اصول ست کردن فرش با مبل در دکوراسیون منزل

اصول ست کردن فرش با مبل در دکوراسیون منزل

ایجاد هماهنگی میان فرش، مبل و پرده از نظر رنگ و طرح از اصول اولیه ست کردن آنها در دکوراسیون و چیدمان منزل شیک است. زمانی که در طراحی دکوراسیون داخلی نوبت به اصول ست کردن فرش با مبل و پرده می رسد با تنوع بسیار زیاد و انتخاب های گوناگون مواجه هستیم که پروسه انتخاب را سخت می کند.

داشتن یک ست زیبا با هماهنگی کامل و متناسب نیازمند آشنایی با اصول هماهنگ سازی مبلمان با سایر وسایل است. در این مطلب از هومیز قصد داریم درباره چگونگی انتخاب تکنیک های مختلف ست کردن فرش و مبل صحبت کنیم.

اصول و نکات ست کردن فرش با مبل

مبل و فرش یک نظر انتخاب کنید.

ساده ترین روش برای ست کردن فرش و مبلمان انتخاب یک رنگ با تنالیته روشن و تیره است تا فضایی با ظاهر ساده و یکدست داشته باشید.

دو رنگ مختلف استفاده کنید.

فرش های چند رنگ به شما این امکان را می دهند که رنگ مبلمان تان را با یکی از چند رنگ آن ست کنید. این نوع فرش ها قابلیت ست کردن با هر رنگ مبلی را دارند.

ست فرش با مبل چگونه باید باشد؟

رنگ های هم خوان را انتخاب کنید.

رنگ هایی وجود دارند که هیچ نزدیکی ای با یکدیگر ندارند اما زمانی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند، ترکیب زیبایی ایجاد می کنند، تنها کافیست این دو رنگ با یکدیگر هم خوانی داشته و ست شوند.

اصول ست کردن فرش با مبل در دکوراسیون منزل1

 

ست کردن کوسن ها با فرش.

برای ایجاد تناسب بین مبل و فرش می توانید رنگ کوسن ها را با فرشتان ست کنید. با تهیه چند کوسن هم رنگ فرش می توانید ناهماهنگی میان آنها را از بین ببرید.

بدنه مبل را با فرش ست کنید.

برای ست کردن مبل و فرش نیاز نیست همیشه روی طرح و رنگ پارچه تمرکز کنید. می توانید رنگ فرش را با رنگ پایه ها و دسته های مبل هماهنگ کنید.

فرش و مبل را بر اساس طرح‌شان ست کنید.

در ست کردن طرح دیگر نیازی نیست شما به رنگ خاص فرش و مبل توجه کنید. در این روش به سراغ طرح به کار رفته در فرش بروید و طرح پارچه مبل را با آن ست کنید.

فرش ایرانی انتحاب کنید.

الگوهای زیبا، رنگارنگ و متنوع فرش های ایرانی با هر نوع مبل قابلیت ست شدن دارند. اگر فرش انتخابی شما پر نقش و نگار است پس باید مبلمانی با نقوش کمرنگ تر و یا ساده انتخاب کنید.

اگر قبل از خرید فرش، مبلمان تهیه کرده اید برای ست کردن آنها به نکات زیر توجه کنید:

برای مبل هایی با طرح و رنگ ساده، فرش پر نقش و نگار می توانید انتخاب کنید.

برای ست هماهنگ بهتر است به سبک مبلمان نیز توجه کنید. برای مبلمان استیل فرش های سنتی ایرانی، انتخاب خوبی هستند. مبل های L مدرن، مبلمان راحتی و کاناپه ها مناسب دکوراسیون مدرن هستند.

برای مبلمان سفید رنگ، فرش های قرمز و دیوارهای فاقد رنگ انتخاب بسیار مناسبی است. اگر رنگ مبلمانتان کرم، نسکافه ای یا قهوه ای است رنگ دیوارها را کرم رنگ کنید اما اگر مبلمان سفید خریداری کرده اید دیوارها را رنگ نکنید تا نتیجه مطلوب تری بگیرید.

اصول ست کردن فرش با مبل در دکوراسیون منزل2

امیدوارم که مطلب اصول ست کردن فرش با مبل در دکوراسیون منزل مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :