طراحی دکوراسیون شیک و مدرن به وسیله آینه

طراحی دکوراسیون شیک و مدرن به وسیله آینه

هنر آینه کاری و بهره گیری از آن در طراحی دکوراسیون داخلی از گذشته های دور جایگاه ویژه­ ای در بین ایرانیان داشته است. در این هنر از قطعات آینه با ابعاد و اشکال متنوع و چسباندن آن­ها در جهت تزیین ساختمان استفاده می­شود.

در گذشته از این هنر بیشتر در طراحی و معماری ساختمان­ هایی به سبک سنتی و کلاسیک استفاده می­ شد اما امروزه به وسیله هنر و خلاقیت طراحان دکوراسیون منازل و آینه ­کارها استفاده از این هنر زیبا و جذاب به خوبی توانسته است در دکوراسیون سبک مدرن نیز جای خود را پیدا کند.

 

آینه­ کاری و دکوراسیونی سلطنتی و لاکچری

همان طور که می ­دانید در گذشته نیز در معماری ساختمان ­های مجلل و سلطنتی از آینه ­کاری استفاده شده است که نمونه ­های این اماکن را در سرتاسر دنیا به ویژه ایران می­ توان دید، به همین دلیل نیز امروزه استفاده از هنر آینه ­کاری در طراحی دکوراسیون داخلی منازل می­تواند شما را از خانه ه­ای زیبا، مجلل و لاکچری برخوردار کند.

هنر آینه­ کاری در معماری امروزی با گذشته دو تفاوت اساسی دارد که عبارت­ند از:

  1. استفاده از هنر آینه ­کاری در گذشته بیشتر در اماکن بزرگ و قصرهای پادشاهان که از وسعت زیادی برخوردار بود اجرا می­ شد اما امروزه در طراحی مدرن از این هنر در تمامی منازل با هر مساحت و متراژی حتی منازل کوچک آپارتمانی نیز می­ توان بهره گرفت.
  2. در گذشته و در آینه­ کاری ­های سنتی و کلاسیک بیشتر از قطعات کوچک آینه که در بین آنها خطوط شکسته بسیاری وجود داشت استفاده می­ شد اما در طراحی مدرن امروزی از قطعات بزرگ آینه و خطوط صاف و ساده بهره گرفته می ­شود.

طراحی دکوراسیون شیک و مدرن به وسیله آینه2

 

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی به وسیله آینه ­کاری

از آنجایی که اتاق پذیرایی محل پذیرایی از مهمانان است و همیشه در معرض دید افراد قرار دارد تمامی افراد تمایل دارند تا فضای این اتاق تا جای ممکن زیبا و دلپذیر و خوشایند مهمانان باشد به همین دلیل امروزه استفاده از هنر آینه ­کاری که دکوراسیونی لوکس و مجلل در اتاق پذیرایی ایجاد می­کند بسیار محبوب شده است و شما می­توانید یک نمونه از این هنر زیبا را در تصویر زیر مشاهده کنید.

طراحی دکوراسیون شیک و مدرن به وسیله آینه3

 

استفاده از هنر آینه ­کاری در اتاق نشیمن

استفاده و به کارگیری این هنر در اتاق نشیمن علاوه بر جلوه زیبایی که به محیط می بخشد می­ تواند بسیار کاربردی نیز باشد. از آنجایی که معمولا فضای اتاق نشیمن به نسبت اتاق پذیرایی کوچک­تر است می­ توان به وسیله آینه ­کاری فضای این محیط را بازتر و مجلل­ تر نما داد.

 

استفاده از هنر آینه­ کاری و تزئین راه­رو و ورودی ساختمان

یکی از مکان­ هایی که معمولا در طراحی دکوراسیون داخلی به تزئین و طراحی آن توجه چندانی نمی­شود راه­رو و ورودی ­های ساختمان است. از آنجایی که این محل اولین فضایی است که شما و مهمانان شما با آن رو به رو می ­شوید استفاده از هنر آینه ­کاری و تزئین راه­رو می­ تواند نقش موثری در زیباسازی فضای منزل شما داشته باشد.

طراحی دکوراسیون شیک و مدرن به وسیله آینه4

 

شما در هنگام استفاده از آینه­ کاری برای تزئین فضای ورودی ساختمان می­ توانید دکور جاکفشی و جالباسی که در ورودی ساختمان نصب می ­شود را به شیوه ه­ای خلاقانه با هنر آینه ­کاری ترکیب کنید و از زیبایی منحصر به فردی که به فضای منزل شما می­ بخشد لذت ببرید.

امیدوارم که مطلب طراحی دکوراسیون شیک و مدرن به وسیله آینه مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :