طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

کافی شاپ یکی از پدیده­ های نوظهور عصر معاصر محسوب می­ شود که در زمان گذشته با این ساختار کنونی وجود نداشته است، با توجه به استقبال گسترده­ ای که در چند دهه ­ی اخیر از کافی شاپ شده، رقابت گسترده­ ای بین کسانی که در این حرفه مشغول­ هستند، شکل گرفته است؛ جدای از این که حوزه­­ ی رقابتی این حرفه بیشتر در باب ارائه ­ی خدمات خوب به مشتری است اما نکته­ ی مهم و حائز اهمیتی که در این حرفه باید رعایت شود نحوه چیدمان و طراحی دکور کافی شاپ است.

در این بخش از هومیز سعی داریم تا شما را با اصولی چند در باب طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ آشنا کنیم،  قبل از هر کاری برای طراحی کافی شاپ باید مفهومی از آن را برای خود تعریف کنیم در واقع باید برای خود مشخص کنیم، کافه­ ای که قصد طراحی آن را داریم قرار است پذیرای چه کسانی باشد؟ و کسانی که قرار است به این مکان رفت و آمد داشته باشند توقع دارند چه انتظاراتی از آن­ها در این محیط برآورده شود؟ بعد از یافتن جواب مناسب برای هر یک از این سوال­ها قدم دوم انتخاب شیوه­ ی طراحی دکوراسیون داخلی محیط است.

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ2

 

در این مرحله باید دقت کنیم که فضای کافی شاپ معمولا یک میحط کاملا آرام و به دور از زرق و برق­های رایج  محیط­ های دیگر باید باشد، و اصل سادگی باید در نحوه­­ ی چیدمان رعایت شود تا این قاعده زیر سوال نرود.

نکته­ ی سوم که کلا یکی از اصول دائمی طراحی دکوراسیوان محسوب می­شود نورپردازی مناسب است که به طور قطع در کافی شاپ هم باید رعایت شود و برای این کار می­ توانیم از آویزهای سقفی فانتزی و جذاب استفاده کنیم.

نکته ­ی چهارم نحوه­ ی بهره­‌ گرفتن از فضای محیط است، در واقع چیدمان وسایل اعم از مبلمان، میز و صندلی­ ها باید به گونه­ ای کاملا هماهنگ انجام شود و همچنین نحوه ­ی نشستن افراد به گونه­ ای باشد که مزاحمت یا ناراحتی برای ساکنین میزهای بغلی ایجاد نکند، نحوه چیدمان نباید به گونه ای باشد که در مکانی مشخص با ازدحام انبوه جمعیت روبرو شویم زیرا این کار فضای کافی شاپ را بدون شک شبیه به سالن انتظار خواهد کرد!

طراحان دکور برای کافی شاپ سبک­های متفاوت روستیک و مدرن و صنعتی را تعریف کرده ­اند، در طراحی فضای کافی شاپ حتی الامکان یک فضای دنج در نظر بگیرید و در آن یکی یا دو عدد مبل راحتی با کوسن­ های تزئینی قرار دهید. این کار باعث جذب افرادی خواهد شد که همیشه برای خلوت خود در پی مکانی آرام و دنج هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ3

 

برای این که بر جذابیت کافی شاپ خود بیفزایید، می­توانید در قسمتی از آن یک کتابخانه بزنید این کار باعث رونق دو چندان کافی شاپ شما می­ شود، همچنین برای این که فضای کافی شاپ دارای طراوت و شادابی باشد می­ توانیم از گل و گیاهان طبیعی استفاده کنیم. رعایت این اصل می­ تواند به فضای کافی شاپ جان ببخشد و در واقع گل طبیعی با روح اشخاص پیوند برقرار می­ کند و همین طور جو سنگینی که بر روی برخی از کافی شاپ­ ها حاکم است را از بین می­برد و فضا را به صورت کاملا طبیعی برای مراجعه کنندگان روح بخش می­ کند و چه بسا لذت دو چندانی را به افراد القا ­کند.

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ4

امیدوارم که مطلب طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :