ایده های ناب طراحی اتاق نشیمن

ایده های ناب طراحی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مناسب چیست؟

اتاق نشیمن یا پذیرایی برای خانواده های ایرانی، محور اصلی و مرکزی خانه است، جایی که وعده های اصلی غذایی در آنجا سرو شده، از میهمانان نیز در همین مکان پذیرایی می شود، تلویزیون در اینجا قرار دارد، دورهمی ها در آن برگزار می شود و تنها مکانی است که تمامی اعضای خانواده دور هم هستند. همه این دلایل کافی است تا اهمیت طراحی درست اتاق نشیمن برایمان مهم باشد.

اولین گام در دیزاین اتاق پذیرایی توجه به فضای موجود است. طراحی خوب و مناسب هماهنگی بی عیب و نقصی را به شما ارائه خواهد داد. در این طراحی به تمام جزئیات باید توجه شود. از کف گرفته تا دیوار و سقف و روشنایی و میز و صندلی، مبلمان و..

ناگفته نماند در هیچ طراحی و دیزاینی قانون کلی وجود ندارد که حتما ملزم به رعایت آن باشید، شما می توانید به راحتی سلیقه خودتان را در طراحی منزلتان اعمال کنید و نتایج متفاوتی را از طراحی های بی پایان متناسب با احساسات اعضای خانواده به دست بیاورید.

ایده های الهام بخش اتاق نشیمن

شاید شما برای طراحی اتاق پذیرایی تان به دنبال جدبدترین برندها و به روزترین متدهای طراحی باشید، اما نمی دانید کجا باید به دنبال اطلاعات و الهام بگردید! اما نگران نباشید، هومیز با ایده های ناب و به روز خود شما را کمک خواهد کرد  تا سبک اتاق پذیرایی مناسب و دلخواه خود را  انتخاب کند.

روش های صحیح طراحی اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن را با توجه به فضایی که دارد و افرادی که از آن استفاده می کنند، آغاز کنید. نحوه طراحی این نقطه مهم از منزل که قلب خانه است، به طور غیر مستقیم نشان دهنده شخصیت افرادی است که در آن زندگی می کنند. اگر قصد دارید اتاق نشیمن را به سبک مدرن طراحی کنید، المان های تزئینی تان را به حداقل برسانید، خطوط صاف و زاویه دار و مستقیم از ویژگی های این سبک است، به همین دلیل مجبور هستید عناصر تزئینی با منحنی را حذف کنید.

سبک طراحی مدرن مستلزم استفاده از رنگ های خنثی به عنوان تم اصلی است. حتما رنگ های خنثی را می شناسید، رنگ‌های سفید، مشکی و تناژ‌های مختلف رنگ طوسی در دسته رنگ‌های خنثی هستند. استفاده محدود از رنگ های سرد و گرم با توجه به سلیقه تان در کنار رنگ های خنثی ایرادی نخواهد داشت، پس خودتان را بیش از اندازه محدود نکنید.

طراحی مدرن به دنبال چیزهای ساده با رنگ روشن است، پرده ساده، مبلمان ساده با خطوط هندسی زاویه دار، میز و صندلی ساده و…

ایده های ناب طراحی اتاق نشیمن 2

 

اما اگر جزوه افرادی هستید که دکوراسیون سنتی را ترجیح می دهید، ما مهم ترین استانداردهای اتاق پذیرایی به سبک سنتی را برایتان خواهیم گفت:

برعکس طراحی مدرن، در این سبک در استفاده از المان های تزئینی زیاد کاملا  آزاد هستید. طراحی سنتی نقطه مقابل طراحی مدرن است! استفاده از خطوط منحنی و پر پیچ و خم از مشخصه های اصلی این سبک است. رنگ های تیره و گرم مانند قهوه ای، سبز و طلایی و زرشکی از مهم ترین رنگ هایی است که در طراحی سنتی به کار می رود.

در کل سبک سنتی بر خلاف سبک مدرن توصیه ای برای سادگی ندارد و شما می توانید به راحتی در خرید پرده، مبلمان، فرش و هر وسیله ی دیگری، رنگ و لعاب دارترین آن را خریداری کنید.

ناگفته نماند شما در هیچ یک از این سبک ها ملزم به رعایت تمام جزئیات نیستید و هیچ یک از آنها مطلق نیستند، بنابراین بهترین انتخاب، انتخابی است که شما دوست دارید و با سلیقه تان بیشترین تناسب را دارد.

ایده های ناب طراحی اتاق نشیمن2

طراحی مخصوص اتاق های نشیمن کوچک

خانه های امروزی به دلیل آپارتمان نشینی، متراژهای پایینی دارند. اگر می خواهید اتاق نشیمن دلباز در این فضای کم داشته باشید باید به یک سری از نکات توجه کنید.

استفاده از رنگ های روشن برای دیوارها، فضا را بزرگ تر جلوه خواهد دارد.

مبلمان راحتی با رنگ روشن برای اینگونه نشیمن ها توصیه می شود.

فرشی که انتخاب می کنید باید بیشترین هماهنگی را با کفپوش داشته باشد. اگر پارکت یا کف پوش تیره است، فرشی با رنگ روشن انتخاب کنید.

اگر برای اتاق پذیرایی با متراژ پایین به دنبال سبک مناسب هستید، ما سبک های مدرن و مینیمال را پیشنهاد می کنیم زیرا با توجه به کمبود فضا، سبک سنتی باعث شلوغی و آشفتگی خواهد شد. اما اگر اصرار دارید که از طراحی سنتی استفاده کنید، در جزئیات زیاده روی نکنید.

ایده های ناب طراحی اتاق نشیمن3

امیدوارم که مطلب ایده های ناب طراحی اتاق نشیمن مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :