آشنایی با سبک دکوراسیون هالیوودی

آشنایی با سبک دکوراسیون هالیوودی

همه ما هنگامی که نام هالیوود را می شنویم به یاد سینمای آمریکا می افتیم. هالیوود یکی از بخش های مهم در لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیای کشور آمریکاست و به دلیل وجود شهرک های سینمایی و رفت و آمد بازیگران مطرح سینما در خیابان‌ های اطراف آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

یکی از چیزهای با اهمیت در رابطه با هالیوود سبک زندگی هنرپیشه های آن است، افرادی که در هالیوود دارای شهرت بخصوصی هستند معمولاً سبک زندگی مخصوص به خود را دارند و حتی در نوع لباس پوشیدن و یا دیزاین خانه هایشان نیز بسیار دقت می کنند تا طرح هایی خاص و منحصر به فرد را در سبک زندگی خود پیاده کنند.

به دلیل اینکه معمولا بسیاری از افراد از ستاره های جهان تقلید می کنند، پس این افراد حتماً باید در ارائه خود به مردم بسیار دقت کنند. هالیوودی ها معمولاً از قوانین خاصی برای چینش منازل خود استفاده می کنند؛ به همین علت با گذر زمان نوعی دکوراسیون داخلی تحت عنوان دکوراسیون هالیوودی به وجود آمده است که افراد زیادی از آن استقبال می‌کنند؛ از این رو ما نیز تصمیم گرفته‌ایم در ادامه توضیحاتی در رابطه با این سبک از طراحی داخلی منزل به شما ارائه کنیم.

 

چه کساتی پیرو سبک هالیوودی هستند؟

همانطور که گفتیم سبک هالیوودی تقریباً مختص قشر مرفه جامعه است، زیرا المان هایی که در این سبک زندگی استفاده می شود معمولا گران قیمت است و هر کسی توانایی پیش رفتن مطابق الگوی آنها را ندارد.

معمولا افرادی از جمله بازیگران، ثروتمندان در حوزه های مختلف و…سعی می کنند، دیزاین محیط داخلی منزل خود را بر اساس سبک هالیوودی انجام دهند، در این سبک معمولاً از اشیای اصیل و با قیمت های زیاد استفاده می شود و همین موضوع منجر شده است که تنها افراد خاصی علاقمند به پیروی از این سبک باشند.

هنگامی که در رابطه با دکوراسیون هالیوودی صحبت می کنیم می توان به دو نوع دکوراسیون توجه کرد، یکی سلیقه و دکوراسیون محبوب سلبریتی های مشغول در سینمای هالیوود و دیگری نحوه دکور سازی خانه هایی که در آنها فیلم سازی های هالیوود انجام می شود؛ در واقع در دکوراسیون هالیوود هر دو این ها مورد نظر است، چرا که در برخی از موارد شباهت هایی در بین آنها مطرح می باشد.

آشنایی با سبک دکوراسبون هالیوودی2

 

چه چیزهایی در دکوراسیون هالیوودی مهم است؟

در دکوراسیون هالیوودی چیزهای بسیار زیادی وجود دارد که باید به آنها اهمیت داده شود، برای مثال در اکثر آن ها وجود استخر و باغچه کاملا حس می شود، در فرهنگ غربی و به خصوص کشورهای پیشرفته به طبیعت اهمیت بسیاری داده می شود؛ به همین علت یکی از اجزای جدا نشدنی خانه های هالیوودی باغچه است، حتی ممکن است گاهی به دلیل کمبود جا نتوان در محیطی مناسب از باغچه استفاده کرد؛ به همین علت طراحان داخلی باید بتوانند به گونه‌ای خلاقانه این وظیفه را انجام داده که حتماً این دو مورد در خانه قرار بگیرد.

یکی از مواردی که امروزه حتی در کشور ما ایران نیز به چشم می خورد روف گاردن است؛ روف گاردن در واقع نوعی باغچه است که در پشت بام قرار می گیرد و باعث استفاده از محیطی که شاید استفاده از آن اهمیت زیادی نداشته باشد می شود؛ در واقع پشت بام یک فضای مرده است، که با قراردادن روف گاردن و استخر در آن می‌شود استفاده بهینه ای از آن کرد و در مصرف فضا نیز صرفه جویی کرد.

در کشورهای پیشرفته معمولا به مطالعه اهمیت زیادی داده می شود؛ به همین علت در دکوراسیون هالیوودی کتابخانه یکی از موارد مهم است که معمولا درهمه خانه ها یکی از موارد ثابت است و باید به آن اهمیت داده شود، پس اگر شما هم مایل هستید که دکوراسیون منزل خود را بر اساس سبک هالیوودی طراحی کنید، نباید کتابخانه را از یاد ببرید.

آشنایی با سبک دکوراسبون هالیوودی3

 

آشپزخانه در دکوراسیون هالیوودی

در سبک هالیوودی دکوراسیون آشپزخانه بسیار اهمیت دارد، به خصوص در نمونه های قرن حاضر آشپزخانه معمولاً در دید قسمت اعظم خانه  قرار دارد.

در قدیم آشپزخانه ها معمولاً به صورت اتاق مانند بودند و کسی نمی توانست داخل آنها را ببیند، اما در حال حاضر معمولا آشپزخانه ها اپن و یا به صورت جزیره‌ای هستند و همین باعث شده است که به آنها اهمیت زیادی داده شود. در دکوراسیون  هالیوودی نیز مانند سایر دکوراسیون های امروزی آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. از ویژگی های آشپزخانه های هالیوودی مدرن بودن آن است، همانطور که گفتیم سبک هالیوودی مخصوص سلبریتی ها است، مسلماً این گونه افراد باید مطابق با بروزترین متد روز باشند، پس این موضوع کاملا آشکار است که  تمامی وسایل موجود در آشپزخانه باید از جدیدترین مدل ها و همچنین از بهترین نمونه ها باشند.

هنرپیشه های هالیوودی به دلیل اینکه تنها در آخر هفته اوقات خود را در خانه به سر می برند، ترجیح می‌دهند آشپزخانه آن ها بالاترین کاربری را داشته باشد تا برای مدت محدودی که در آن تصمیم به آشپزی می گیرند لذت کافی را نصیب خود کنند.

 

اتاق خواب در دکوراسیون هالیوودی

اتاق خواب در دکوراسیون هالیوودی یکی از مهمترین مکان ها است؛ به دلیل اینکه باید زمانی را که در آن سر می کنید کاملاً بتواند به شما آرامش را هدیه دهد؛ به همین علت بهتر است در به کار بردن رنگ ها و طرح ها در آن بسیار دقت کنید.

استفاده از رنگ سفید و مشکی همزمان می‌تواند زیبایی خیره کننده ای به اتاق خواب شما ببخشد. در دکوراسیون هالیوودی هیچگاه نباید از رنگ‌های بسیار متنوعی استفاده کنید و اتاق خواب خود را به رنگین کمان تبدیل کنید.

در اتاق خواب به سبک هالیوودی بهتر است که از رنگ های زمینه ای مانند سفید و مشکی استفاده کرده و یک رنگ را به طور شاخص تر به کار ببرید، مثلا رنگ قرمز می‌تواند انتخاب نسبتاً درستی باشد، چرا که باعث می‌شود حس شادابی و سرزندگی در اتاق شما کاملا حس شود و علاوه بر آن از دلزدگی نیز جلوگیری می کند.

یکی از نکات بسیار ریزی که در دکوراسیون هالیوودی استفاده می‌شود کاغذ دیواری هایی است که معمولاً نمونه های آن بسیار کم پیدا می شود؛ در واقع در دکوراسیون به سبک هالیوودی انتخاب کاغذ دیواری های گران قیمت و خاص یکی از موارد مهم محسوب می شود.

 

پذیرایی در دکوراسیون هالیوودی

آشنایی با سبک دکوراسبون هالیوودی4

 

اتاق پذیرایی به دلیل این که معمولاً مهمان ها در آنجا حضور پیدا می کنند باید طراحی مخصوص خود را داشته باشد و باید بر آن تمرکز بسیار زیادی شود. از نکاتی که در دکوراسیون هالیوودی به آن اهمیت داده می شود استفاده از مجسمه ها و تابلوهای نقاشی با ارزش در پذیرایی است. معمولاً هر چقدر از آثار اصیل تری در دکوراسیون یک خانه استفاده شود، اصالت و ارزش محیط داخلی آن خانه بیشتر خواهد شد، به همین علت در دکوراسیون هالیوودی به این موضوع اهمیت زیادی داده می شود.

انتخاب پارچه مبل و پرده ها نیز اهمیت زیادی دارند و اکثر افرادی که از دکوراسیون هالیوودی استفاده می کنند معمولاً از پارچه‌های با اصالت و ضخیم و براق مانند پارچه های مخملی، ساتن های براق، خز و… استفاده می کنند. در واقع استفاده از این نوع پارچه ها می‌تواند زیبایی بسیار دل انگیزی به محیط داخلی یک خانه بدهد و همچنین اصالت و خاص بودن آن را نیز حفظ کند.

در خانه های هالیوودی به تنظیم نور اهمیت زیادی داده می شود، برای مثال از سیستم‌های تنظیم نور خودکار استفاده می شود که با توجه به میزان نور ورودی به خانه روشنایی آن تنظیم می شود چرا که روشنایی یک خانه یکی از مهم ترین مواردی است که در دکوراسیون هالیوودی به آن اهمیت زیادی داده می شود.

امیدوارم که مطلب آشنایی با سبک دکوراسیون هالیوودی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :