ایده هایی برای چیدمان قاب عکس روی دیوار

ایده هایی برای چیدمان قاب عکس روی دیوار

در هر خانه ای خاطراتی برای ثبت شدن وجود دارد که افراد خانواده دوست دارند آن ها را برای همیشه در گوشه ای از خانه خود داشته باشند، به همین علت معمولاً عکس های خود را چاپ کرده و در قسمت های مختلف اتاق و یا پذیرایی از آنها استفاده می کنند تا همواره خاطراتشان در مقابل چشمان زنده باشد.

گاهی برخی افراد ترجیح می‌دهند که تصاویر مورد علاقه شان را بر روی دیوار نصب کنند، این تصاویر می تواند شامل تصاویر حیوانات، اشیا، نقاشی های مدرن و… باشد؛ در واقع هر دیوار می‌تواند نمونه کوچکی از علاقمندی های هر شخص باشد که آن ها را در دید عموم قرار می دهد، به همین دلیل بهتر است اگر شما هم علاقه مند به استفاده از قاب عکس ها و یا تابلو های مختلف هستید در رابطه با قوانین و اصول قرار دادن تابلو ها و قاب عکس ها اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ از این رو بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

 

یک موضوع انتخاب کنید

اگر شما هم مایل به داشتن تعدادی قاب عکس در اتاق خود هستید، می توانید یک موضوع خاص را برای چیدمان قابهایتان انتخاب کنید، مثلاً می توانید عکس هایی که در یک روز زمستانی به برف بازی رفته بودید را در چندین قاب گذاشته و به دیوار بزنید و یا تصاویری از بازی کردن فرزندانتان در سنی خاص را چاپ کرده و به دیوارمتصل کنید، در واقع انتخاب یک موضوع خاص می تواند بخشی از خاطرات آن روزها را برای همیشه در ذهن شما زنده نگه دارد.

 

از قفسه ها استفاده کنید

برخی افراد حساسیت های خاصی بر روی سوراخ کردن دیوار دارند، پس اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید می ‌توانید از قفسه هایی در کنار دیوار استفاده کنید و قاب عکس های خود را در آنها قرار داده و از دیوارتان حفاظت کنید، این گونه تا سال ها نیاز به مرمت دیوار ندارید و به راحتی می توانید از قاب هایی با ابعاد جدید نیز استفاده کنید.

 

ردیف و ستون بسازید

اگر دوست دارید که ارتفاع منزلتان بیشتر به نظر برسد، می توانید قاب عکس ها را به صورت عمودی قرار دهید، در این حالت به دلیل قرار گرفتن قاب ها پشت سر هم ارتفاع دیوار بلند تر به نظر می رسد و اگر هم دوست داشتید که دیوارتان عریض تر به نظر برسد، می توانید از چیدن تابلو ها به صورت افقی استفاده کنید تا به هدفتان برسید.

ایده هایی برای چیدمان قاب عکس روی دیوار2

 

از تخته فوم استفاده کنید

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد از ترس این که در دیوارشان سوراخ های زیادی ایجاد شود سعی می کنند از قاب های محدودی استفاده کنند و خواسته های خودشان را محدود می کنند، در حالی که این کار درست نیست و بهتر است احساسات خود را سرکوب نکنید و با استفاده از یک فوم دیوار را پوشش داده و سپس تعداد قاب های دلخواهتان را بر روی آن نصب کنید.

 

ساخت سیاه و سفید

بدون شک عکس های سیاه و سفید می توانند حسی ناب را در هر شخصی ایجاد کند، شما هم اگر تمایل دارید که خاطراتتان رنگ و بوی قدیمی را به خود بگیرد، پیشنهاد می کنیم که تعدادی از عکس های دلخواهتان را سیاه و سفید کرده و آنها را به دیوار متصل کنید.

 

از عکاسی پانوراما استفاده کنید

عکاسی پانوراما می‌تواند محیط وسیع تری را در یک قاب جا دهد، به همین علت اگر شما مایل هستید که در عکستان مساحت بیشتری را جای دهید، می توانید از این مدل عکاسی استفاده کنید و مطمئن باشید که نصب قاب های آن ها بر روی دیوار می تواند جذابیت خاصی را برای شما و سایر افرادی که برای اولین بار آن را می بینند داشته باشد.

ایده هایی برای چیدمان قاب عکس روی دیوار3

 

یک جدول زمانی بسازید

مراحل رشد فرزندان، جوانی تا پیری و… می توانند ایده های خیلی جذابی برای قاب عکس های شما باشد. شما می توانید در بازه های زمانی مختلف از فرزندان و یا خودتان عکس تهیه کرده و آن ها را بر روی دیوار نصب کنید و هر چقدر که زمان جلوتر می رود، به تعداد آن ها اضافه کنید، تا در نهایت یک دیوار پر از عکس های زیبا از دوران رشد فرزندان و یا گذر عمر خودتان داشته باشید.

ایده هایی برای چیدمان قاب عکس روی دیوار4

امیدوارم که مطلب ایده هایی برای چیدمان قاب عکس روی دیوار مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :