ایده های دکوراسیون وان حمام

ایده های دکوراسیون وان حمام

استحمام خوب بعد از یک روز کاری سخت، تمام آرامش و سلامتی بدن را تأمین می کند، اما زیبایی حمام باید متناسب با لحظه باشد و به همین دلیل است که باید وان خود را به درستی تزئین کنید.

زمانی که نوبت به  طراحی دکوراسیون فضای حمام می رسد، استفاده از هر سانتی متر فضا برای اجرای سبک بسیار مهم است. همه ما اغلب در طراحی دکور حمام به رنگ و طرح شیرآلات، پرده های دوش طرح دار، ظروف صابون ظریف، سطل زباله، قفسه بندی و کابینت مخصوص مواد شوینده و … توجه بسیاری می کنیم؛ اما یک منطقه از حمام که اغلب مورد غفلت قرار می گیرد، وان حمام است!

حمام باید مکانی کاملا خصوصی و شخصی باشد، شما می توانید آن را متفاوت از بقیه خانه خود اما هماهنگ با بقیه سرویس های بهداشتی تزئین کنید.

وان مهمترین نقطه کانونی حمام است و دلیل خوبی هم دارد زیرا بیشترین فضا را در حمام به خود اختصاص می دهد و فضای باقی مانده در اطراف وان چندان چشمگیر به نظر نمی رسد اما از همین فضای اندک باید بهترین استفاده را کرد! تشخیص اینکه با این فضای ناخوشایند چه کاری باید انجام شود مشکل است زیرا هیچ کس دوست ندارد فضا آشفته به نظر برسد، بنابراین ما قصد داریم بهترین نکات را در مورد نحوه استفاده از فضای باقی مانده در اطراف وان حمام را فقط با استفاده از چند افزونه سریع و  ایده های دکوراسیون بررسی کنیم.

 

چرا وان را تزئین می کنیم؟

از آنجا که این وسیله یک آیتم کاربردی است و زمانی که  صحبت از بهداشت شخصی می شود یک وظیفه اساسی را انجام می دهد،  بنابراین داشتن یک حمام خوب و هماهنگ ضروری است، شما باید این تصور غلط قدیمی را فراموش کنید که این اتاق باید ساده، معتدل و تقریباً خالی باشد!

چرا آن را به اتاقی تبدیل نمی کنید که دوست دارید در آن وقت بگذرانید؟

وقتی وان حمام را از آب گرم پر می کنیم، فرصتی بزرگ برای لذت بردن از آرامش به خود می دهیم، در واقع در این زمان حمام به مکانی برای استراحت تبدیل می شود که دکوراسیون در آن نقش مهمی دارد زیرا باعث ایجاد روحیه آرامش می شود.

اگر در نزدیکی وان حمام شما قفسه طاقچه ای وجود ندارد، می توانید مکانی برای قرار دادن کتاب یا نوشیدنی درست کنید. یک قفسه یا میز ایستاده در نزدیکی کناره وان قرار دهید، یک تخته چوبی زیبای ضد آب در یک مکان خاص برای قرار دادن یک شمع یا یک لیوان نوشیدنی خنک تعبیه کنید.

حتی برای تحقق این کار می توانید در پایین وان حمام یک سینی مقاوم و پایدار و ایمن که اغلب از چوب ساخته می شوند قرار دهید، این سینی های کوچک لوازم تزئینی کاربردی برای وان شما هستند و می توانید هر وقت استحمام می کنید از آنها استفاده کنید.

این وسیله جانبی معمولاً باریک و بلند است، شما باید آن را از دو طرف به وان متصل کنید و بتوانید آن را به جلو یا عقب حرکت دهید، این کار به شما امکان می دهد به راحتی آن را حرکت دهید تا دسترسی به آن آسان باشد.

ایده های دکوراسیون وان حمام2

 

همچنین می توانید از آن برای نگهداری صابون ها، اسفنج ها و غیره استفاده کنید، در واقع، می توانید از آن برای سایر لوازم تزئینی مانند شمع، گیاه کوچک، یک لیوان نوشیدنی و … نیز استفاده کنید.

برای مواقعی که منتظر پر شدن وان هستید یا در حال خشک شدن هستید، یک صندلی با بافت های طبیعی مانند چوب حصیری یا منبت در حمام قرار دهید تا محلی برای استراحت و آرامش باشد. در واقع حمام را به منطقه ای تبدیل کنید که می توانید با افزودن یک صندلی زیبا برای نشستن، مدتی را در آنجا سپری کنید.

 

طبیعت را وارد حمام کنید!

با گلها و گیاهان، به محیط آرام بخش خود یعنی حمام کمی زندگی اضافه کنید. تعداد زیادی گل وجود دارد که در رطوبت حمام رشد می کنند و هوا را تمیز نگه می دارند و به دلیل رطوبت عمومی این فضای حمام، گیاهان به نگهداری کمتری احتیاج دارند. و اگر نگران جای مناسب قرار دادن آن هستید، آنها می توانند در هر قسمتی از اطراف وان حمام قرار بگیرند.

به جای وسایل حمام استاندارد و معمول که همه استفاده می کنند، برخی از صابون ها و حوله های شیک را که باعث راحتی بیشتر شما می شوند، ارتقا دهید. لوازم جانبی حمامتان را با رنگ های روشن انتخاب کنید تا موجب زیبایی وان شود. از صابون ها و اسفنج های زیبا برای تزئین قفسه اطراف وان استفاده کنید، در حمام زیر حوله های طرح دار مجلل یک گلدان سرامیکی اضافه کنید تا به وان سفید و کاشی های پررنگ اطراف آن جلوه بیشتری ببخشد.

ایده های دکوراسیون وان حمام3

 

از عکس برگردان های وینیل برای وان استفاده کنید

این لوازم جانبی شاید غیرمعمول ترین وسیله برای یک خانه باشد، اما امکانات دکوری زیادی دارد، هرچند یافتن آنها دشوار است اما این روزها انواع مختلفی را می توانید به صورت آنلاین خریداری کنید.

می توانید برگردان های وینیل را روی سطوح خارجی وان خود قرار دهید زیرا آنها به خوبی به سرامیک می چسبند و پوست آنها جدا نمی شود، در واقع آنها از مواد خاصی ساخته شده اند که به آنها اجازه می دهد بدون پارگی به اکثر سطوح بچسبند.

مضامین آنها از تصاویر کودکان با نمایش حیوانات دریایی، شخصیت های کارتونی و زیردریایی ها گرفته تا تصاویری مانند ستاره، سبزیجات، اشکال هندسی و غیره متفاوت است، همچنین می توانید عکس برگردان های وینیل را به صورت عبارات انگیزشی پیدا کنید.

امیدوارم که مطلب ایده های دکوراسیون وان حمام مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :