین اساس در بین انواع مدل های این سرویس باید یکی از آنها را که با سرویس بهداشتی شما مطابقت بیشتری دارد را خریداری کنید. همچنین دقت داشته باشید جنس هر یک از آنها با دیگری متفاوت می باشد و به همین دلیل باید برای خرید هر یک از آنها هزینه متفاوتی پرداخت کنید. برخی از آنها که جنس بهتری دارند بدون شک هزینه بیشتری هم برای خرید خواهند داشت و شما باید در بین آنها یکی را که بهتر است و با بودجه خرید شما مطابقت دارد خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی5

 

  1. انتخاب نورپردازی مناسب :

از دیگر نکاتی که برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی خود باید به آن دقت داشته باشید نورپردازی این فضا می باشد. هرچه که نورپردازی فضا بیشتر باشد بدون شک تجهیزات درون سرویس زیباتر نشان داده می شود. در واقع باید بدانید کاشی های دستشویی زمانی که زیبایی داشته باشند اگر نور روی آنها بتابد زیبایی آن چندین برابر می شود. در بسیاری از دستشویی هایی که ساختمان های ایرانی دارند، پنجره ای قرار نگرفته است، به همین دلیل برای زیباتر نشان دادن این فضا از نورهای مصنوعی استفاده می کنند. شما می توانید از سیستم نورپردازی خاصی در این فضا استفاده کنید.

لوسترهای سقفی و هالوژن از جمله مهمترین و زیباترین تجهیزاتی می باشد که برای نورپردازی این بخش می توانید مورد استفاده قرار دهید. شما می توانید برای خرید هر یک از آنها به خوبی ویژگی هایی که دارند را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین نمونه های آن را خریداری کنید. جنس و کیفیت لامپ ها را باید مورد بررسی قرار دهید تا کیفیت مناسبی داشته باشد. دقت داشته باشید اگر می خواهید لامپ ها را در محیط مرطوبی مورد استفاده قرار دهید باید جنس و کیفیت آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

امیدوارم که مطلب 6 نکته مهم در مورد طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :