راهنمای شست و شوی مبلمان

راهنمای شست و شوی مبلمان

در این مقاله قصد داریم نحوه شست و شوی مبلمان را با شما در میان بگذاریم تا بدین وسیله بتوانید از شر لکه­ های کثیف و مزاحم بر روی مبلمان محبوب خود رهایی پیدا کنید و با این کار حس زیبایی و نظافت را در محیط منزل خود ایجاد کنید.

مراحل تمیز کردن و نظافت مبلمان

 

  1. به سرعت به سراغ رفع لکه­ ها بروید

برای رفع کردن لکه سرعت حرف اول را می ­زند! بله، شما باید به محض ایجاد لکه به سرعت به دنبال رفع کردن آن باشید زیرا هر چه قدر که لکه زمان بیشتری بر روی مبلمان بماند رفع کردن آن نیز مشکل­ تر می­ شود لذا بهتر است به سرعت به سراغ تمیز کردن آن بروید.

 

  1. دستورعمل تولید کننده مبلمان را بررسی کنید.

قبل از اینکه به وسیله هر شوینده یا محلول­ های ضدعفونی کننده، اقدام به رفع لکه از روی مبلمان کنید دستورالعمل سازنده مبلمان را مطالعه کنید.

دستورالعمل­ های شست و شوی مبلمان معمولا بر روی برچسب­ های آن وجود دارد، هدف اصلی از چنین راه­ حل­هایی مراقبت هر چه بیشتر از مبلمان است و استفاده از محصولات شست و شو دهنده نامناسب ممکن است باعث آسیب رساندن به مبلمان شما شده و طول عمر آنها را کوتاه کند، لذا بهتر است ابتدا کدهای مرتبط با شست و شوی مبلمان را بررسی کنید.

شما ممکن است بر روی برچسب مبلمان تعدادی حروف تصادفی را مشاهده کنید که در واقع همان کدهای شست و شوی مبلمان هستند که در زیر به آنها اشاره میکنیم.

  • W: این کد استفاده از محلول­ های شست و شو دهنده بر پایه آب را نشان می­ دهد که البته باید نوعی از آنها را تهیه کنید که مختص به شست و شوی اسباب و اثاثیه داخل منزل هستند.

محلول­های شست و شو دهنده بر پایه آب در واقع به محصولاتی اطلاق می­شود که ماده اصلی تشکیل دهنده آنها آب است.

  • S: این کد نیز استفاده از حلال­ ها برای شست و شوی اثاثیه منزل و مبلمان را نشان می ­دهد. حلال­ ها نوعی محلول شست و شو دهنده هستند که ماده اصلی تشکیل دهنده آنها نوعی ماده شیمیایی تمیز کننده است.
  • s\w: این کد نیز به معنای استفاده از حلال­ ها در کنار محلول­ های شست و شو دهنده مبتنی بر آب بی­ خطر است که به شما اجازه می­ دهد از هر دوی آنها در شست و شوی مبلمان استفاده کنید.

راهنمای شست و شوی مبلمان2

 

  1. از یک برس خشک برای رفع ذرات سست بهره بگیرید.

شما می ­توانید برای نظافت ذرات سستی که بر روی مبلمان نشسته ­اند از یک برس خشک استفاده کنید و کل سطح مبل را برس بکشید. این کار نقش موثری در رفع ذرات سست و ضعیف و جلوگیری از ایجاد لکه بر روی مبلمان دارد.

 

  1. استفاده از جوش شیرین

یکی دیگر از مصارف جوش شیرین استفاده از آن برای شست و شوی مبلمان است. جوش شیرین می­ تواند نقش موثری در نظافت مبلمان داشته باشد و به خوبی بوی بد مبلمان و یا لکه­ های ایجاد شده بر روی آن را رفع کند.

برای استفاده از جوش شیرین می­ توانید مقداری از آن را بر روی کل مبلمان بپاشید، یا به مقدار مساوی آن را با آب مخلوط کنید و برای تمیز کردن کل مبل و یا یک قسمت آن که لکه­ دار شده است استفاده کنید.

در هنگام استفاده از جوش شیرین به صورت خشک یا مرطوب 15 تا 20 دقیقه اجازه بدهید جوش شیرین بر روی مبلمان بماند و بعد از اینکه جذب لکه شد، همانند تمامی راه­کارهای نظافت می­توانید مبلمان خود را تمیز کنید.

راهنمای شست و شوی مبلمان3

امیدوارم که مطلب راهنمای شست و شوی مبلمان مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :