نقش آبنما در دکوراسیون داخلی

نقش آبنما در دکوراسیون داخلی

یکی از مهمترین کارهایی که شما در جهت زیباسازی فضای داخلی و بیرونی منزل خود می­ توانید انجام دهید خرید آبنما است. آبنما یکی از مهمترین عناصری است که در محوطه­ سازی فضای مورد نظر شما جایگاه ویژه ­ای دارد. ویژگی­ های منحصر به فرد آب، حوضچه­ ها و آبشارها، بازتاب حرکت و صدای آب می­تواند در روحیه و احساس شما تاثیر مثبتی داشته باشد.

استفاده از آبنما می­ تواند یک گزینه بسیار مناسب و ایده ­آل برای فضاهای کوچک و فاقد استخر باشد.

آب می­تواند خواص درمانی ویژه‌ای داشته باشد و طبیعت را به منزل شما بیاورد، توجه داشته باشید که آبنما یا حوضچه­ ی تزئینی را که خریداری می­کنید (صرف نظر از سایز و اندازه آن) باید در نقطه کانونی اتاق و یا حیاط، مورد استفاده قرار بگیرد.

 

نکات حائز اهمیت در هنگام خرید آبنما

 

  1. جایگاه قرار دادن آبنما

آبنما را در قسمت کانونی منزل خود که دسترسی به آن نیز کار ساده ­ای باشد قرار بدهید، همچنین باید به موادی که آبنما را بر روی آن قرار می ­دهید توجه ویژه ­ای داشته باشید؛ به عنوان مثال اگر آبنما را در حیاط و باغچه منزل خود قرار می ­دهید خاک قرار گرفته در زیر آن را بررسی کنید.

 

  1. مواد تشکیل دهنده آبنما

در ساخت آبنما از مواد مختلفی نظیر سنگ، چوب پلیمر و …. استفاده می­شود که در هنگام خرید با توجه به مکانی که برای قرارگیری آبنما در نظر گرفته­ اید باید به تمام خصوصیات و ویژگی­ های طبیعی و انسانی تشکیل دهنده آن دقت کافی داشته باشید.

 

  1. سایز و اندازه آبنما

برای تصمیم­ گیری بهتر در مورد سایز و اندازه آبنما می­توانید از فروشندگان حوضچه ­های تزئینی مشورت بگیرید، شما می­توانید از حوضچه های کوچک خانگی در داخل منزل خود بهره بگیرید و یا از سایزهای بزرگ­تر آبنما برای زیباسازی حیاط خود استفاده کنید.

در صورتی که قصد خرید آبنما و تهیه آن در سایز بزرگ و استفاده از آن در حیاط منزل خود را دارید بهتر است اندازه آن را با توجه به رشد گیاهان و درختان موجود (در طول سال­های آینده) در نظر بگیرید.

نقش آبنما در دکوراسیون منزل2

 

  1. سبک آبنما

آبنما و حوضچه تزئینی را متناسب با سبک طراحی دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید به صورتی که تکمیل کننده معماری و سبک دکوراسیون منزل شما چه رسمی و چه غیر رسمی باشد.

 

  1. محوطه ­سازی

آبنما علاوه بر چشم انداز ویژه ­ای که در محیط ایجاد می ­کند به شما امکان استفاده از گیاهان متنوع (بسته به نوع و محل زندگیتان) را می دهد، شما می­توانید با به کار گرفتن گیاهان متنوع در اطراف آبنما، محیط و منظره­ ای طبیعی و منحصر به فرد در منزل خود ایجاد کنید.

 

  1. سیستم پمپ آبنما

در نظر داشته باشید که آبنما و حوضچه تزئینی که انتخاب می­کنید باید در تمامی مواقع و فصول جریان آب را انتقال بدهد لذا در هنگام خرید آبنما از قدرتمند بودن پمپ آب آن اطمینان حاصل کنید.

 

  1. ایمنی بودن آبنما

در هنگام خرید آبنما و اجرای آن در منزل خود توجه داشته باشید که امکان غرق شدن کودکان در چند سانتی متر آب نیز وجود دارد؛ لذا در هنگام انتخاب آبنما سایز، اندازه و شکل آن را متناسب با سن افراد خانواده و دسترسی کودکان به آن انتخاب کنید.

نقش آبنما در دکوراسیون منزل1

امیدوارم که مطلب نقش آبنما در دکوراسیون داخلی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :