سبک دکوراسیون ساحلی

سبک دکوراسیون ساحلی

معمولاً هنگامی که خانه‌ای قرار است ساخته شود باید به ارتباط آن با محیط اطراف نیز توجه کافی انجام بگیرد.

برای مثال اگر می خواهید یک خانه را در منطقه کوهستانی بسازید باید توجه بسیاری به مقاومت خانه در مقابل باد و باران و برف و عایق بودن درب ها و پنجره ها نسبت به نفوذ باد و غیره داشته باشید؛ چرا که اگر خانه مقاومت کافی نداشته باشد برای شما در آینده مشکل به وجود می آورد و باعث می شود شما  هزینه هایی را دوباره متقبل شوید، پس چه بهتر که از همان ابتدا با توجه به ویژگی‌های منطقه خاصی که قرار است در آنجا خانه ای را بسازید، رفتار کنید، تا مشکلی در این زمینه برایتان پیش نیاید.

سبک دکوراسیون ساحلی2

 

یکی از دکوراسیون های مطرح و پرطرفدار، دکوراسیون ساحلی است که بسیاری از افراد به دلیل داشتن حس آرامش از آن استقبال می کنند.

یک دکوراسیون ساحلی مختص خانه‌هایی است که قرار است در ساحل ساخته شوند، البته هیچ محدودیتی برای افرادی که در مکان‌های دیگر تمایل دارند از این نوع دکوراسیون بهره بگیرند نیز وجود ندارد، اما بهتر است اگر می خواهید خانه ای زیبا در یکی از سواحل زیبای جهان داشته باشید ایده هایی که در زیر به شما ارائه می‌کنیم را مطالعه کرده و در صورت تمایل از آنها در دیزاین خانه ساحلی خود استفاده کنید؛ چرا که هر خانه ساحلی می تواند احساس بسیار دل انگیزی در افرادی که  قرار است در آن خانه زندگی کنند، ایجاد کند پس بهتر است در ایجاد این حس آرامش کوشا باشید.

سبک دکوراسیون ساحلی3

 

ایده 1: باز و مطبوع

هنگامی که ما به ساحل فکر می‌کنیم همواره در ذهنمان بادهایی به نظر می‌آید که لابلای موهایمان پیچیده و باعث رقص آنها در هوا می شود و تنفس اکسیژن خالص که ریه هایمان را پر می کنند، پس یکی از مواردی که می توانید برای داشتن یک دکوراسیون ساحلی بر روی آن تمرکز کنید، داشتن فضای باز و مطبوع است، برای این کار اتاق هایی مناسب هستند که رو به محیط آزاد باز می شوند و شما می توانید از شیشه های بزرگ برای داشتن منظره های بسیار خوب استفاده کنید.

برای داشتن چنین اتاقی بهتر است که استفاده از دکوراتیو و مبلمان را محدود کنید و از رنگ هایی مانند رنگ شن استفاده کنید، تا حس بودن در کنار ساحل را در شما ایجاد کند.

 

ایده 2: اتاق نشیمن با رنگ آبی روشن و بافت طبیعی

از مهم ترین چیزهایی که در داشتن یک دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی اهمیت دارد، ترکیب رنگ های مختلف است. شما می توانید برای داشتن یک اتاق نشیمن به سبک ساحلی از رنگ هایی مانند آبی روشن، رنگ های شن و ماسه و کفپوش های چوبی استفاده کنید. تمامی این رنگ ها می توانند در شما احساس بودن در یک خانه ساحلی را ایجاد کنند؛ چرا که رنگ آبی روشن از رنگ دریا و آسمان، رنگ شن و ماسه از سنگ ساحل و بافت چوبی از طبیعت اطراف ساحل گرفته شده است، که همه این ها با یکدیگر می توانند مجموعه بسیار دل انگیزی را ایجاد کند.

سبک دکوراسیون ساحلی4

 

ایده 3: مینیمالیسم

بسیاری از افراد معمولا خانه های ساحلی را مطابق با سبک مینیمالیسم طراحی می کنند، برای این کار بهتر است از رنگ هایی مانند سفید و آبی روشن و مبلمان های باریک استفاده کنید. همانطور که قبلاً گفتیم داشتن پنجره های بزرگ که به روی دریا باز می شوند می تواند احساس لذت بخش تری را برای ماندن در یک خانه ساحلی در شما ایجاد کند، پس بهتر است به آن توجه ویژه داشته باشید.

 

ایده 4: رگه های سبز

در هنگامی که شما در یک خانه ساحلی اقامت می کنید، اولین چیزی که باید به آن اهمیت بسیاری دهید، این است که دکوراسیون آن به گونه ای باشد که بتواند راحتی شما را تضمین کند. برخی رنگ ها هستند که به خودی خود می توانند در انسان احساس آرامش ایجاد کنند، از میان این رنگ ها می توانیم به رنگ های سبز و شنی اشاره کنیم، ترکیب این دو رنگ می تواند احساس آرامشی باورنکردنی را در یک خانه ساحلی ایجاد کند و اگر شما در کنار آن از تزئینات ظریف ساحلی مانند صدف های کوچک، گیاهان خشک شده دریایی و…استفاده کنید فضای بسیار دل انگیز تری ایجاد خواهد شد.

سبک دکوراسیون ساحلی5

 

ایده 5: دیواره های راه راه

معمولا هنگامی که به هر خانه وارد می شویم ابتدایی ترین چیزی که با آن مواجه می شویم، دیوارها هستند. طرح روی دیوارها می توانند بسیار در روحیه افرادی که در آن مکان زندگی می‌کنند، تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

اگر شما دیوار های خانه ساحلیتان را به صورت افقی با دو رنگ آبی و سفید و یا شنی بپوشانید، متوجه تاثیر شگفت آور آن خواهید شد، چرا که ترکیب این دو رنگ و قرار گرفتن آن ها به صورت افقی می تواند برخورد موج های دریا با ساحل را تلقی کند و این خود یک حس بسیار ناب است.

 

ایده 6: رنگ های مختلف

بسیاری از افراد از دکوراسیون یک خانه به سبک ساحلی انتظار رنگ های آبی و شنی را دارند؛ در واقع همواره به این فکر می‌کنند که یک خانه ساحلی باید از آنچه که در دریا دیده می شود الهام گرفته باشد، در حالی که اگر از رنگ های زیر دریا الهام بگیرید می ‌توانید دکوراسیونی زیباتر و جذابتر را به وجود آورید، برای مثال اگر از رنگ های مرجان های دریایی مانند رنگ نارنجی استفاده کنید، بدون شک فضایی بسیار جدید و دل انگیز را در خانه ساحلی خود ایجاد کرده اید.

 

ایده 7: سایه های خاکستری

سبک طراحی دکوراسیون داخلی در قسمت های مختلف با یکدیگر متفاوت است. برای مثال ساحل قسمت‌های شمالی و گرمسیری از زمین تا آسمان با یکدیگر تفاوت دارند؛ به همین علت در دیزاین خانه های ساحلی آنها نیز باید تفاوت هایی وجود داشته باشد. در خانه هایی که قرار است در سمت شمال شرق ساخته شوند، بهتر است از سایه های خاکستری استفاده کنید. این سایه ها می توانند فضایی زیبا و دل انگیز را در خانه حاکم کنند و بهترین انتخاب برای خانه های ساحلی در سمت شمال شرقی هستند.

 

ایده 8: لوازم جانبی با مضمون اقیانوس

برای اینکه در یک خانه ساحلی هر چه بیشتر بتوانید حس بودن در کنار ساحل را در افرادی که در خانه حضور دارند ایجاد کنید، بهتر است که از لوازمی که با دریا ارتباط بسیار دارند، به عنوان دکوراتیو استفاده کنید، برای مثال می توانید از صدف های کوچک، ستاره های دریایی و مرجان های خشک شده، آکواریوم، مجسمه های کشتی، تابلوهای طراحی شده با مضمون دریا و طبیعت و… استفاده کنید، تا بتوانید به بهترین نحو یک خانه ساحلی را طراحی کرده باشید.

 

ایده 9: معماری خانه ساحلی

معماری خانه ساحلی بسیار مهم است؛ در واقع ساخت آن باید به گونه‌ای باشد که بیشترین ارتباط را میان خانه و ساحل ایجاد کند، بنابراین بهترین ایده برای ساخت؛ این است که از درها و پنجره‌های بزرگ و همچنین دیوارهای خارجی کمتری استفاده شود، زیرا به این شکل یک خانه از ابعاد مختلفی با ساحل ارتباط برقرار می‌کند و همین موضوع باعث خاص شدن خانه ساحلی می شود. البته این موضوع را نیز باید در نظر داشته باشید که داشتن سقف بلند و همچنین هدایت مناسب نور به خانه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است که حتماً باید به آنها نیز توجه شود.

شما حتی اگر فضای کمی برای ساخت ویلای ساحلی خود داشته باشید، با در نظر گرفتن سقف بلندتر و نور گیری خوب می توانید فضا را دلبازتر نشان دهید.

امیدوارم که مطلب سبک دکوراسیون ساحلی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :