طراحی بالکن و تراس کوچک

طراحی بالکن و تراس کوچک

امروزه بسیاری از افراد در ساختمان هایی که اندازه و مساحت کمی دارند زندگی می کنند. با این وجود این ساختمان ها هر یک دارای بالکن و تراس هستند که افراد می توانند با استفاده از به کار گرفتن ایده های خلاقانه، این فضا را زیباتر سازند. در واقع شما باید بدانید زمانی که این بخش از خانه خود را به خوبی طراحی کنید، یک بخش ایده آل و جذاب برای فضای خود خواهید داشت که از آن در اوقات فراغت خود لذت ببرید. از آنجایی که این فضا با فضای بیرون از خانه ارتباط دارد شما می توانید با استفاده از بهترین ایده ها، این فضا را برای خود به یک فضای آرام و زیبا تبدیل نمایید.

برخی از افراد شاید بر این باور باشند که با وجود بالکن و تراس در اندازه کوچک نمی توانند آن را بر اساس مدل مورد نظر خود طراحی کنند. آنها باید بدانند که این باور بسیار اشتباه است و می توانند با به کار گرفتن بهترین ایده ها و تجهیزات این بخش را به یک فضای زیبا تبدیل نمایند. تراس و بالکن از جمله بخش های مهم خانه به شمار می رود که بسیاری از افراد شاید زمان دکوراسیون داخلی به آن توجه زیادی نشان دهند و از آن به عنوان انباری استفاده کنند. ولی باید بدانید که این بخش از خانه را با ایده هایی که در ادامه معرفی می کنیم می توانید بسیار زیباتر سازید.

 

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون بالکن و تراس کوچک :

برخی از مهمترین و اصلی ترین ایده هایی که زیبایی بالکن و تراس شما را تا حد زیادی افزایش می دهد و شما هم می توانید از آن استفاده کنید عبارت می باشد از:

طراحی بالکن و تراس کوچک1

 

  1. نصب یک تاب دو نفره جمع و جور:

یکی از ایده های جذاب و فوق العاده خاص که شما می توانید از آن استفاده کنید نصب کردن یک تاب جمع و جور دو نفره در بالکن و تراس خودتان می باشد. یکی از نکاتی که در مورد نصب تاب در تراس وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که فضای کافی برای نصب این تاب را در اختیارتان داشته باشید. برای دکوراسیون آن دسته از فضاهایی که جای زیادی ندارند شما می توانید از تاب های جمع و جور استفاده استفاده کنید.

استفاده کردن از تاب هایی که جمع و جور هستند یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید برای تراس های کوچک داشته باشید. در واقع باید بدانید با استفاده از آن تاب ها هم فضای خود را زیباتر می سازید و هم این اینکه در تراس کوچک خود توانسته اید که فضای خاصی را ایجاد کنید. تاب های زیادی هستند که در مدل های متنوع تولید و طراحی شده اند، شما می توانید یکی از آنها را که با دکوراسیون مورد نظر شما مطابقت بیشتری دارد را انتخاب و خریداری کنید.

 

  1. استفاده از ترموود برای کف تراس:

از دیگر ایده هایی که با استفاده از آن می توانید فضای بالکن و تراس خود را بی نظیر سازید، نصب ترموود می باشد. طراحی با چوب یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای زیباتر شدن تراس خود از آن استفاده کنید. برخی از افراد حتی دیوار تراس خود را هم با استفاده از این چوب ها زیباتر می سازند تا جذابیت بیشتری داشته باشد. یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که این نوع از چوب ها دارند این است که در برابر حرارت، حشره، رطوبت، ضربه و … مقاومت زیادی از خود نشان می دهند، به همین دلیل از آنها استفاده بسیار زیادی می شود.

استفاده از این نوع تجهیزات جای هیچ نگرانی را برای شما نمی گذارد و بر همین اساس با خیالی راحت می توانید از آنها استفاده کنید. تنها نکته ای که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که بر اساس فضای تراس خود این چوب ها را سفارش دهید. دقت داشته باشید که زمان سفارش این کالا باید به خوبی اندازه تراس تان را بگیرید تا گوشه های آن بدون چوب ترموود نماند. در این صورت هم فضا زیبایی زیادی نخواهد داشت و هم اینکه امکان آسیب رسیدن به ترموود افزایش پیدا می کند.

طراحی بالکن و تراس کوچک2

 

  1. اجرای دیوار سبز:

یکی از ایده های هیجان انگیز دیگری که شما زمان طراحی بالکن و تراس می توانید آن را در نظر داشته باشید اجرای دیوار سبز می باشد. در بسیاری از روف گاردن ها، مجتمع های تجاری و مسکونی و … می توانید دیوارهای سبز را مشاهده کنید که زیبایی بی نظیری به فضا بخشیده است. دیوار تراس خانه شما هر اندازه هم که کوچک باشد با استفاده از این ایده زیبای بی نظیری به وجود می آورد. این ایده هم زیبایی خاصی دارد و هم اینکه دوستدار محیط زیست می باشد. بر همین اساس شما می توانید از آن نهایت استفاده را جهت زیباتر ساختن تراس خود ببرید. به جرات می توانیم بیان کنیم که استفاده از دیوار سبز و اجرای آن در تراس یکی از بهترین ایده هایی می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید.

 

  1. فلاور باکس:

طراحی بالکن و تراس با استفاده از فلاور باکس ها معجزه بسیار زیادی در تراس شما به وجود می آورد. شما از گذشته های بسیار دور مشاهده کرده اید که افراد تراس خود را با استفاده از گلدان های کوچک و بزرگ طراحی می نمودند. در واقع تراس آنها با استفاده از گل های خاص، زیباتر می شده است، این طراحی به قدری جذابیت داشته که اکنون هم از آن استفاده بسیار زیادی می شود.

فلاور باکس ها یک نمونه از گلدان های امروزی هستند که شما می توانید آنها را برای طراحی تراس خود مورد استفاده قرار دهید. آنها را شما می توانید در اندازه های متنوع برای تراس و بالکن خود خریداری کنید. تنها موردی که باید به آن دقت زیادی داشته باشید این است که اندازه های آن را بر اساس تراس خود خریداری کنید. اگر شما تراس در اندازه و مساحت کوچکی دارید باید یکی از نمونه های آن را که اندازه کمتری دارند را انتخاب کنید. استفاده از آنها فضای تراس شما را خاص تر و زیباتر می سازد.

 

  1. اجرای آبنما:

همه ما بدون شک می دانیم آب یکی از بهترین عناصری می باشد که آرامش زیادی به ما می دهد. به همین دلیل است که افراد سعی می کنند از تجهیزاتی که آب درون آنها در جریان است استفاده کنند. یکی از ایده های دیگری که برای طراحی بالکن و تراس می توانید داشته باشید این است که از آبنما استفاده کنید. آبنماهای بزرگ و کوچکی هستند که در مدل های متنوعی تولید شده اند، شما می توانید هر یک از آنها را که برای تراس شما گزینه مناسب تری است را انتخاب و خریداری کنید. در صورتی که شما فضای تراس خود را با استفاده از شیشه بالکن پوشانده باشید، باید بدانید که دیگر صدای بیرون شما را آزار نمی دهد و تنها صدای آب درون آبنما را می شنوید که همین مسئله به شما آرامش ویژه ای را اعطا می کند.

طراحی بالکن و تراس کوچک3

 

  1. ریسه های نور:

یکی از ایده هایی که برای طراحی دکوراسیون بالکن و تراس به کار می رود و طرفداران زیادی دارد این است که از ریسه های نور استفاده کنید. اگر شما می خواهید فضای تراس خود را بسیار روح انگیزتر و یا رمانتیک تر سازید می توانید از این نوع ریسه ها استفاده نمایید. هر یک از آنها در طرح و شکل های متنوعی تولید و طراحی شده اند که شما می توانید یکی از آنها را مورد استفاده قرار دهید. استفاده از آنها روی گل ها، مبلمان، نرده ها و … امکان پذیر است. تنها نکته ای که زمان استفاده از آنها باید در نظر داشته باشید این است که اندازه آنها را با دقت انتخاب و خریداری کنید. اگر تراس شما فضای زیادی ندارد، نیازی نیست که مقدار زیادی از این ریسه ها را خریداری کنید.

 

  1. آویزان کردن گلدان از سقف تراس:

گلدان ها و گل ها نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت بالکن و تراس دارند. بنابراین شما بدون شک باید از این عناصر مهم برای دکوراسیون داخلی تراس استفاده کنید. برخی از افرادی که تراس بزرگی ندارند مایل هستند که با استفاده از گلدان های بزرگ تراس خود را طراحی نمایند. تنها انتخاب آنها برای اینکه گلدان های خود را مورد استفاده قرار دهند، این است که آنها را از سقف آویزان کنند. در این صورت بدون شک فضا زیبایی بیشتری به دست می آورد و همچنین گلدان ها هم مورد استفاده قرار گرفته اند.

طراحی بالکن و تراس کوچک4

 

  1. استفاده از یک کتابخانه شخصی:

اگر شما علاقه دارید در فضای آزاد کتاب بخوانید و از کتاب خواندن لذت می برید، پیشنهاد می دهیم در بالکن و تراس خود یک کتابخانه شخصی قرار دهید. با استفاده از این کتابخانه می توانید هر یک از کتابهای مورد نظر خود را در فضای آزاد مطالعه کنید. اگر شما شیشه بالکن در تراس خود دارید نگران گرد و خاک خوردن کتاب های خود نباشید. اگر هم در تراس خود از شیشه بالکن استفاده نکرده اید، باید کتابخانه هایی که درب دارند را برای طراحی تراس و کتاب خواندن انتخاب کنید.

امیدوارم که مطلب طراحی بالکن و تراس کوچک مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :