طراحی بالکن و تراس

طراحی بالکن و تراس6

یکی از مهمترین بخش های هر خانه بالکن و تراس و آن می باشد که باید شما سعی کنید این بخش از خانه خود را به بهترین نحو ممکن طراحی نمایید. در واقع بهتر است بدانید حتی آن دسته از خانه هایی که دارای متراژ بسیار کمی هم هستند این بخش را در خانه خود دارند و با بهترین ایده ها تراس و بالکن خود را طراحی می کنند. شما می توانید این فضا را در آپارتمان های خود به گونه ای طراحی کنید که آن را به یک فضای دنج و آرام تبدیل نمایید. ایده های بسیار زیادی برای طراحی این بخش از خانه وجود دارد و شما باید بسته به نوع تراس تان و متراژی که دارد یکی از فضاهای بی نظیر را برای آن انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که برخی از فضاها با استفاده از ایده های نو و خلاقانه هم زیبایی زیادی به دست نمی آورند، دلیل آن امر این است که شما به صورت اصولی آن را طراحی نکرده اید. طراحی بالکن و تراس هم مانند بسیاری از فضاهای دیگر در دکوراسیون داخلی، به توجه نیاز دارد. در واقع باید بدانید همانطور که به بخش های متنوع خانه خود یعنی آشپزخانه، پذیرایی و … توجه می کنید باید به طراحی این فضا هم توجه زیادی داشته باشید.

 

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون بالکن و تراس :

شما ایده ها و عناصر بسیار زیادی را می توانید برای طراحی دکوراسیون بالکن و تراس خود انتخاب کنید و به کار بگیرید. هر یک از این ایده ها از استانداردهای خاصی پیروی می کنند و شما باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید. برخی از مهمترین و اصلی ترین ایده هایی که شما برای طراحی این فضا می توانید در نظر داشته باشید و از آنها استفاده کنید عبارت می باشد از:

طراحی بالکن و تراس1

 

  1. استفاده از مبلمان:

یکی از مهمترین عناصری که شما می توانید برای طراحی بالکن و تراس خود در نظر داشته باشید و از آن استفاده کنید مبلمان می باشد. با توجه به اندازه و مساحت تراس خود می توانید یکی از انواع مبلمان را که در اندازه ها و مدل های متنوعی می باشند خریداری کرده و در این فضا قرار دهید. برخی از آنها امکان دارد که اندازه بزرگی داشته باشند و برخی از آنها اندازه کوچک تری دارند. شما باید به خوبی مساحت و متراژ تراس خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه آنها را انتخاب کرده و در تراس خود بگذارید. عوامل بسیار زیاد دیگری را هم باید زمان انتخاب مبلمان برای تراس در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین نمونه آنها را خریداری کنید.

یکی از مهمترین این عوامل مدت زمان ماندگاری در تراس می باشد. شما باید به خوبی بدانید که چه مدت می خواهید در تراس خود بمانید، تا یکی از آنها را که راحت تر است انتخاب کنید. در صورتی که شما در طول روز مدت زمان زیادی را می خواهید در تراس تان باشید باید یکی از مبلمان راحت تر را خریداری کنید. در صورتی که از شیشه های بالکن برای پوشاندن تراس خود استفاده کرده باشید، بدون شک شما زمستان ها را هم در تراس خود خواهید بود. بنابراین بهتر است به این مورد مهم دقت زیادی داشته باشید. تعداد مبلمان، جنس مبلمان و … از دیگر عواملی هستند که شما زمان خرید باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید. در صورتی که فضای تراس شما بسیار کوچک است می توانید با استفاده از نیمکت هم فضا را طراحی کنید.

طراحی بالکن و تراس2

 

  1. طراحی نرده های بالکن:

نوع نرده هایی که برای بالکن و تراس انتخاب می شود، دقیقا آن زمانی که آپارتمان را می سازند تعیین می کنند. ولی با این وجود شما می توانید آنها را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید و مدل دیگری را در تراس قرار دهید. میزان محصوریت در فضا، سبک طراحی تراس، سلیقه شما و … از جمله مهمترین نکاتی است که شما می توانید برای طراحی نوع نرده های بالکن به آن دقت داشته باشید. اینکه شما در خانه خود کودک دارید و یا ندارید اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی این نکته را در نظر داشته باشید و سپس از نرده استفاده کنید. نرده ها جنس های متنوعی دارند و شما باید بسته به نوع فضای خود یکی از آنها را که زیباتر هستند انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

  1. نورپردازی:

بدون شک اینکه شما شب های تابستان بتوانید در تراس خانه خود در کنار خانواده تان باشید، بسیار لذت بخش است. شما می توانید با استفاده از بهترین سیستم روشنایی این بخش از خانه را زیباتر سازید تا به یک فضای دنج و راحت تبدیل شود. استفاده کردن از ریسه های نوری یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید داشته باشید، بنابراین در بین انواع سیستم های روشنایی برای بالکن و تراس خود این نمونه را انتخاب و طراحی نمایید. استفاده کرن از ریسه های نوری، چراغ های روشنایی، فانوس های جذاب و … امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی بی نظیری را هم در فضا به وجود می آورد.

برای اینکه بهترین سیستم روشنایی را انتخاب کنید بهتر است با افرادی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت کنید. همچنین می توانید از نمونه مدل هایی که برای طراحی تراس وجود دارد استفاده کرده و آنها را به کار ببرید. شما تنها باید دقت داشته باشید که از بهترین و با کیفیت ترین نمونه چراغ ها استفاده کنید تا زمانی که در تراس هستید پشه ها شما را آزار ندهند.

طراحی بالکن و تراس3

 

  1. استفاده از گیاهان و گل ها:

یکی دیگر از مهمترین عناصری که برای طراحی بالکن و تراس از آن استفاده می کنند و نقش مهمی در زیبایی این بخش بر عهده دارد، گیاهان هستند. شما می توانید گیاهان و گل های زیادی را در این فضا قرار دهید تا زیبایی فضای خود را افزایش دهید. بسیاری از افرادی که مساحت تراس شان بزرگ است با استفاده از گل ها و گیاهان بیشتری می توانند فضا را هم زیباتر سازند و هم محصولات ارگانیک داشته باشند. دیوار سبز یکی از ایده هایی می باشد که شاید بسیاری از افراد به آن علاقه داشته باشند. البته که باید بدانید هر یک از این ایده ها برای زیباتر شدن فضای تراس ها متفاوت می باشد. اگر تراس شما اندازه کوچکی دارد تنها می توانید چند عدد گلدان در این فضا قرار دهید و زیبایی فضا را افزایش دهید. اما اگر تراس تان اندازه بزرگ تری دارد، بهتر است که با استفاده از گیاهان بیشتری فضا را طراحی کنید.

 

  1. استفاده از چوب برای طراحی تراس:

چوب یکی از مهمترین متریال ها و عناصری به شمار می رود که در ایجاد گرما و صمیمیت نقش مهمی بر عهده دارد. شما می توانید برای طراحی بالکن و تراس خود با استفاده چوب فضا را بسیار زیباتر و خاص تر نمایید. مصالح بسیار زیادی برای طراحی این فضا وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد، در کنار آنها شما می توانید چوب را هم مورد استفاده قرار دهید. در این صورت فضا را از آنچه که هست زیباتر نشان خواهید داد. ترموود یکی از مصالحی به شمار می رود که در برابر حرارت و رطوبت مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد. شما می توانید با استفاده از آن فضا را زیباتر سازید. دقت داشته باشید که استفاده از این چوب بیشتر برای طراحی تراس هایی که اندازه کوچک تری دارند مناسب می باشد. شما برای طراحی بخش های برگ تر می توانید تنها از چوب به همراه متریال های دیگر استفاده کنید.

طراحی بالکن و تراس4

 

  1. استفاده از رنگ مناسب:

رنگ بندی مناسب برای طراحی دکوراسیون تمامی فضاها اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشد. شما باید برای طراحی فضای بالکن و تراس خود به رنگ بندی آن دقت زیادی داشته باشید. در این صورت می توانید فضایی دنج و زیبا طراحی کنید. آن دسته از رنگ هایی که روشن تر هستند برای اینکه فضا را بزرگ تر از آن چیزی که می باشد نشان دهید، بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. شما می توانید رنگ مبلمان و کوسن هایی که روی آن قرار داده اید را با یکدیگر هماهنگ سازید تا فضای خاص تر و زیباتری را به وجود آورید. در صورتی که فضای تراس شما بسیار کوچک است می توانید میز تاشویی در آن قرار دهید و هر زمان که مایل بودید روی آن عصرانه تان را میل نمایید.

طراحی بالکن و تراس5

 

  1. استفاده از کاشی های رنگی:

همانطور که همه شما به خوبی می دانید، برای طراحی هر یک از بخش های خانه شما می توانید از عناصر متنوعی استفاده کنید. برای طراحی بالکن و تراس هم می توانید از عناصر متنوعی استفاده نمایید. یکی از این عناصر کاشی ها و سرامیک های رنگی هستند. شما باید برای اینکه از این نوع متریال ها استفاده کنید، فضای تراس خود را در نظر داشته باشید. سپس از آن استفاده نمایید. برخی از فضاها زیبایی و جذابیت زیادی ندارند که با استفاده از این کاشی ها بسیار جذاب تر می شوند. البته که عناصر دیگری هم برای طراحی این فضاها به کار می رود. ولی به طور کی شما باید بر اساس فضای تراس خود این فضا را طراحی نمایید.

امیدوارم که مطلب طراحی بالکن و تراس مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :