طراحی آشپزخانه کوچک6

همه ما به خوبی می دانیم که آشپزخانه یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های یک خانه می باشد که باید به طراحی و زیبایی آن اهمیت بسیار زیادی دهیم. طراحی این بخش از خانه به ویژه اگر کوچک باشد دشواری های بیشتری دارد و باید به آن دقت بسیار بیشتری شود. یکی از مهمترین چالش هایی که طراحان ساختمان دارند طراحی کردن این بخش در متراژ کوچک می باشد. ولی بسیاری از آنها دیگر در این زمینه حرفه ای شدند و به بهترین نحو ممکن آن را انجام می دهند.

چرا که امروزه بسیاری از افراد ساختمان هایی با متراژ کوچک دارند و باید آن را به بهترین نحو ممکن طراحی کرده و جذابیت آن را بیشتر کنند. در واقع شما باید بدانید که زیبایی و طراحی آشپزخانه کوچک هم بسیار در شکل آن تاثیر می گذارد و فضای آن را زیباتر می سازد. تنها باید به برخی از نکات بسیار مهم دقت داشته باشید که آنها را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات تان در این زمینه افزایش پیدا کند.

 

نکاتی برای طراحی آشپزخانه کوچک :

ایده ها و راهکارهای بسیار زیادی برای طراحی آشپزخانه های کوچک وجود دارد که اگر آنها را جدی بگیرید بدون شک فضای زیباتری خواهید داشت. برخی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که در این مورد وجود دارد و بهتر است به آنها دقت زیادی داشته باشید عبارت می باشد از :

طراحی آشپزخانه کوچک1

 

  1. استفاده از المان های مدرن :

همانطور که بیشتر شما به خوبی می دانید آن دسته از المان هایی که مدرن هستند از سادگی بیشتری برخوردار می باشند. برای طراحی آشپزخانه خود با استفاده از المان های مدرن باید به ساده بودن آنها دقت بسیار زیادی داشته باشید. در واقع برخی از آنها دارای پیچیدگی بیشتری هستند که آنها را به هیچ وجه نباید انتخاب کنید، چرا که آنها گزینه مناسبی برای طراحی این فضای کوچک نمی باشند. شما اگر از المان های ساده استفاده کنید می توانید فضای خود را از آن چیزی که هست بزرگ تر نشان دهید. همین مورد و ویژگی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضای شما دارد و بهتر است به آن توجه بسیار بیشتری داشته باشید. شما برای خرید و استفاده از آنها بهتر است هر یک را به خوبی مورد بررسی قرار دهید که با فضای شما هماهنگی لازم را داشته باشد.

 

  1. استفاده از وسایل روشنایی مناسب :

استفاده کردن از وسایل روشنایی مناسب از دیگر نکاتی است که برای طراحی آشپزخانه کوچک باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. این نکته اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید برخی از افراد به آن توجه نشان ندهند. استفاده کردن از انواع وسیله های روشنایی که طراحی آنها بسیار ساده می باشد بدون شک بهترین گزینه ای است که شما می توانید از آن استفاده کنید. دو یا سه لوستر کوچک اگر بالای جزیره به کار ببرید زیبایی این بخش را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهید داد. تنها موردی که شما باید به آن دقت داشته باشید روشنایی این بخش از فضای منزلتان می باشد، چرا که می توانید با استفاده از بهترین سیستم های روشنایی این بخش را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید. یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که شما با استفاده از سیستم روشنایی می توانید این بخش را از آنچه که هست بزرگ تر نشان دهید.

طراحی آشپزخانه کوچک2

 

  1. انتخاب رنگ مناسب :

استفاده کردن از رنگ مناسب یکی از دیگر نکات بسیار مهمی می باشد که باید در طراحی آشپزخانه کوچک به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. رنگ های روشن یکی از بهترین و مناسب ترین رنگ هایی به شمار می رود که برای این نوع از فضاها می توانید مورد استفاده قرار دهید. اگر رنگ های تیره را مورد استفاده قرار دهید امکان دارد که فضای شما از آنچه هست هم کوچک تر نشان داده شود. اما با استفاده از رنگ های روشن فضا بسیار بزرگتر از آنچه که هست نشان داده می شود. شما برای اینکه از یکنواختی رنگ ها در کنار یکدیگر استفاده نکنید، باید ترکیب رنگی زیبایی در این فضا به وجود آورید. تنها موردی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که رنگ ها را در کنار یکدیگر به خوبی قرار دهید و ترکیب زیبایی در آنها ایجاد نمایید. در این صورت زیبایی آنها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

 

  1. استفاده از رنگ سفید :

رنگ سفید یکی از بهترین رنگ هایی به شمار می رود که برای طراحی آشپزخانه کوچک از آن استفاده بسیار زیادی می شود. شما باید از تجهیزات خاصی در کنار این رنگ استفاده کنید تا زیبایی فضا را افزایش دهید. در واقع باید بدانید استفاده کردن از سنگ مرمر در این فضاها با رنگ سفید یک ترکیب بی نظیر ایجاد می کند. شما اگر تخصص و تجربه ای در این زمینه ندارید بهتر است با افرادی که طراحی ساختمان ها را انجام می دهند مشورت کنید تا آنها به خوبی شما را راهنمایی نمایند. آنها به خوبی با هر یک از بخش های شما آشنایی پیدا می کنند و از بهترین تجهیزات برای این بخش استفاده خواهند نمود.

طراحی آشپزخانه کوچک3

 

  1. استفاده از کابینت های تیره رنگ :

شاید برای اینکه بیان نمودیم از رنگ روشن برای آشپزخانه های کوچک استفاده کنید، بر این باور باشد که باید کابینت ها را هم از رنگ روشن انتخاب کنید. ولی در واقع باید بدانید که استفاده کردن از رنگ تیره کابینت ها موجب می شود که فضایی دراماتیک در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید. اگر نور طبیعی در آشپزخانه شما وجود ندارد باید از کابینت هایی که رنگ آن تیره است استفاده کنید. زمانی که شما کابینت های تیره رنگ را با استفاده از رنگ های روشن ترکیب کنید، بدون شک فضای بسیار زیبایی را در این بخش به وجود می آورید که با استفاده از آن فضای بی نظیری خواهید داشت. با اینکه این ایده فضای بسیار زیبایی را به وجود می آورد ولی باید بدانید استفاده از نور طبیعی جذابیت بیشتری دارد. به هر صورت بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن فضای خود را طراحی کنید.

 

  1. استفاده از جزیره مناسب برای طراحی :

برخی از افرادی که آشپزخانه کوچکی دارند مایل هستند که با استفاده از جزیره فضای خود را بسیار جذاب تر نشان دهند. بدون شک استفاده از جزیره فضا را بسیار زیباتر نشان می دهد، ولی باید دقت داشته باشید که برای فضاهای کوچک نمی توانید از مدل چوبی استفاده کنید. مدل های چوبی فضا را بسیار می گیرند و به همین دلیل فضا نه تنها زیبایی نخواهد داشت بلکه آن زیبایی را هم که دارد از دست می دهد. برای چنین فضاهایی که کوچک هستند می توانید از سنگ هایی که مرمر هستند جهت طراحی جزیره استفاده کنید. آن دسته از معمارانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند شما را می توانند به بهترین نحو ممکن راهنمایی کرده تا انتخاب مناسبی داشته باشید.  فضای شما با استفاده کردن از این نوع جزیره ها نه تنها زیبایی خاصی خواهد داشت بلکه کل خانه شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

طراحی آشپزخانه کوچک4

 

  1. استفاده از ایده های رنگی :

شاید شما در ابتدا بر این باور باشید که با استفاده از رنگ های متفاوت در آشپزخانه خود یک نوع پارادوکس ایجاد می کنید. ولی باید بدانید که اصلا اینگونه نیست و با استفاده کردن از رنگ های متنوع، فضای خود را بسیار زیباتر و جذاب تر خواهید نمود. استفاده کردن از رنگ های پاستیلی بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید. شما می توانید با استفاده از آنها ترکیب رنگی زیبایی به وجود آورید که همین عامل زیبایی فضا را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. نمای زیبای این بخش با استفاده ای این رنگ ها در هر یک از بخش های دیگر خانه تاثیر زیادی دارد.

 

  1. استفاده از کفپوش مناسب :

شاید همه شما به خوبی ندانید که استفاده از کفپوش مناسب در آشپزخانه می تواند فضای شما را تا حد بسیار زیادی زیباتر کند. استفاده کردن از کفپوش های مناسب یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب هایی است که شما می توانید داشته باشید. شاید بسیاری از افراد زمان خرید کفپوش به دنبال ساده ترین مدل های آن باشند، ولی باید بدانید شما از کفپوش های طرح دار هم می توانید برای این بخش از خانه خود استفاده کنید. البته که باید به طرح های آن دقت داشته باشید و بهترین نمونه های آن را انتخاب و خریداری کنید. برخی از نمونه های آن با فضای شما هماهنگی ندارد که بهتر است آنها را خریداری نکنید.

طراحی آشپزخانه کوچک5

 

نکات پایانی :

هر یک از این مواردی که اعلام نمودیم تاثیر بسیار زیادی در طراحی آشپزخانه کوچک شما دارد. شما باید به آنها دقت بسیار زیادی داشته باشید تا فضای منحصر به فردی را برای خانه خود طراحی کنید. امروزه بسیاری از افراد خانه های کوچکی دارند که بهتر است با استفاده از بهترین نکات و اصول هر یک از بخش های آن را طراحی کرده تا از زیبایی آن لذت ببرند. دقت داشته باشید که برای طراحی هر یک از بخش ها باید به خوبی نکات بیان شده را رعایت نمایید.

 

 

امیدوارم که مطلب طراحی آشپزخانه کوچک مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

 

پاسخ دهید

ممکن است از این برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>