آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال

آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال

معمولاً همه افرادی که تمایل دارند منزل خود را مطابق با قواعد مرسوم در طراحی دکوراسیون داخلی که در کشور های مختلف اجرا می شود دیزاین کنند، در پی این هستند که از میان سبک های مختلف دکوراسیون داخلی آنکه بیشتر با روحیاتشان سازگاری دارد را انتخاب کرده و در منزل خود پیاده کنند.

اکثر افراد مسئولیت خطیر طراحی داخلی منزل را به کارشناسان مختلف که در این موضوع فعالیت دارند، می سپارند.

با توجه به پیشرفت های علمی که در کشورهای مختلف دیده می شود در حال حاضر مهندسان معماری داخلی بسیار توانمندی در داخل کشور های مختلف تربیت یافته اند، که می توانند نیازهای افراد مختلف را برطرف کنند.

البته ممکن است برخی افراد تمایل داشته باشند که خودشان مسئولیت طراحی داخلی را برعهده بگیرند؛ به همین علت برای این کار باید اطلاعات زیادی را جمع آوری کرده و مدت زمان زیادی را صرف یادگیری مباحث مختلف در این حوزه کنند؛ به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم که اگر در توانتان هست حتماً مسئولیت طراحی داخلی منزلتان را به مهندسین مشغول در این حوزه واگذار کنید؛ چراکه آنها لزوماً توانایی و تجربه لازم در این حوزه را قبلاً کسب کرده‌اند و می توانند به سرعت طرح دلخواه شما را در منزلتان پیاده کنند.

حال ما تصمیم گرفته ایم، که شما را با نوع خاصی از دکوراسیون داخلی منزل با نام دکوراسیون انتقالی و یا ترانزیشنال آشنا کنیم، پس اگر شما هم تمایل به آشنایی با این نوع طراحی داخلی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی انتقالی چیست؟

همانطور که گفتیم قرار است در این مقاله در رابطه با دکوراسیون انتقالی و یا ترانزیشنال برای شما صحبت کنیم؛ بنابراین در قدم اول شما باید بدانید که طراحی انتقالی چیست.

طراحی انتقالی در واقع نوعی از دکوراسیون داخلی می باشد که تلفیقی از دکوراسیون معاصر و سنتی است و این مفهوم نیز در نام اصلی آن یعنی ترانزیشنال نیز کاملاً نهفته شده است. طراحی انتقالی برای جوان‌ترها بسیار مناسب است، زیرا این افراد به دلیل اینکه در برهه خاصی از عمر خود زندگی می کنند علاقه مند به استفاده از طرح های قدیمی تر در کنار طرح های نو هستند، تلفیق این دو می‌تواند حس کاملا خارق‌العاده‌ای را به افرادی که در یک خانه زندگی می کنند، القا کنند.

تجربه حس زندگی در میان دکوراسیونی که می‌تواند هم احساس گرمی و صمیمیت گذشته و هم مدرن بودن را در کنار یکدیگر برای شما فراهم کند، چیزی است که در هر دکوراسیونی پیدا نمی شود؛ به همین علت یکی از خاص ترین دکوراسیون های داخلی است  که تاکنون طراحی شده اند و مهارت بسیار خاصی نیاز دارد که یک طراح بتواند آنگونه که شایسته سبک ترانزیشنال است یک خانه را بیاراید؛ به همین علت بهتر است این کار را به هر کسی واگذار نکنید و ابتدا نمونه کارهای مرتبط با این سبک را مشاهده کرده و سپس  تصمیم بگیرید.

 

سبک انتقالی هنر مخلوط کردن است

سبک انتقالی یعنی یک طراح داخلی باید بتواند وسایل و طرح های مدرن را با  نمونه‌های معاصر مخلوط کرده و از آنها ترکیبی کاملاً سازگار با محیط بسازد؛ در واقع این ترکیب نباید به گونه‌ای باشد که ناسازگاری را بتوان از در کنار هم قرار گرفتن آنها حس کرد و باید بتوانند جلوه ای کاملاً صمیمی به محیط بدهند.

در واقع منظورمان از این سخن این است که این ترکیب باید با یکدیگر پیوستگی خاصی داشته باشد و به صورت دو نمونه جدا از هم به نظر نیایند و این است که می تواند یک طراحی ترانزیشنال واقعی را به ما نشان دهد؛ چرا که هر طراحی که بتواند هر چه بهتر این تلفیق طرح ها و وسایل را به خوبی انجام دهد یک طراح حاذق در زمینه سبک انتقالی است.

آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال2

 

آموزش استفاده از طرح انتقالی

ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که به افراد مبتدی آموزش دهیم که سبک ترانزیشنال چیست و چگونه می توان از آن در محیط داخلی منزل بهره مند شد. متاسفانه بسیاری از افراد هستند که توانایی پرداخت هزینه به طراح داخلی ساختمان را ندارند؛ به همین علت تصمیم می‌گیرند خودشان با کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه این مسئولیت را انجام دهند، از این رو در ادامه نمونه هایی از استفاده از لوازم دکوراسیون داخلی را که منجر به ایجاد یک خانه با سبک انتقالی می شود را برایتان توضیح خواهیم داد.

 

سبک انتقالی در آشپزخانه

در خانه های امروزی آشپزخانه یکی از مهم ترین نقاط موجود در منزل است، زیرا در حال حاضر دیگر مانند گذشته آشپزخانه ها مانند یک اتاق نیستند که تنها افرادی که از درب آن وارد می‌شوند بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و معمولاً از هر نقطه از خانه می‌توان آن را مشاهده کرد؛ به همین علت باید در زیبایی و تناسب وسایل و دکوراسیون آشپزخانه با کل محیط منزل بسیار کوشا باشیم تا بتوانیم یک محیط بسیار زیبا و دل انگیز را در خانه ایجاد کنیم.

برای اینکه بتوانید یک آشپزخانه مطابق با سبک انتقالی داشته باشید باید بتوانید به خوبی وسایل و طرح های نوین و مدرن را با سنتی ترکیب کرده و نمایی سازگار را به وجود آورید.

برای ایجاد یک آشپزخانه انتقالی، به عنوان مثال می توانید بر روی جزیره آشپزخانه از گلدان هایی با طرح های سنتی استفاده کنید، اما باید حواستان به مسیر نور نیز باشد، که گلها بتوانند با شادابی به زندگیشان ادامه دهند و یا همچنین می توانید از لامپ ها و آویز ها با تزیینات دست ساز استفاده کنید البته کابینت ها را نیز باید در نظر بگیرید، اگر طراحی کابینت های شما به سبک مدرن نزدیک تر است، باید بتوانید برای مثال آن ها را با دسته های سنتی به سبک ترانزیشنال نزدیک کنید.

آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال3

 

سبک انتقالی در پذیرایی

معمولا پذیرایی یکی از مهمترین قسمت های هر خانه ای است، چرا که  مهمان ها به این قسمت از خانه دعوت می شوند و همچنین افراد خانواده نیز در زمان هایی که تمایل به دورهمی دارند در پذیرایی ساکن می شوند؛ به همین علت این قسمت نیز حساسیت های ویژه خود را دارد و باید در استفاده از وسایل مختلف در آن بسیار دقت کرد.

اگر شما سبک ترانزیشنال یا انتقالی را برگزیده اید، پس باید حواستان را به این موضوع کاملاً جمع کنید که هنگامی که می خواهید اقدام به خرید وسایل مورد نیاز برای ایجاد یک پذیرایی انتقالی کنید، باید بتوانید تمامی وسایل را با توجه به سنتی بودن و مدرن بودن انتخاب کنید؛ در واقع شما باید بتوانید یک تعادل نسبی را در استفاده از وسایل مدرن و سنتی حفظ کنید، برای مثال اگر از مبلمان چوبی با طرح های سنتی استفاده می کنید، بهتر است از یک فرش مدرن استفاده کرده و یا اگر از یک میز غذاخوری مدرن استفاده می‌کنید، بهتر است از پرده های سنتی برای پنجره اطراف آن استفاده کنید؛ در واقع این گونه شما می توانید تعادل و توازن را در پذیراییتان حس کنید و فضای خانه تان را به یک محیط ترانزیشنال  نزدیکتر کنید.

 

سرویس بهداشتی درسبک انتقالی

سرویس بهداشتی نیز یکی از مناطق کم کاربرد هر خانه‌ای است، که وسایل مختلفی که در آن قرار می گیرد باعث می شود به یکی از سبک های دکوراسیون داخلی شباهت بیشتری پیدا کند و حال که شما تصمیم گرفته اید مطابق با سبک انتقالی پیش بروید، بهتر است حواستان همچنان به تعادلی که باید در لوازم سنتی و مدرن حفظ شود باشد، پس اگر از کاشی ها و سرامیک های مدرن استفاده می کنید، بهتر است از سبد ها و باکس هایی باطرح های سنتی، کنفی و… استفاده کنید، تا بتوانید محیط را هرچه بیشتر به سبک انتقالی نزدیکتر کنید.

 

اتاق خواب ها و سبک انتقالی

معمولا در یک خانه اتاق خواب ها به یک شخص تعلق ندارند و ممکن است تعداد افراد زیادی در یک خانه زندگی کنند، که هرکدام مطابق با سلیقه خودشان اتاق هایشان را طراحی کنند؛ به همین علت ما تنها در رابطه با اتاق هایی که قرار است  مطابق با سبک انتقالی طراحی شوند، صحبت می کنیم. از مهم ترین وسایلی که در هر اتاق قرار می گیرد تخت خواب و کمد ها، میز و فرش است، که برای این که بتوانید تناسب خوبی میان این ها ایجاد کنید، بهتر است اگر از تخت خواب چوبی با منبت کاری های خاص استفاده می کنید از قالیچه های مدرن استفاده کرده تا تناسب و تعادل میان وسایل مدرن و سنتی حفظ شود و شما را به سبک انتقالی نزدیک‌تر کند.

آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال4

امیدوارم که مطلب آشنایی با سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :