طراحی دکوراسیون رستوران

طراحی دکوراسیون رستوران

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران یکی از عناصر مهمی است که صاحبان رستوران و یا کسانی که قصد دارند در آینده به این کسب و کار مشغول شوند باید به آن توجه ویژه­ای داشته باشند.

نحوه و سبک طراحی داخلی رستوران در واقع معرف برند شماست که یک جلوه و نمونه بصری قدرتمند از رستوران شما را به نمایش می­گذراد و باعث می­شود ظاهر و سبک برند و خدمات ارائه داده شده شما در ذهن افراد برای همیشه ماندگار شود.

طراحی دکوراسیون رستوران شما باید متناسب با نیازها و خواسته ­های مشتریان صورت بگیرد تا بدین وسیله بتوانید فضایی آرامش­ بخش جهت صرف غذا و خاطره ای به یادماندنی برای مهمانان خود فراهم کنید.

در ادامه مطلب مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی رستوران را مورد بررسی قرار می­ دهیم تا بدین وسیله بتوانیم به شما در رسیدن به هدف­تان و ایجاد یک فضای رمانتیک، جذاب و آرامش­ بخش در رستوران کمک کنیم.

 

مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

  1. سرویس بهداشتی

دسترسی به سرویس بهداشتی باید راحت باشد و محل قرار­دهی آن به گونه ­ای باشد که مشتریان بتوانند به راحتی آن را ببینند.

توجه داشته باشید که بسیاری از مشتریان از سوال پرسیدن در مورد مکان سرویس بهداشتی خجالت می­ کشند لذا با مشخص کردن مناسب این مکان می­ توانید به مهمانان خود کمک زیادی کنید.

سرویس بهداشتی باید همیشه تمیز بوده و از کلیه تجهیزات مورد نیاز نظیر دستمال کاغذی، مایع دستشویی، صابون و …. نیز برخوردار باشد.

طراحی دکوراسیون رستوران 2

 

  1. به نظافت رستوران توجه کنید و دیوارها و کف را به رنگ­های روشن رنگ­آمیزی کنید.

در نظر داشته باشید که رنگ­های تیره محیط رستوران یا صندلی­های شکسته و پارچه ­های کثیف و پاره شده نشان دهنده کیفیت پایین ارائه خدمات شما است لذا بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران از رنگهای روشن استفاده شود و نسبت به تمیز و سالم بودن میز و صندلی و رومیزی­ ها توجه ویژه داشت.

 

  1. صندلی­ ها و چیدمان آنها

صندلی­ ها عنصر مهم دیگری هستند که در طراحی دکوراسیون رستوران نقش اساسی دارند، به همین منظور صندلی­ هایی محکم و باکیفیت انتخاب کنید و از اینکه صندلی­ ها به خوبی ب­توانند وزن مهمانان را تحمل کنند اطمینان حاصل کنید.

مسئله دیگری که در مورد صندلی­ ها باید مورد توجه قرار بدهید فاصله بین صندلی­ ها است.

چیدمان و فاصله بین آنها را به گونه­ ای تنظیم کنید که مشتریان برای رفت و آمد احتیاجی به تکان دادن صندلی­ ها و کنار زدن آنها نداشته باشند.

توجه کنید فاصله آنها به گونه­ ای باشد که به مهمانان امکان مکالمه خصوصی با تلفن همراه را بدهد و از اینکه احساس کنند افراد دیگر مکالمه آنها را می­شنوند احساس ناخوشایندی نداشته باشند.

مسئله دیگر در مورد چیدمان صندلی­ ها به دور میز است، چیدمان و فاصله صندلی ­ها باید به شکلی باشد که از برخورد دست و آرنج مهمانان به همدیگر جلوگیری کند؛ به عنوان مثال در یک میز چهار نفره که افراد مشغول خوردن یک ساندویچ هستند برخورد دست و آرنج افراد به بغل دستی­شان حس کمبود جا و ناخوشاندی در افراد ایجاد می­کند.

طراحی دکوراسیون رستوران 3

 

اصول روانشناسی طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

فراتر از اصول اولیه ­ای که در بالا ذکر شد قواعد طراحی دیگری نیز وجود دارد که با کمی خلاقیت، محیط و دکوراسیون بی­نظیری را در رستوران شما ایجاد می­کند.

 

  1. نورپردازی

نورپردازی یکی از عناصر مهمی به شمار می­ آید که نقش موثری در خلق و خوی و روحیه افراد دارد، در واقع نورپردازی همان چیزی است که می­ تواند یک سالن را از یک کافه متفاوت و متمایز کند و به شما کمک کند تا بتوانید احساساتی نظیر فعال و پر انرژی بودن و یا دنج و آرام بودن را در محیط ایجاد کنید.

 

  1. موسیقی

صداها و موسیقی ­های ملایم و آرامش بخش جزء مهم دیگری از طراحی دکوراسیون داخلی رستوران محسوب می­شود که می­تواند حس و حال عاشقانه، صمیمی، جنب و جوش و … را در محیط ایجاد کند.

امیدوارم که مطلب طراحی دکوراسیون رستوران مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :